• Aktualności

      • . . . Dzień Kropki . . .

      • 18 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności i talentów. Początkiem święta była historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Z pomocą przychodzi nauczycielka, która zachęca ją do działania:

       Dziś ubraliśmy się w kolorowe stroje w kropki, stworzyliśmy prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Graliśmy w gry i zabawy z kropką. Zwróciliśmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent.

      • Narodowe czytanie

      • W czwartek 14 września, z inicjatywy pani Ireny Naliwajko i dzięki współpracy z  Biblioteką Publiczną w Gródku w NSP w Załukach została przeprowadzona 12 edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". 

       Do wspólnego, głośnego czytania przyłączyli się zaproszeni goście: dyrektor Biblioteki Publicznej w Gródku pani Katarzyna Rogacz, sołtys sołectwa Załuki p. Paweł Koronkiewicz, członkini zarządku Stowarzyszenia "Załuki nad Supraślą" p. Justyna Radel, wychowawczyni punktu przedszkolnego w Załukach p. Katarzyna Tarasewicz.

       Prezydent RP Andrzej Duda skierował okolicznościowy list, zachęcający do wspólnej lektury:

          "Co roku podczas akcji Narodowego Czytania wspó1nie czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. Jednym z nich jest Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Bo przecież jej autorka nie tylko maluje szeroką panoramę rodzinnych Kresów, nie tylko przybliża folklor i szlacheckie zwyczaje, ale bardzo wyraźnie przywołuje tez historię Rzeczypospolitej, a poprzez tematyk Powstania Styczniowego, kt6rego 160-lecie obchodzimy w tym roku, doskonale oddaje przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polak6w. Dzięki temu obraz niepodległościowego zrywu, który w 1863 roku wybuchł przeciwko carskiemu zaborcy, na zawsze połączył się z tą książką, a sama powieść utrwaliła się w świadomości jako prawdziwa epopeja polskiego losu.

          Zapraszam Państwa zatem do Narodowego Czytania „Nad Niemnem w sobotę 9 września. Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowicz6w, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozm6w o Polsce, ale tez tych codziennych pogawędek ,,przy polskim stole". Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohater6w i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i kt6rego znaczenie jest istotne także dla innych narod6w naszego regionu. I nie zapominajmy o komizmie, o pełnych humoru dialogach i zabawnych sytuacjach. To również wielki walor tej powieści.

          Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności i suwerenności. Niech więc nasze wspólne czytanie Nad Niemnem, oprócz przyjemnością, kt6rej z pewnością dostarczy, przyniesie także wiele pożytku. Jestem przekonany, ze wszystko to uczyni z Narodowego Czytania 2023 kolejne pasjonujące spotkanie z klasyką polskiej literatury."

      • Lekcja pierwszej pomocy

      • We wtorek 12.09.2023roku gościliśmy w naszej szkole państwa Rutkowskich, ratowników medycznych, którzy przybliżyli nam zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania podczas zagrożenia życia. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.

      • Sprzątanie świata

      • Informujemy, iż w dniu 15 września (piątek) nasza szkoła przystąpi do Akcji Sprzątanie Świata. 

       Nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-3 wraz z nauczycielami będą dbać o czystość terenu szkolnego, tworząc przy tym piękną i zadbaną przestrzeń. Natomiast starsi uczniowie, wspólnie z nauczycielami, wyruszą na ulice Załuk oraz pobliskie tereny, by oczyścić nasze otoczenie i uczynić je jeszcze piękniejszym. Po trudach sprzątania czekają na uczniów wspaniałe zajęcia proekologiczne, które obejmują zabawy, quizy, konkursy oraz wspólne ognisko. W związku z tym prosimy przygotować odpowiedni prowiant na ognisko.To dzień, w którym razem zadbamy o naszą planetę i dowiemy się, jak możemy przyczynić się do jej ochrony.

