• Aktualności

          • Strefa wysokich lotów
            • Strefa wysokich lotów

            • 29 listopada uczniowie klas: IV,V,VI uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Celem wyjazdu był park trampolin Strefa Wysokich Lotów, jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Białegostoku. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji min.ścieżek akrobatycznych, kosztów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań sportem,a przede wszystkim uświadomił uczniom,iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa,ale również doskonałe ćwiczenie mięśni nóg. Zmęczeni,ale uśmiechnięci, zadowoleni i zrelaksowani wróciliśmy do domu z nadzieją na kolejny taki wyjazd. Opiekę nad uczniami wycieczki sprawowali nauczyciele: Justyna Wawiernia i Dorota Popławska.

          • Maskarada andrzejkowa
            • Maskarada andrzejkowa

            • Pod koniec listopada, jak co roku urządzliśmy bal andrzejkowy. W tym roku motywem przewodnim była maskarada. Najważniejszą rzeczą było zrobienie fantazyjnej maski (czy to w domu, czy w szkole). Oprócz dyskoteki zoragnizowaliśmy kącik z wróżbami i słodki poczęstunek. Każdy z uczestników zabawy mógł w kartach zobaczyć swoją przyszłość lub wywróżyć sobie karierę i bogactwo. Muzyka grała głośno, a imprezowicze świewali na całe gardła znane utwory. W rytm disco i innych rytmów bawilismy się świetnie. Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę.

          • Wrzesień 39 - pokaz historyczny grupy Rekonstrukto
            • Wrzesień 39 - pokaz historyczny grupy Rekonstrukto

            • 25 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień 39”. Zaprezentowano jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. Podczas pokazu omówiono i zaprezentowano sytuację międzynarodową Polski przed wybuchem II wojny światowej i w trakcie jej trwania. Artyści zaprezentowali polskie mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się repliki broni, karabiny, pistolety, granaty i bagnety. Najodwazniejsi ochotnicy mieli szanse osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego poprzez przymierzanie hełmów, masek przeciwgazowych oraz elementów umundurowania żołnierzy. Największą atrakcją wśród zgromadzonych była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonej broni. Na zakończenie pokazów uczniowie ćwiczyli musztrę, sprawdzając, kto nadaje się do wojska. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii.

          • Narodowe Święto Niepodległości
            • Narodowe Święto Niepodległości

            •                W 1918 roku, po 123 latach jarzma narzuconego przez trzy zaborcze mocarstwa – Austro-Węgry, Prusy i Rosję – Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada Rada Regencyjna (organ władzy zwierzchniej Królestwa Polskiego zastępujący króla lub regenta, powołany do życia w 1917 r.) przekazała zwierzchnictwo i naczelne dowództwo nad podległym jej Wojskiem Polskim przybyłemu dzień wcześniej do kraju z magdeburskiej twierdzy Józefowi Piłsudskiemu, a 12 listopada powierzyła mu misję utworzenia rządu narodowego. Oczywiście, moment ten nie zakończył faktycznych zmagań o granice odrodzonej Rzeczpospolitej, które ostatecznie ustalone zostały dopiero w roku 1921 na mocy postanowień traktatu ryskiego, jednak stał się początkiem odbudowy naszej państwowości i ogromnych nadziei Polaków na lepsze życie w wolnym kraju.

                          Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Niepublicznej Szkole Podstawowej
              w Załukach rozpoczęliśmy już 8 listopada br., włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła
              do hymnu”. Tego dnia o godz. 11.11, zgromadzeni na szkolnym korytarzu, odśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego”. 

