• Aktualności

          • Zawieszenie zajęć
            • Zawieszenie zajęć

            • Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne szkoła od poniedziałku 16 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. będzie zamknięta. W czwartek i piątek 12 i 13 marca szkoła zapewnia TYLKO zajęcia opiekuńcze (świetlica do godz 13.00). Ci  z Państwa, którzy nie będą zmuszeni proszeni są o nie posyłanie w tych dniach dzieci do Szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

          • 8 marca Dzień Kobiet
            • 8 marca Dzień Kobiet

            • Święto kobiet przypadające co roku dnia 8 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy pod hasłem: Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów. Tego dnia uczniowie wszystkich klas przygotowali przepiękne występy. Przedszkolaki zaśpiewały piękne życzenia dla wszystkich pań. Klasa 2 wystąpiła z piosenką o kobietach i dla kobiet. Klasa 3 przygotowała ostre rokowe granie z piosenką Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” . Klasy 4 i 5 wspaniale zatańczyły walca oraz zaprezentowali ciekawe fakty z życia Maryli Rodowicz. Przy pomocy wspaniałej wystylizowanej „Maryli” odegrali piosenkę Małgośka. Klasa 6 zaśpiewała przeróbkę hitu Dzień Kobiet z pomocą wszystkich zebranych. Klasa 8 zaprezentowała sylwetkę Ewy Chodakowskiej oraz wspólnie urządziliśmy sześciominutowe wyzwanie na brzuch-uda-pośladki.  Uczennice z koła teatralnego wystąpiły w skeczu „Miss Ziemi Załuckiej”.

              Na koniec uczniowie klasy O i 1 wraz z panią wychowawczynią przygotowali prezentację o pewnej tajemniczej kobiecie sukcesu – czyli naszej pani dyrektor. Na koniec chłopcy wręczyli upominki wszystkim paniom – długopisy z wygrawerowanym imieniem. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

          • Na Wilczym Szlaku
            • Na Wilczym Szlaku

            • 1marca bieżącego roku po raz dziewiąty obchodziliśmy w Polsce  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto ustanowione przez Sejm RP w dniu 3 lutego 2011 roku jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, aby Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę – cenę życia. Dlatego tak ważne jest, aby „Wyklęci” żyli w naszej pamięci i byli dla nas wzorem patriotyzmu.

              W naszej szkole również uczciliśmy święto „Żołnierzy Niezłomnych”. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe.

              2 marca cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu, w czasie którego  uczennice kasy VIII przybliżyły młodszym  kolegom i koleżankom sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Prezentacji dopełniła „Ballada o Witoldzie Pileckim” i teledysk „Żołnierze Wyklęci”. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji, nie tyko o życiu tych odważnych osób, ale także o przeszkodach i warunkach , w jakich przyszło im żyć oraz walczyć.

              3 marca uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach uczestniczyli w grze terenowej „Na Wilczym Szlaku”. Uczestnicy gry zebrali się przed budynkiem szkoły. Po komendzie „Baczność. W dwuszeregu zbiórka!” pani od historii odczytała przysięgę Żołnierzy Niezłomnych, zaś uczniowie złożyli swoją przysięgę: „Przyrzekamy ofiarnie walczyć , dzielić się wiedzą ,współdziałać razem, nie oddalać się od grupy bez rozkazu dowódcy” i ruszyli w kierunku Popówki. Na trasie czekały ich zadania wymagające wiedzy historycznej i zadania sprawnościowe. Miejsca ukrycia zadań zostały oznaczone białą tasiemką. Uczniowie rozwiązywali test wyboru, wykreślali pseudonimy Żołnierzy Wyklętych, układali puzzle, opatrywali rany, rzucali „granatami” do celu (granaty zastąpiły ziemniaki). Poszukiwanie ukrytych kopert z zadaniami wywołało wiele emocji. Punktem końcowym był pomnik, upamiętniający pacyfikację wsi Popówka, gdzie okupanci niemieccy dokonali masowego mordu na ludności cywilnej w dniach 30 czerwca – 3 lipca 1943 roku. Tu uczniowie zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć pomordowanych i poległych Żołnierzy Wyklętych.