      • Kalendarz świąt i dni wolnych w roku szkolnym 2023/2024

      • 4 września – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

       1 listopada – Wszystkich Świętych

       2 - 3 listopada – Dni wolne

       23 - 31 grudnia – Zimowa przerwa świąteczna

       1 stycznia – Nowy Rok

       8 stycznia – Drugi dzień świąt prawosławnych

       22 stycznia - 4 lutego – Ferie zimowe – województwo podlaskie

       28 marca - 2 kwietnia – Wiosenna przerwa świąteczna

       1 maja – Międzynarodowe Święto Pracy

       2 maja – Dzień wolny

       3 maja – Święto Trzeciego Maja

       6 maja – Drugi dzień świąt prawosławnych

       14 - 16 maja – Egzaminy Ósmoklasisty

       30 maja – Boże Ciało

       21 czerwca – Zakończenie roku szkolnego

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      • Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą wiele zmian: nowa Pani Dyrektor, nowi nauczyciele, nowi członkowie Zarządu Stowarzyszenia "Załuki nad Supraślą".

       W poniedziałek 4 września 2023r. o godz. 11:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach zabrzmiał pierwszy po wakacjach dzwonek informujący o początku roku szkolnego 2023/2024. Pani Dyrektor Anna Grześ uroczyście powitała wszystkich przybyłych gości:Wójta Gminy Gródek Wiesława Kuleszę, Panią Agnieszkę Lisowską z Referatu organizacyjnego gminy, Magdalenę Martonik - wiceprezes Stowarzyszenia „Załuki nad Supraślą”, rodziców i uczniów.


       "Dzisiaj, widząc naszych uczniów i ich rodziców, czuję nie tylko radość, ale także wielką odpowiedzialność. Jesteśmy tutaj, aby zapewnić dzieciom najlepszą edukację, wartościowe doświadczenia i wsparcie w ich rozwoju. Jestem przekonana, że dzięki współpracy wszystkich zaangażowanych stron - rodziców, nauczycieli, uczniów oraz władz - możemy osiągnąć wielkie sukcesy w nowym roku szkolnym. Nasza szkoła to miejsce, gdzie uczy się nie tylko matematyki, języka polskiego czy historii, ale także wartości takie jak szacunek, odpowiedzialność, współpraca i uczciwość. Naszym celem jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także kształtowanie młodych ludzi, którzy będą gotowi stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

       Drodzy Uczniowie, życzę wam wspaniałego roku pełnego odkryć, sukcesów i niezapomnianych chwil. Niech wasza pasja do nauki rośnie z każdym dniem! Chciałbym serdecznie powitać naszych nauczycieli, którzy są nie tylko przewodnikami w nauce, ale także wzorcami do naśladowania dla naszych uczniów. Wasza pasja, zaangażowanie i poświęcenie są nieocenione. Razem tworzymy wspólnotę edukacyjną, która ma potencjał zmieniać życie dzieci na lepsze.

       Chciałabym także serdecznie podziękować Stowarzyszeniu „Załuki nad Supraślą” za wsparcie i zaufanie, które pozwalają nam razem kształtować przyszłość uczniów. Cieszę się na dalszą owocną współpracę z naszym organem prowadzącym.


       Rok szkolny 2023/2024 będzie czasem nowych wyzwań i możliwości. Czerpiąc z naszych wspólnych pasji i zaangażowania, stworzymy solidną podstawę dla dynamicznej współpracy, która pozwoli nam kształtować przyszłość i dobre imię naszej szkoły oraz inspirująco wpływać na życie uczniów. Życzę nam wszystkim owocnej współpracy, pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym roku."

      • Ubezpieczenie PZU

      • Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się zawsze i wszędzie np.: w przedszkolu, w szkole, na uczelni. Dlatego przygotowano ofertę ubezpieczenia NNW PZU Edukacja.​​​​​​​​​​​​​​

       ​​​​​Szczegółowy zakres ubezpieczenia znajdziesz TUTAJ

        

       Ubezpiecz swoje dziecko już dziś,  KLIKNIJ TUTAJ