• Aktualności

      • Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

      • Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca! Dziękujemy gościom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w naszej uroczystej akademii.

       Niech te wakacje będą pełne przygód, relaksu i pięknych chwil!

      • Wycieczka do Warszawy

      •    18 czerwca z samego rana wyruszyliśmy pociągiem do stolicy. Po dotarciu do Warszawy przesiedliśmy się na tramwaj, który zawiózł nas prosto do ZOO. Zyrafy słonie i goryle to piękne zwierzęta. Spacerując po nowej kładce widokowej nad Wisłą, podziwialiśmy piękne widoki. Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki nawet Stadion Narodowy. Wszystko było jak na wyciągnięcie ręki. Polecamy! Kontynuowaliśmy naszą przygodę bulwarami wiślanymi aż do Pomnika Syrenki Warszawskiej. Następnie przejechaliśmy metrem do parku przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odwiedziliśmy pomnik Janusza Korczaka, zrobiliśmy sobie przerwę na selfie z Pałacem Kultury i Nauki w tle. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Złotych Tarasach. Po pełnym wrażeń dniu, zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domu- także pociągiem. To była niezapomniana wyprawa, pełna pięknych chwil i nowych doświadczeń.

       Opiekunowie, Sylwia Radel i Alicja Szeremeta

      • Rozstrzygnięcie konkursu "Moje marzenia"

      •    Nasi uczniowie zostali laureatami konkursu „Moje marzenia” zorganizowanego przez Biblioteka Publiczna W Gródku w ramach projektu „Baśniowa kraina fantazji”. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi Koronkiewiczowi, Tomaszowi Koronkiewiczowi, Milenie Grześ, Filipowi Martonikowi, Igorowi Grześ i Zofii Radel oraz wszystkim pozostałym uczestnikom

      • Sztuka bycia sobą

      •    Uczniowie Szkoły uczestniczyli w spektaklu przygotowanym na finał projektu zatytułowanego „Sztuka bycia sobą - od pomysłu do spektaklu”. Wydarzenie to wyreżyserowali i wystawili uczniowie szkół średnich Miasta Białegostoku. Był to spektakl animowany, z udziałem publiczności, z cennym przesłaniem. Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego realizowało stowarzyszenie „Dobro wspólne”, a autorką projektu i zdjęć jest Lucja Orzechowska, absolwentka naszej Szkoły .

       Dziękujemy Dobro Wspólne!

      • Warsztaty ceramiczne

      • 12 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne, zorganizowane przez Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu i poprowadzone przez instruktora rzemiosła artystycznego p. Olszewskiego. Dzieci poznały technikę ręcznej obróbki gliny oraz stworzyły z niej ozdobne talerzyki

      • Wycieczka do Augustowa

      •    11 czerwca, w ramach programu "Poznajemy Podlaskie” finansowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną została zorganizowana wycieczka do malowniczego Augustowa. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, by mieć jak najwięcej czasu aby podziwiać urokliwe krajobrazy Podlasia. Na miejscu pani przewodnik poprowadziła wycieczkę po pięknych bulwarach, następnie mieliśmy niezapomniany rejs statkiem przez malowniczą Dolinę Rospudy. Przy sprzyjającej pogodzie podziwialiśmy naturalne piękno jeziora. Kolejnym punktem naszej eskapady było Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, miejsce o głębokim znaczeniu religijnym i historycznym, które przyciąga pielgrzymów z całej Polski. Jak poinformowała nas pani przewodnik równo 25 lat wcześniej po tych samych miejscach przechadzał się św. Jan Paweł II.

       Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do Załuk, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę na temat Podlasia.

       Wycieczka była nie tylko okazją do poznania piękna i bogactwa przyrodniczego Augustowa i Podlasia ale także do integracji i wspólnego spędzenia czasu w gronie rówieśników.

      • Piknik Rodzinny

      •    Dnia 8 czerwca nasza szkoła zorganizowała wspaniały piknik rodzinny. Wydarzenie było pełne radości, zabawy i wspólnego spędzania czasu.

       Piknik rozpoczął się od części artystycznej. Uczniowie wystąpili z serdecznymi życzeniami dla swoich rodziców. Były to wzruszające chwile, gdy mali artyści dzielili się swoimi talentami na scenie. Ponadto, rodzice, absolwenci szkoły i nauczyciele przygotowali niespodziankę – wspólne przedstawienie, które rozbawiło wszystkich zgromadzonych.

       Po części artystycznej przyszła pora na relaks na świeżym powietrzu. Na terenie boiska szkolnego rozpalono ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Dla łasuchów były słodkie przekąski i owoce. Dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, a bańki mydlane unosiły się w powietrzu, tworząc kolorowe tęcze. Animatorzy dbali o to, aby wszyscy bawili się doskonale.

       Piknik rodziny był nie tylko okazją do integracji, ale także do wspólnego świętowania. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku! Bardzo dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gródek i Panu Rafałowi Kardaszowi za wsparcie finansowe oraz Pani Joannie i Panu Bogusławowi Lech za pyszne słodkości, które umiliły nam ten dzień. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

      • Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

      • 5 czerwca bieżącego roku Biblioteka Publiczna w Gródku zorganizowała spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, znakomitym autorem literatury dziecięcej i młodzieżowej, w ramach projektu „Baśniowa kraina fantazji”. Projekt ten uzyskał wsparcie finansowe ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

       Pan Grzegorz Kasdepke, białostoczanin z urodzenia, jest autorem około 60 książek, które zdobyły serca nie tylko młodych czytelników, ale również znalazły swoje miejsce w szkolnych podręcznikach. Postacie takie jak Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka czy Kacper i jego niefrasobliwy tata są dobrze znane naszym uczniom.

       Podczas spotkania autor z humorem wprowadził dzieci w świat literatury, prezentując różnorodne gatunki i rodzaje literackie oraz frazeologizmy z życia codziennego. Z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swoich książkach i planach na przyszłość, w tym o pracy nad nową częścią przygód „Detektywa Pozytywki”. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o życiu Pana Grzegorza, jego pasjach i codziennych radościach.

       Spotkanie zakończyło się sesją autografów, podczas której każdy mógł otrzymać dedykację od autora. Było to dla nas wszystkich niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • Testy w Klasie

      •    W naszej szkole mieliśmy możliwość przetestować najnowszy produkt firmy Photon Education, co pozwoliło nam na praktyczne doświadczenie z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi i ocenę ich wpływu na efektywność procesu nauczania. 

          “Inteligentna Klasa” to produkt, który łączy interaktywną platformę edukacyjną z innowacyjnymi urządzeniami dla uczniów, umożliwiającymi mierzenie indywidualnego postępu w nauce. Jest to część większej rewolucji w edukacji, gdzie technologia AV (audio-wizualna) przekształca sposób nauczania i uczenia się, oferując łatwy dostęp do zasobów online.

       Serdecznie dziękujemy Photon Education za możliwość bezpośredniego sprawdzenia, jak nowoczesne technologie mogą wspierać i uatrakcyjniać proces dydaktyczny.

      • Światowy Dzień Pszczół

      • 20 maja uczniowie naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Pszczół poznali ciekawostki z życia tych pożytecznych owadów, pracę pszczelarza oraz jak powstaje miód. Obserwowali trutnia, spróbowali świeżego miodu, prosto z plastra. Dbajmy o pszczoły, bardzo dużo im zawdzięczamy.