• Aktualności

      • Ślubowanie

      • Dnia 17.10.23r. nasza szkoła zamieniła się w wioskę Smerfów, a to za sprawą pierwszaków, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

       Na początek głos zabrała Pani Dyrektor Anna Grześ, która pogratulowała rodzicom wspaniałych pociech, a najmłodszym życzyła satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

       Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli z niesfornych i leniwych przekształcić się w pracowitych i odpowiedzialnych smerfów. W świat nauki wprowadził ich Papa Smerf, uczeń klasy II Grzegorz Grześ.

       Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała wszystkich na ucznia. Na pamiątkę uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki od szkoły i rodziców. Przyrzeczenie złożyli również rodzice, którzy obiecali wspierać swoje dziecko w procesie edukacji.

       Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Niech nigdy Was nie opuszcza zapał do nauki.

      • Jubileusz 15-lecia NSP w Załukach

      • Drodzy Przyjaciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach z dumą i radością dziękujemy za wspólne 15 lat

       W piątek 13 października odbył się niesamowity jubileusz, pełen radości, wspomnień i wdzięczności.

       Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej uroczystości. Naszym szanownym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaufanie, które okazaliście naszej placówce.

       Absolwentom, którzy dzięki naszej szkole zdobyli cenne umiejętności i wiedzę, jesteśmy wdzięczni za to, że byliście z nami w tym wyjątkowym dniu.

       Byłym nauczycielom i pracownikom, którzy poświęcili wiele lat nauczania młodych umysłów, dziękujemy za wasz nieoceniony wkład w kształtowaniu przyszłych pokoleń oraz za wsparcie i mądrość, które przekazaliście naszym uczniom.

       Nie zapominamy także o naszych sponsorach, którzy wspierali naszą szkołę przez wszystkie te lata. Bez Waszej pomocy wiele z naszych inicjatyw nie mogłoby się zrealizować.

       15 lat to tylko początek naszej drogi. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do przyszłości i nowych wyzwań, które czekają przed nami. Razem z Wami, kontynuujemy misję edukacyjną i rozwijamy naszą szkołę, by nadal była miejscem, w którym młode pokolenia odkrywają świat i budują swoją przyszłość.

       Chcielibyśmy również wyrazić naszą głęboką wdzięczność rodzicom za nieocenioną pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz Pani Katarzynie Kornkiewicz za wspaniały Jubileuszowy tort. Dziękujemy również Bankowi Spółdzielczemu w Białymstoku Oddział w Gródku i Nadleśnictwu Żednia za wsparcie finansowe, które umożliwiło zorganizowanie tej wyjątkowej uroczystości. Wasza pomoc była niezastąpiona, a wasza dobroć nieoceniona!

       Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za piękne podarunki przekazane szkole - wasza hojność i troska o naszą placówkę nas poruszyły!

       Dziękujemy jeszcze raz wszystkim

      • Spotkanie z policjantem

      • Uczniowie klas 0-3 już na początku roku szkolnego poznali, jak właściwie zachować się na drodze.

       16 października odwiedziły nas policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły.

       Uczniowie klas 6-8 zostali zapoznani z konsekwencjami prawnymi za niewłaściwe zachowanie związane z przemocą oraz cyberprzemocą i nałogami.

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      •    W naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego głównym
       założeniem było ukazanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie uczniów do
       nauki języków obcych.
          Nasi uczniowie przebrali się w stroje symbolizujące kolory flag państw europejskich i
       poznali elementy kultury tych krajów. Wzięli udział w grach i zabawach, śpiewali piosenki w
       różnych językach, napisali dyktando w języku angielskim. Życzymy wytrwałości w nauce
       języków obcych.

      • Wycieczka klas II-III

      •  

       Piękne słońce sobie świeci,

       na wycieczkę jadą dzieci.

       Jak być grzecznym, kulturalnym

       i w obyciu nienagannym.

       Klasa druga razem z trzecią,

       na wycieczce się dziś uczą.

       Nauka w kinie , a nie w klasie...

       uczyć przecież wszędzie da sie.

       Film o Lampo psie dość dużym,

       co uwielbiał koleją podróże,

       to lektura klasy trzeciej,

       więc nie mogło być już lepiej!

       I przyjemnie...pożytecznie...

       nasze wycieczki są bajeczne!!!!

      • EU Choose Safe Food – Wybierz Bezpieczną Żywność

      • #EUChooseSafeFood startuje ponownie z większą liczbą krajów na pokładzie!

        


       Sukces kampanii #EUChooseSafeFood w ostatnich dwóch latach sprawił, że Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i jego partnerzy w poszczególnych państwach członkowskich UE postanowili podjąć decyzję o rozpoczęciu trzeciej edycji kampanii. Celem inicjatywy #EUChooseSafeFood jest wsparcie mieszkańców Europy w podejmowaniu świadomych decyzji związanych z właściwymi wyborami dotyczącymi żywności. W 2023 roku akcja zatacza szersze kręgi niż dotychczas – tym razem obejmuje aż 16 krajów.

       Celem kampanii #EUChooseSafeFood jest wspieranie mieszkańców i mieszkanek Europy w podejmowaniu świadomych  decyzji dotyczących zakupu żywności. Dzięki niej konsumenci mają dostęp do praktycznych i przystępnych informacji dotyczących zagadnień takich jak pomoc w odczytywaniu etykiet umieszczonych na produktach spożywczych, znajomość dodatków do żywności, czy też porad na temat jej przygotowywania i przechowywania. Kampania obejmuje szereg zagadnień związanych z żywnością i jej bezpieczeństwem. W najnowszej odsłonie EFSA i poszczególne kraje UE koncentrują się na wskazówkach, dzięki którym konsumenci mogą zadbać o odpowiednią higienę żywności w domu, na sposobach ograniczenia marnowania żywności oraz na działaniach podejmowanych w całej UE w celu zwalczania chorób przenoszonych przez żywność. ​​​​​​​

       Adresatami kampanii są przede wszystkim mieszkańcy i mieszkanki Europy w wieku od 25 do 45 lat, w szczególności młodzi rodzice oraz osoby zainteresowane bezpieczeństwem żywności i nauką. Treści prezentowane w kampanii skupiać się będą na znaczeniu w ocenie bezpieczeństwa żywności roli europejskich naukowców, którzy współpracują ze sobą, aby chronić konsumentów przed zagrożeniami związanymi z żywnością. ​​​​​​​

       Wejdź na stronę #EUChooseSafeFood, gdzie dowiesz się, jak podejmować świadome decyzje dotyczące codziennych wyborów żywieniowych oraz poznasz naukowe podstawy bezpieczeństwa żywności w UE.

        

       Powyższe nformacje pochodzą ze strony https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#