• Aktualności

      • Popołudnie w krainie magii

      • ​​​​​

        

       Hokus pokus, czary mary

       niech się spełnią andrzejkowe czary!

        

          Pewnego listopadowego popołudnia do naszej Szkoły przybyły niesamowite postacie! Odwiedziły nas dobre wróżki z odległej Bajlandii oraz młodzi czarodzieje i czarownice prosto z Hogwartu. Nie zabrakło superbohaterów walczących ze złem i występkiem, Superman i Spiderman przylecieli od razu po udanej akcji ratowania Świata. 

          Andrzejkowa zabawa rozpoczęła gdy wszystkie magiczne stwory dotarły do Szkoły. Uczennice klas V i VI przywitały wszystkich piosenką. Wróżka Sylwiana przepowiadała przyszłość ze swojej magicznej, solnej lampy. Można było skosztować nieziemskich ciasteczek z wróżbami, poznać imię swojej przyszłej sympatii oraz spróbować przepowiedzieć przyszłość przelewając wosk przez dziurkę od klucza. Po wróżbach nadszedł czas na tańce i zabawy przy muzyce. 

          Tegoroczną zabawę andrzejkową będziemy ciepło wspominać.

      • Nietypowa lekcja techniki

      •      25.11.2022r klasa czwarta i piąta i przy okazji 2-3,miały lekcję techniki inaczej niż zwykle... Odwiedzili GCK w Gródku gdzie pani dyrektor Magda Łotysz opowiedziała o wielkiej firmie dziewiarskiej, Karo, która działała przez wiele lat w Gródku i zatrudniała pracowników z całej gminy i nie tylko...​​​​​​

        

       Oprócz tego że uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o KARO, odwiedzili także Urząd Gminy w Gródku. Tu zostali przywitani bardzo serdecznie przez baardzo ważne osoby tu pracujące, a mianowicie panią zastępcę wójta Lille Waraksa i panią skarbnik Martę Popławska. Dziękujemy za miłe powitanie i upominki.

      • Wycieczka klas VII i VIII

      •    W czwartek 24.11.2022r. uczniowie klas VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw udali się do Epi-Centrum Nauki, wyjątkowego i pasjonującego miejsca, w którym nauka spotyka się z zabawą aby rozbudzać kreatywność i ciekawość świata.. Przekraczając progi Epi-Centrum uczniowie przenieśli się do zupełnie innego świata - świata nauki przez doświadczanie. Wystawa Głowna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych i niemal 100 stanowiskach doświadczalnych! Eksperymentując i doświadczając uczniowie mogli sprawdzić i uzupełnić wiadomości nabyte w procesie edukacji szkolnej. Po dwugodzinnej przygodnie z nauką nadszedł czas na odpoczynek, odpoczynek szarych komórek! W tym celu uczniowie wybrali się do Jumper Park Trampolin, gdzie skacząc na trampolinach i pokonując przeszkody eksploatowali mięśnie, dając głowie czas na odpoczynek. Wspólna zabawa wprawiła wszystkich w dobry nastrój i wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii. 

        

        

      • Apel Dziecka

      • Drogi rodzicu, uważnie przeczytaj poniższy apel (prośbę dziecka), zwróć uwagę na płynącą z niego mądrość i postaraj się wdrożyć go w wychowanie własnego dziecka!

        

       Nie psuj mnie

       Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego czego się domagam. To tylko próba z mojej strony.

        

       Nie bój się stanowczości

       Właśnie tego potrzebuję – poczucia bezpieczeństwa.

        

       Nie bagatelizuj moich złych nawyków

       Tylko Ty możesz pomóc mi zwalczyć zło, póki jeszcze jest możliwe.

        

       Nie rób ze mnie większego dziecka niż jestem

        To sprawia, że przyjmuję postawę głupio dorosłą, żeby udowodnić, że jestem duży.

        

       Nie zwracaj mi uwagi przy innych ludziach, jeśli nie jest to konieczne 

       O wiele bardziej przejmuję się tym, co mówisz, jeśli rozmawiamy w cztery oczy.

        

       Nie chroń mnie przed konsekwencjami

       Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.

        

       Nie wmawiaj mi, że błędy które popełniam są grzechem

       To zagraża mojemu poczuciu wartości.

        

       Nie przejmuj się za bardzo, gdy mówię, że cię nienawidzę

       Czasami mówię to, by przyciągnąć Twoją uwagę.