                          Hołd pamięci wszystkim, którzy wnieśli wkład w odrodzenie kraju pod nazwą II Rzeczpospolitej, jak też tym, którzy w ciągu ponad stuletniej niewoli, podejmując zrywy narodowowyzwoleńcze, ponieśli śmierć nie doczekawszy wolnej Polski, oddaliśmy w środę -
              13 listopada 2019 r. W uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości udział wzięli uczniowie i nauczyciele, z panią dyrektor na czele. Rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Patriotyczne wiersze, wśród których nie zabrakło „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, deklamowały dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie kl. II.  Inscenizacja przygotowana przez uczniów klas starszych przypomniała kilka ważnych dat i wydarzeń z dziejów Polski, począwszy od kolejnych rozbiorów i ostatecznej utraty wolności w 1795 r., poprzez powstania narodowe oraz inne wysiłki podejmowane przez polskich patriotów na rzecz odzyskania niepodległości, aż do momentu zrzucenia kajdan niewoli w 1918 r. Moment utraty i odzyskania niepodległości został ukazany przez uczniów w scenie zarzucenia na początku przedstawienia na mapę Polski łańcucha symbolizującego łańcuch niewoli, a następnie zdjęcia go pod koniec widowiska.

                          Nasze obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości uświetnił występ chóru szkolnego, który, wzorowo przygotowany przez nauczyciela muzyki- panią Dorotę i przy jej akompaniamencie,  wykonał pieśni patriotyczne: „O mój rozmarynie” i „Hej, hej ułani”. Dodatkowo, pani Dorota zrobiła nam niespodziankę, prezentując swój piękny głos w występie solowym, na który złożyły się bardziej współczesne utwory o tematyce patriotycznej.

                          Słuchając pieśni i piosenek patriotycznych oraz dołączając do śpiewu czuliśmy, jak
              w naszych sercach rośnie duma z tego, że jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnym kraju.      

               

                            

          • Szkoła pamięta
            • Szkoła pamięta

            • „Hisoria magistra vitae” ( Historia nauczycielką życia) - to powiedzenie znamy od dzieciństwa. Historia Polski była szczególnie dynamiczna. Aby lepiej ją poznać warto jej „dotknąć”. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach wspominali bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o tych którzy odeszli jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.  

              Uczniowie klas 0-5 i 8 wybrali się do Królowego Mostu na cmentarz. Tam uporządkowali pomnik – zbiorową mogiłę Mieszkańców wsi Popówka, pomordowanych 3 lipca 1943 roku, zapalili znicze na grobach opuszczonych, zapomnianych. Spotkali też panią, która pokazała grób p. Luby Prokopowicz, która tuż po wojnie była przez jakiś czas nauczycielem w  szkole w Królowym Moście. Zapalili tam znicz i poszli szukać najstarszych grobów cmentarza w Królowym Moście. 

              Uczniowie klasy 3 z wychowawcą i rodzicami udali się również do Popówki, gdzie Niemiecka żandarmeria  rozstrzelała 37 mieszkańców, w tym 16 dzieci a zabudowania rozebrano i spalono. Protekstem do pacyfikacji była współpraca mieszkańców Popówki z działajacymi w pobliżu oddziałami partyzantów. Pan Sławomir Rogacz wykosił teren wkoło pomników a uczniowie z rodzicami uporządkowali miejsce pamięci narodowej i zapalili  zakupione z własnych oszczędności znicze. Po pracy fizycznej wszyscy z apetytem zjedli przepyszne, ekologiczne bułeczki które przygotowała p.Ania Rogacz.

              Uczniowie klasy 6 porządkowali miejscowe krzyże, które symbolizują miejsce ostatniego pożegnania zmarłego ze swoją społecznością, gdzie zostawia cały swój dorobek życia by przejść do wieczności.

              W ramach wyjazdu uczniowie klasy 7 poznali miejsca spoczynku wyznawców współistniejących niegdyś na polskiej ziemi religii: katolickiej, prawosławnej i żydowskiej. Dowodem na ich istnienie są ocalałe cmentarze. Okres II wojny światowej przyniósł tę niechlubną kartę naszej historii – tolerancję zastąpiła nienawiść, nieufność i złość. Czego dowodem są nierzadko zapomniane i zniszczone miejsca pochówków dawnych mieszkańców Podlasia. Nasi uczniowie zapoznali się z historią żydowskiej społeczności, posprzątali śmiecie, zapalili znicze i położyli małe kamyczki na zrujnowanych nagrobkach. 