        

       Nie zrzędź

       W przeciwnym razie muszę się przed Tobą bronić i zrobię się głuchy.

        

       Nie dawaj mi obietnic bez pokrycia

       Czuję się przeraźliwie zawiedziony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi.

        

       Nie zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli

       To dlatego nie zawsze się rozumiemy.

        

       Nie sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości

       Zbyt łatwo strach zmusza mnie do kłamstwa.

        

       Nie bądź niekonsekwentny

       To mnie ogłupia i tracę całą swoją wiarę w ciebie.

        

       Nie odtrącaj mnie, gdy dręczę Cię pytaniami

       Może się wkrótce okazać, że zamiast prosić Cię o wyjaśnienia, poszukam ich gdzie indziej.

        

       Nie wmawiaj mi, że moje lęki są głupie

       One po prostu są.

        

       Nie rób z siebie nieskazitelnego ideału

       Prawda na twój temat byłaby w przyszłości nie do zniesienia.

        

       Nie wyobrażaj sobie, że przepraszając mnie stracisz autorytet

       Za uczciwą grę umiem podziękować miłością, o jakiej Ci się nie śniło.

        

       Nie zapominaj, że uwielbiam wszelkiego rodzaju eksperymenty

       To po prostu mój sposób na życie, więc przymknij na to oczy.

        

       Nie bądź ślepy i przyznaj, że ja też rosnę

       Wiem jak trudno dotrzymywać mi kroku w tym galopie, ale zrób co możesz, żeby się udało.

        

       Nie bój się miłości

       Nigdy.

        

        

        

        

       Apel Twojego Dziecka inspirowany jest tekstami Janusza Korczaka, lecz nie jest on jego autorem.

       Tekst został opublikowany w Polsce przez Katedrę Psychologii Rozwojowej KUL, i był tłumaczeniem anonimowej broszury-ulotki przywiezionej ze Stanów Zjednoczonych w latach 80-tych, przez prof. Czesława Walesę.

        

      • Dzień Praw Dziecka

      •      Janusz Korczak powiedział kiedyś „nie ma dzieci są ludzie”. I to jest prawda. „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…”. Przecież każdy dorosły kiedyś również był dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Źródłem tych praw jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem.
            Ale to wszyscy dorośli powinni brać udział w rozwoju umysłowym i fizycznym dziecka, gdyż dzieci są największym bogactwem każdego społeczeństwa i w przyszłości to one będą decydowały o swojej wspólnocie, państwie, globie. Należy je więc bardzo dobrze do tej roli przygotować. Ma to robić rodzic, nauczyciel, lekarz, policjant, polityk itd.
            Dziecko nie jest własnością dorosłych. Jest słabsze od dorosłych, dlatego też musi posiadać dodatkową ochronę przed siłą dorosłych. Taką ochronę dają im prawa dziecka zapisane w Konwencji o prawach dziecka. Konwencja zobowiązuje państwo i dorosłych do szczególnego traktowania dzieci.


       Prawa dziecka, podobnie jak prawa człowieka podzielone są według kategorii na prawa:

       • osobiste, umożliwiające rozwój dziecka. Są to: prawo do życia, prawo do tożsamości, prawo do rozwoju, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji;
       • polityczne lub publiczne, dzięki którym dziecko wyraża swoje poglądy i uczestniczy w życiu swojej grupy, społeczności, państwa. Są to prawa: prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do uczestniczenia w stowarzyszeniach;
       • socjalne, które są obowiązkami państwa i dorosłych do stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka. Są to: prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do odpoczynku;
       • ekonomiczne, umożliwiające dziecku przygotowywanie się do niezależności materialnej od innych. Najważniejszym jest prawo do nauki; ponadto ochrona prawa pracy podejmowanej, czy to w ramach obowiązku nauki czy wakacyjnego zarobku.

       Uczniowie naszej szkoły na dzisiejszych warsztatach przypominali prawa dziecka zapisane w Konwencji śpiewając piosenkę o prawach dziecka .Niektóre z praw przedstawili w wersji graficznej, obejrzeli film edukacyjny ,,Co to są prawa dziecka?’’, recytowali wiersze dotyczące omawianej tematyki. Podsumowaniem zespołowej pracy była piosenka ,, Dzieckiem bądź jak najdłużej’’ i pamiętaj o jednym obowiązku którym
       jest ,,posłuszeństwo’’.

      • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

      •  

            W Dzień Zaduszny uczniowie klasy 6 udali się na cmentarz w Królowym Moście, gdzie modlili się i palili znicze przy grobie pomordowanych mieszkańców wsi Popówka oraz przy grobie mamy naszej uczennicy. Był to czas refleksji, zadumy oraz wspomnień o tych, którzy odeszli...

        

       "Umarłych wieczność dotąd trwa,

       dokąd pamięcią się im płaci.

       Chwiejna waluta. Nie ma dnia,

       by ktoś wieczności swej nie tracił." 

                                        Wisława Szymborska

        

        

        

      • Obchody Święta Niepodległości

      •    W roku 2022 obchodzimy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Uczniowie klas IV - VIII pod okiem pani Iwony przygotowali krótkie przedstawienie, a młodsi koledzy zaśpiewali piękne pieśni niepodległościowe. Całą uroczystość rozpoczęliśmy o 11:11 odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji MEN "szkoła do hymnu".

      • Dzień Edukacji

      • Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, jak i jego Rodziców.

       13 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach złożyli uroczyste ślubowanie.

       Zanim Wojtek i Grzegorz zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. W świat nauki wprowadziły ich narrator – Paulina i gospodyni - Agata. Pierwszaków w śpiewaniu piosenek wsparli koleżanki i koledzy z klasy 0.

       Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała na ucznia. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, upominki od szkoły oraz od Rodziców. Przyrzeczenie złożyli również Rodzice, którzy obiecali wspierać swoje dzieci w procesie edukacji.

       Pani Dyrektor życzyła najmłodszym satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz dużo radości w każdym dniu nauki.

       Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do klasy na poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

       Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Niech nigdy Was nie opuszcza zapał do nauki.

        

      • Spotkanie autorskie

      •   W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku ufundowała dla Filii Biblioteki w Załukach spotkanie autorskie z Norbertem Grzegorzem Kościeszą. 

          13 października  uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego w Załukach mieli przyjemność poznać lokalnego autora baśni i legend. Pan Norbert z dużym poczuciem humoru i energiczną pasją przedstawił słuchaczom swoją twórczość. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Największe zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży wzbudziły rekwizyty przywiezione przez pisarza, w szczególności miotła Gienia.

             Po fascynującej podróży w świat baśni uczestnicy mogli kupić książki z autografem i specjalną dedykacją.

        

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
      • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.  

          W naszej szkole w piątek 7 października obchodziliśmy finał XII ŚDTM. Tydzień przed finałem w szkole zostały rozwieszone tabliczki z mnożeniem i dzieleniem w zakresie 100. Przez kilka dni poprzedzających finał akcji uczniowie mogli przypomnieć i utrwalić tabliczkę mnożenia biorąc udział w zabawie “matematyczne spacery”. w dniu finału na przerwach między lekcjami można było sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, a nagrodą za dobre odpowiedzi były cukierki. Na długiej przerwie uczniowie klas IV – VIII podzielili się na grupy 4 osobowe i wzięli udział w zabawie “stacje matematyczne”. Najszybciej z 12 zadaniami uporały się uczennice klasy V – GRATULACJE! 

      • Pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu”

      •         7 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej” lekcji historii zatytułowanej „Życie i kultura w średniowieczu”. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” przybliżyła uczniom historię i obyczaje minionych wieków. Zaprosiła wszystkich obecnych w podróż do czasów, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczami w rękach nie szczędzili wysiłków, aby bronić honoru ojczyzny oraz spieszyli służyć pomocą i bronić dam swoich serc. Podczas pokazu jeden z naszych uczniów – Łukasz Sakowicz z klasy 2 dostąpił zaszczytu pasowania na rycerza i mógł tym samym potrzymać miecz. Z kolei Lena Mojsak z klasy 6 została zakuta w dyby. Warunkiem jej uwolnienia była obietnica wzorowego zachowania i dobra nauka. Następnie odbyła się próba siły, czyli próba ciężkiego miecza, w czasie której wybrani uczniowie mogli spróbować swoich sił, trzymając w jednej ręce miecz w pozycji poziomej. Niestety, nie wszystkim ta sztuka się nie udała. Każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z różnymi rodzajami broni, rekwizytami i strojami średniowiecznymi. Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

               Taka podróż w czasie do odległego średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii, która zapewne pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