              Celem całej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

          • Dzień głośnego czytania
            • Dzień głośnego czytania

            • Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W ramach akcji „Dzień głośnego czytania” uczniowie klasy II odwiedzili przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Załukach i czytali im fragmenty książki „Gang Słodziaków”. Dzieci z ciekawością słuchały o przygodach, gdzie w cieniu starego dębu były sarenka Hania, borsuk Bartek, dzięcioł Dominik i nietoperz Nikodem. A w wysokiej trawie stały grzecznie i trzymały się za łapki Juniorzy: Lisek Lucuś, zajączek Zuzia, nietoperz Nikoś, dzięciołek Dominik, sówka Zosia i pszczółka Pola.

          • Klockolandia i Yeti
            • Klockolandia i Yeti

            • 22 października uczniowie klas 0 – II wraz z wychowawczyniami p. Sylwią Radel i p. Marią Panasewicz-Dubicką autobusem PKS wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W kinie Helios obejrzeli film pt. "O Yeti!", który opowiadał o przyjaźni, zaangażowaniu i oddaniu. Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej przyjaciele nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti i zarabianiu jego kosztem pieniędzy.

              Po przedstawieniu dzieci udały się autobusem MPK do Klockolandii. Jest to kreatywna, a zarazem edukacyjna sala dla dzieci, w której dobra zabawa łączy się z twórczym myśleniem. Wypełniona jest tysiącem klocków o rozmaitych kształtach, przeróżnej wielkości i wielorakiej strukturze dostosowanych do potrzeb i upodobań dzieci. Uczniowie świetnie bawili się korzystając z klocków piankowych, dużych cegieł Marioinex, kreatywnych klocków Mammutico, drewnianych deseczek Linden, magnetycznych Jolly Heap i wielu, wielu innych.

          • Światowy dzień walki z otyłością
            • Światowy dzień walki z otyłością

            • Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób, także najmłodszych. To druga po paleniu papierosów najczęstsza przyczyna występowania poważnych problemów zdrowotnych, w tym nowotworów złośliwych. Światowy Dzień Walki z Otyłością ma na celu podnoszenie świadomości na temat zapobiegania i leczenia tej choroby.

              W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach w tym celu zorganizowano specjalny dzień poświęcony zdrowemu odżywianiu oraz aktywności fizycznej.

          • "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
            • "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

            • Rankiem 18 października br. (w piątek) uczniowie klasy VI naszej szkoły, pod opieką wychowawcy – pani Justyny Wawreni, a także przy wsparciu nauczycielki języka polskiego, wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem wyprawy była wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, a konkretnie - chęć obejrzenia przedstawienia dla dzieci i młodzieży, zrealizowanego na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, pod tym samym tytułem. Spektakl, który rozpoczął się ok. 9.40, wywołał u naszych dzieci (i nie tylko) niesamowite emocje.

              Wypełniona po brzegi widownia od samego początku uczestniczyła aktywnie w przedstawieniu. Spośród niej wybrano 12 aktorów-amatorów, którzy wcielili się w role krasnoludów dowodzonych przez naczelnego krasnoluda Thorina, towarzyszących w wyprawie po skarb na Samotną Górę głównego bohaterowi – hobbitowi Bilbowi Bagginsowi oraz czarodziejowi Gandalfowi.

              Poza tym cała bardzo spontanicznie reagująca publiczność otrzymała rolę bohatera zbiorowego, który miał wspierać i zachęcać ekipę  podróżnych do nieustawania w trudnej wędrówce do celu. Na dzieciach szczególne wrażenie zrobiły sceny u udziałem złych goblinów i pająków, tolkienowskich postaci ze świata fantastyki, świetnie zagranych w przedstawieniu przez artystów-tancerzy. Niemało emocji wywołała też ciekawie ucharakteryzowana postać smoka Smauga, który zawłaszczył skarb krasnoludów i strzegł go dniem i nocą.