      • Sprzątanie Świata

      •      30 września o godzinie 9:00 uczniowie i nauczyciele zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki zebrali się pod Szkołą aby po raz kolejny uczestniczyć w akcji ekologicznej “Sprzątanie świata”. Młodsi uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, starsi przeszli lasem w kierunku głównej drogi, gdzie natrafili na istne WYSYPISKO! Uczniowie byli tak zaangażowani w wyciąganie śmieci z przydrożnego rowu, że worki, które ze sobą wzięli w moment się zapełniły. Mimo to, pełni chęci i entuzjazmu w dalszym ciągu próbowali oczyścić las wynosząc śmieci na pobocze. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne gołym okiem. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał wszystkim do zrozumienia, że należy dbać o środowisko.  

            Po powrocie na teren szkoły uczniowie wzięli udział w “ziemniaczanych” grach i zabawach, m.in.. “znajdź ziemniaka”, “pieczątka z ziemniaka”, “rzut ziemniakiem do kosza”. Do Szkoły przyjechała również pani Małgorzata Zbyryt z Nadleśnictwa Waliły, która opowiedziała o ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej cztery lata temu przez Prezydenta RP. Chętni uczniowie i nauczyciele mogli wziąć darmową sadzonkę i włączyć się do akcji zasadzając własne drzewko. 

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      •    28 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który
       został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach
       europejskich. Głównym założeniem tego święta jest ukazanie bogactwa kulturowego Europy
       oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych.
          Nasi uczniowie z klas 0-III zrobili flagi państw europejskich i poznali elementy
       kultury tych krajów. Uczniowie klas starszych przygotowali interesujące plakaty pokazujące
       różnorodność Europy. Ponadto śpiewali piosenki w różnych językach. Życzymy wszystkim
       uczniom wytrwałości w nauce języków obcych.

      • Narodowe Czytanie

      • Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Gródku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach 27 września 2022 roku zorganizowano 11 edycję akcji Narodowego Czytania.

       Minęło 200 lat kiedy w Wilnie zostały wydane A. Mickiewicza "Ballady i romanse", które zapoczątkowały epokę romantyzmu w Polsce. W związku z tym w tym roku czytamy utwory wieszcza, autora narodowej epopei.

       Ballady: "Romantyczność", "Świtezianka", "Powrót taty", "Pani Twardowska" wybrzmiały w interpretacji nauczycieli naszej szkoły, przedszkola, pani Katarzyny Rogacz i Eweliny Karczemnej z biblioteki oraz radnej Doroty Popławskiej.

       W trakcie słuchania znaleźliśmy się w niezwykłym pełnym fantazji i uczuciowości świecie, w który wcześniej wprowadzili nas uczniowie klas V i VII. Przygotowali oni mapy mentalne i zaprezentowali informacje na temat autora ballad, epoko i ballady jako gatunku literackiego. 

       Akcja głośnego czytania sprzyja rozwijaniu zainteresowania książką i zachęci uczniów do sięgnięcia po lekturę . Przypomni o papierowej wersji książki.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

       \

       3,0216549-+

       zięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Gródku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach 30 września 2022 r. zorganizowano 11 edycję akcji Narodowe Czytanie.

       Minęło 200 lat kiedy w Wilnie zostały wydane A. Mickiewicza "Ballady i romanse", które zapoczatkowały epokę Romantyzmu w Polsce. W związku z tym w tym roku czytamy utwory wieszcza, autora narodowej epopei.

       Ballady: "Romantyczność", "Świtezianka", "Powrót taty", "Pani Twardowska" wybrzmiały w interpretacji nauczycieli naszej szkoły, przedszkola, pani Katarzyny Rogacz i Eweliny Karczemnej z biblioteki oraz radnej Doroty Popławskiej.