              Na szczęście, podobnie jak w powieści Tolkiena, w inscenizacji teatralnej również siły dobra pokonały zło, tak więc krasnoludy – dzięki pomocy mądrego i sprytnego hobbita posługującego się pierścieniem niewidzialności – odzyskały skarb, co jednak nie oznaczało końca kłopotów. Oto jeszcze po śmierci Smauga dochodzi do Bitwy Pięciu Armii, w której sprzymierzone wojska krasnoludów, elfów i ludzi, wspartych na koniec przez orłów, muszą stoczyć bój z okrutnymi goblinami i dzikimi wilkami (o czym dowiadujemy się już tylko z dialogów bohaterów, bowiem trudno byłoby na scenie teatru oddać tę batalię). Zwycięska bitwa sił reprezentujących dobro zostaje jednak okupiona śmiercią naczelnego krasnoluda – Thorina.

              Za trwające nieco ponad półtorej godziny przedstawienie publiczność podziękowała aktorom gromkimi brawami. Z całą pewnością widzowie zachwycili się nie tylko grą aktorów, ale także barwną i ciekawą choreografią, w której nie brakowało układów tanecznych.

              Szóstoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach byli zachwyceni przedstawieniem. Ich roześmiane twarze i pełne emocji komentarze po jego zakończeniu świadczyły o tym, że ogromnie się cieszą z obejrzenia spektaklu.

          • Święto Edukacji Narodowej
            • Święto Edukacji Narodowej

            • Oficjalne obchody Święta Edukacji Narodowej, przypadającego na 14 października, w naszej szkole odbyły się w tym roku 16 października. Nie zabrakło w tym dniu dobrego humoru
              i uśmiechu na twarzach uczniów i nauczycieli.  Radosny nastrój od samego rana towarzyszył członkom szkolnej społeczności, a szczególny charakter dnia podkreślały galowe stroje uczniów. Tradycyjnie już, do prowadzenia lekcji przygotowali się nasi pupile i z tego zadania wywiązali się świetnie!

              Około godziny 12.00 rozpoczął się uroczysty apel, a w jego ramach - akademia uświetniająca obchody święta. Obecnością swoją zaszczycili nas:

              - Wójt Gminy Gródek – pan Wiesław Kulesza

              - Przewodniczący Rady Gminy – pan Wieczysław Gościk 

              W imieniu Pani Dyrektor Ireny Suprun honorowych gości, jak też przybyłych rodziców, krewnych oraz obecnych uczniów powitała pani Dorota Popławska, która – wraz z dwojgiem swoich wychowanków: Natalką i Krystianem - czuwała nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy.

              Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęły się występy naszych artystów, a jako pierwsze zaprezentowały się maluszki z grupy przedszkolnej. Bardzo istotną częścią uroczystości było przyjęcie w poczet uczniów jedynej tegorocznej pierwszoklasistki – Hani.

              Pasowania na ucznia dokonali wspólnie: Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy. Obecni przy tym wydarzeniu byli rodzice Hani, którzy nie ukrywali wzruszenia i dumy.

              Uczniów starszych klas mogliśmy natomiast podziwiać w części muzykalno-tanecznej. Liczne wiersze i piosenki, pełne ciepłych słów o nauczycielach i podziękowań dla nich, przeplatały się
              z inscenizacjami, wśród których nie zabrakło skeczu. Część żeńska uczniów naszej szkoły zaprezentowała w sposób profesjonalny układ tańca nowoczesnego z odpowiednią choreografią. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie zaangażowani w przygotowanie dzieci do występów spisali się na medale.

              Po zakończeniu występów dzieci i młodzieży szkolnej głos zabrała Pani Dyrektor, dziękując swoim współpracownikom za trud i poświęcenie włożone w wykonywaną pracę oraz wręczając im dyplomy i nagrody. Dodatkowo, każdy z pracowników szkoły oraz gości honorowych otrzymał z rąk uczniów „oskara” w postaci ananasa z jakże ujmującymi i trafiającymi w sedno dedykacjami.

              Pani Dyrektor serdecznie podziękowała uczniom i wychowawcom za piękne przygotowanie części artystycznej, za życzenia i upominki, a wszystkim gościom – za przybycie i uświetnienie uroczystości.

              Gronu pedagogicznemu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach na czele z Panią Dyrektor oraz wszystkim pracownikom administracyjnym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej: życzliwości i zrozumienia, ogromnych pokładów cierpliwości, zadowalającej współpracy z rodzicami, a przede wszystkim – dobrych i mądrych wychowanków, a co za tym płynie – satysfakcji z wykonywanej pracy.

               

          • Wycieczka integracyjna klas 4 i 5
            • Wycieczka integracyjna klas 4 i 5

            • 8 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Gródka. W wyjeździe brała udział klasa IV i V z wychowawcą p. Dorotą Popławską. Punktualnie o godzinie 12.50 ochoczo i z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy autobusem w kierunku Gródka.

              Udaliśmy się do Gródeckiego kina Gwiazda na bajkę "Angry Birds" . Przy wejściu kupiliśmy popcorn i zajęliśmy miejsca w sali widowiskowej. Bajka okazała się wspaniałą przygodą wrogów, którzy połączyli siły w słusznej sprawie. Podczas jej oglądania dzieci reagowały śmiechem.

              Po zakończonej projekcji udaliśmy się na przystanek, gdzie autobusem wróciliśmy do Załuk. To była udana wycieczka, która pozwoliła nam się lepiej poznać i zintegrować. Towarzyszyła nam radość, dobry humor i wspaniałe.

          • Jesienne biegi przełajowe
            • Jesienne biegi przełajowe

            • 4 października 2019 roku (w piątek) na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe.

              W pierwszych biegach tego roku szkolnego pogoda dopisała, a słoneczna aura wpłynęła na dużą frekwencję biegaczy. Łącznie wystartowało 38 uczniów.

              Uczniowie startowali w 4 kategoriach wiekowych, w tym w dwóch z rozbiciem osobno chłopcy i dziewczęta. Dystans z jakim się zmierzyli to odpowiednio do grupy wiekowej ....

              Dla najlepszych zawodników zostały przyznane medale i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplom pamiątkowy.

              Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

              Kategoria 0-2

              I miejsce Wiktoria Popławska

              II miejsce Małgorzata Popławska

              III miejsce Magdalena Rogacz

              Kategoria Klasa 3

              I miejsce Michalina Konieczna

              II miejsce Marlena Mojsak

              III miejsce Katarzyna Rogacz

              Kategoria Klas 4-5-6 dziewczyny

              I miejsce Julia Lech

              II miejsce Natalia Sołowiej

              III miejsce Klaudia Andrzejczyk

              Klasy 4-5-6 chłopcy

              I miejsce Kacper Grynczel

              II Krystian Mojsak

              III Dawid Martonik

              Kategoria Klasa 7/8 dziewczyny

              I miejsce Emilia Koronkiewicz

              II miejsce Julia Grześ

              III Mają Stankiewicz

              Klasy 7/8 chłopcy

              I miejsce Bartosz Rudziński

              II miejsce Dominik Grześ

              miejsce Adrian Mojsak

              Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za wspólną zabawę i kibicowanie.

          • Europejski Dzień Języków
            • Europejski Dzień Języków

            • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

              Z tej okazji ogłoszono w naszejszkole konkurs na projekt/obraz/grafikę, a być może wykorzystany ją do stworzenia oficjalnej koszulki EDJ! Dowiedz się więcej 

              W tym roku 26 września na przerwach można było pograć w gry językowe: zgadywaliśmy jaki to język, czytaliśmy śmieszne łamańce językowe z różnych krajów, odgadywaliśmy zagadki z języka białoruskiego, układaliśmy grę memory z użyciem cyrylicy. Przez cały dzień uczniowie nosili przygotowane wcześniej nalepki/chmurki z wyrażeniem "Porozmawiaj ze mną" w różnych językach. Odnajdowali innych z tym samym napisem. 

              Wykorzystalismy  gry i zabawy językowe ze strony: Oficjalna Strona Europejskiego Dnia Języków 

              Ponadto chętni uczniowie ubrali w ten dzień koszulki własnoręcznie ozdobione z tej okazji, a na ścianach można było zapoznać się z różnymi ciekawostkami o językach Europy. Ponadto urządziliśmy quiz i skanowaliśmy pytania zakodowane kodami QR. 