       W trakcie słuchania znaleźliśmy się w niezwykłym pełnym fantazji i uczuciowości świecie, w który wcześniej wprowadzili nas uczniowie klas V i VII. Przygotowali oni mapy mentalne 

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

       ,,,,,,,,,,,,

       ,

       +=][/';.lpp-00988888888888888

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

       ,,

       ,

        

       ,

       ,

       ,

       ,,

       ,

       2,2322332323232322323

       ,,

       ,

       +++\\

       33322223

       ,,0111111111111111111111111114444444444444445555555699999999- 

      • Bezpieczni na drodze

      • W dniu 15 września 2022 roku uczniów klas 0 – III NSP w Załukach w ramach akcji profilaktycznej bezpiecznie na drodze - „Odblaskowy pierwszak”, odwiedził policjant z Posterunku Policji w Gródku.
       Głównym tematem spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i jak ważne dla pieszego i rowerzysty jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci przypomniały zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa podczas poruszania się pieszych po drogach. omówiono, co należy zrobić zanim przejdziemy przez przejście dla pieszych.
       Dziękujemy kierownikowi Posterunku Policji w Gródku za ciekawe zajęcia.

      • O nas się mówi. TVP 3 w naszej szkole!

      • To nic, że nasza szkoła jest malutka i znajduje się w niewielkiej wsi, o nas się mówi! Ostatnio odwiedziła nas Telewizja Polska, żeby pokazać, jak wygląda nasz nowy rok szkolny. Redaktor białoruskiego programu „Беларускі тыдзень” Mikołaj Wawrzeniuk zajrzał z kamerą do naszych klas i pokoju Pani Dyrektor. To bardzo ważne, że zaglądają do nas media, ponieważ mamy czym się chwalić. Wyróżniamy się na tle innych szkół – placówka bowiem istnieje dzięki determinacji mieszkańców Załuk, którzy uratowali szkołę przed zamknięciem, oraz nauczaniu języka białoruskiego, którego uczymy się tu wszyscy! Sami zobaczcie, jak pięknie różnimy się od innych! Krótki reportaż można obejrzeć w podanym niżej linku:

       https://bialystok.tvp.pl/62778469/18092022

      • Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

      • Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia września rozpoczął się kolejny Rok Szkolny. Uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne z radością spotkali się na szkolnym korytarzu gdzie pani dyrektor Irena Suprun uroczyście przywitała zgromadzonych i odczytała list Podlaskiego Kuratora Oświaty:

       „Szanowni Państwo,
       Rozpoczyna się kolejny rok szkolny i mam nadzieję, że wszystkim nam towarzyszą pozytywne
       odczucia. Nowy rok szkolny to nowe szanse i możliwości. Liczę, że po dobrze spędzonych wakacjach
       powrót do nauki, pracy wiąże się z optymistycznym nastawieniem i jak najlepszymi oczekiwaniami.
       Życzę Państwu, by rok szkolny 2022/2023 był czasem sprzyjającym efektywnej pracy, której rezultaty
       dadzą radość i satysfakcję. Wierzę, że ten rok będzie przebiegał niezakłócony nieprzewidywalnymi
       wydarzeniami. Życzę spokojnej atmosfery pracy, która umożliwi realizację wszystkich planów
       zawodowych.
       Uczniom życzę, by wykorzystali szansę, która otwiera się przed nimi wraz z nowym rokiem szkolnym.
       Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a
       żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało. Za
       słowami Janusza Korczaka życzę Uczniom zapału w odkrywaniu i rozwijaniu swoich zdolności.”

     • NNW PZU Edukacja
      • NNW PZU Edukacja

      • ​​​​Jedno ubezpieczenie, pełna ochrona.

        

       Poniżej aktywny link do zawierania polis NNW przez rodziców. Tak jak w ubiegłym roku do wyboru trzy warianty ubezpieczenia.

       https://ubestrefa.pl/oferta/rtpui5

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

      • Serdecznie zapraszamy na uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 w czwartek 1 września o godz. 10.00 na korytarzu głównym w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach.

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022
      • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

      • Nareszcie wakacje!

       24 czerwca 2022r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach zakończyli rok szkolny uroczystym apelem. Absolwenci kończący klasę 8 złożyli ślubowanie, a koledzy i koleżanka z klasy 7 pożegnali ich upominkami oraz specjalnie zmontowanym filmikiem.Dziewięć lat szybko zleciało i niejedna łza się w oku zkręciła. 

       Pani dyrektor Irena Suprun wręczyła świadectwa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na zakończenie apelu uczniowie otrzymali od pani dyrektor niespodziankę w postaci audycji muzycznej zespołu ARTE-MUZA. Poznali zwyczaje i pieśni Wikingów oraz Indian. Artyści zachęcali publiczność do wspólnego śpiewania oraz można było zapoznać się z tradycyjnymi instrumentami. D.C.

       Dziękujemy i do zobaczenia po wakacjach.