              Chętnym uczniom przypominamy, aby zaprojektowane koszulki przynosić do końca października. Regulamin w szkole.

              W przyszłym roku kolejne atrakcje. 

               

          • Sprzątanie świata
            • Sprzątanie świata

            • Od dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcję w naszej szkole zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Żednia. W dniu 19 września 2019 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach wraz ze swoimi opiekunami postanowili posprzątać teren i okolice szkoły, najbliższe pobocza wzdłuż drogi prowadzącej do Sofipola oraz pobliski las . W akcji brali udział uczniowie klas I – VIII. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu.

              Na zakończenie sprzątania czekała miła niespodzianka – ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. W doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

              Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Żednia oraz nauczycielom za zorganizowanie akcji.

          • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020
            • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

            • Dnia 2 września 2019 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

              W tym roku była to wyjątkowa uroczystość. W 80 - tą rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Przerwany Marsz".

              O  świcie 1 września 1939 roku wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się trwająca 36 dni wojna obronna Polski. Rozpoczęła się zarazem II wojna światowa. dzieci polskie ni e usiadły w szkolnych ławach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuchy bomb.

              Aby uczcić obchody wybuchu wojny zaprosiliśmy do szkoły przedstawicielki tzw. pokolenia "Dzieci Wojny".  W W sposób sybmoliczny nastąpiło dokończenie tego przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu ówczesnych dzieci i młodzieży.

              Odśpiewano nasz hymn państwowy i pani dyrektor otworzyła uroczyście nowy rok szkolny i życzyła sukcesów. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach powitali zaproszonych gośći oraz odczytali Apel Pokoju do Świata. Przeprowadzona akcja miała na celu okazanie szacunku i wdzięcznośći  dla żywego pomnika historii. 

              Więcej o akcji w podanych linkach Przerwany Marsz Film i Piosenka

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

            • W tym roku uroczyste zakończenie Roku Szkolengo odbyło się już 19 czerwca decyzją Premiera Morawieckiego.

              Podczas apelu pani dyrektor Irena Suprun pożegnała uczniów klasy 8, którzy zostali pasowani na absolwentów  oraz odczytała list nowego Ministra Edukacji Narodowej Piotra Piontkowskiego. link

              Następnie p. dyrektor podsumowała postępy uczniów, podziękowała za pracę wszystkim pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

              Uczniowie klasy 7 pożegnali swoich kolegó i koleżankę z klasy 8 w uroczystej i chwiliami zabawnej akademii.

              Najlepsi uczniowie ze szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za szczególne osiągnięcia oraz konkursy i pracę w kołach zainteresowań. 

          • Warsztaty dziennikarskie
            • Warsztaty dziennikarskie

            • Może w przyszłości będą dziennikarzami!
              Na skraju Białowieskiej Puszczy odbyły się 33 warsztaty dziennikarskie dla młodzieży szkolnej "Sustreczy Zorki". W tym roku wzięli w nich udział aż cztery uczennice z naszej szkoły- Julia, Emilka, Patrycja i Kasia.
               „Sustreczy Zorki” – to kilkudniowe spotkanie młodych korespondentów dziecięcej strony tygodnika „Niva”. Kilkanaście młodych osób ze szkół na białostocczyźnie, gdzie uczą się języka białoruskiego ciężko pracując poznawało tajniki pracy dziennikarskiej. 
              "Sustreczy Zorki" pomagają w nauce języka białoruskiego oraz w budowaniu własnej tożsamości. Wśród gości, którzy pracowali z młodymi dziennikarzami był między innymi redaktor naczelny tygodnika "Niva" Eugeniusz Wappa, dziennikarz Radia Białystok Michał Stepaniuk czy dziennikarka portalu gateta.pl Natalia Kondraciuk-Świerubska.
              Teksty, które powstały podczas warsztatów ukażą się w wakacyjnych wydaniach Zorki. Zachęcamy do lektury!