                          Działania edukacyjne upamiętniające żołnierzy podziemia antykomunistycznego skłoniły do refleksji i działania na rzecz naszej Ojczyzny i dobra wspólnego.

          • Telewizja Białystok
            • Telewizja Białystok

            • 25 lutego uczniowie klas 0 –II, wraz z wychowawczyniami, p. Sylwią Radel i p. Marią Panasewicz-Dubicką, autobusem PKS Nova, wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.  Na początku zwiedziliśmy  Oddział Regionalny Telewizji Polskiej. Po całym obiekcie zostaliśmy oprowadzeni przez Panią Kasię Szatyłowicz, prowadzącą n. in. program „Tydzień Białoruski”.

              Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w Telewizji oraz obejrzeć „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. Zapoznaliśmy się z pracą reportera, dziennikarza, operatora kamery czy dźwiękowca. Mogliśmy zobaczyć kamerę, trzymanie której nie jest łatwym zadaniem. W trakcie zwiedzania gmachu zobaczyliśmy między innymi studio programu „Poranek w obiektywie” oraz „Obiektyw”. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przygotowujących dla nas codzienne wiadomości.

              Pani przewodnik opowiedziała nam o pracy w telewizji. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje program, ile osób pracuje przy jego powstaniu. Praca w telewizji jest bardzo trudna, trzeba być w pracy nawet o 4.00, żeby widzowie mogli obejrzeć poranny program.

              Po wizycie w TVP udaliśmy się na zajęcia sportowe do kręgielni Kula – Hula. Uczniowie byli tam po raz pierwszy. To był trafiony pomysł. Rywalizowali w 2 drużynach. Współzawodnictwo na torze w rzucaniu ciężkimi kulami okazało się doskonałą zabawą. Mimo, że na początku nie udawało się zbić kręgli, z czasem stało się świetną rozrywką i niesamowitą frajdą.. Było dużo śmiechu i okrzyków radości.

              Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na przejażdżkę ulicami miasta autobusem MPK, aby dotrzeć do McDonalda  na „obiad”. Szczęśliwi wróciliśmy do Załuk.

          • Zajęcia kulinarno - plastyczne
            • Zajęcia kulinarno - plastyczne

            • Było wesoło, zdrowo i kolorowo. Uczniowie klasy 4 i 5 we wtorkowe popołudnie 25.02.2020 uczestniczyli w zajęciach kulinarno-plastycznych. Wspólnie z wychowawcą p.Dorotą Popławską przygotowali smaczne i zdrowe desery z pełnowartościowych produktów. Każdy z uczniów mógł sam skomponować smak swojego dania. Naładowania energią rozpoczęliśmy pracę. Każdy miał za zadanie zaprojektować wzór swojej koszulki, a następnie przenieść go na tkaninę. Efekty pracy były piękne. Czas upłynął nam szybko i miło.

          • Kodowanie na dywanie
            • Kodowanie na dywanie

            • 26 lutego naszą szkołę odwiedziła pani Justyna z przedszkola Samorządowego w Gródku, aby zaprezentować wprowadzenie do programowania dla dzieci poprzez tzw. „Kodowanie na dywanie”. Dzięki tego typu zabawom uczniowie nie tylko tworzą kod, lecz przede wszystkim myślą, doświadczają,  poszukują. Nauka staje się wtedy przyjemnością. Pani Justyna przywiozła ze sobą specjalny zestaw do ,,kodowania na dywanie’’ złożony ze specjalnej maty dwustronnej oraz z plastikowych kubeczków w 10 kolorach. Dzieci z ogromną pasją przystąpiły do kodowania. Następnie mogliśmy zobaczyć w akcji małego robota o imieniu Ozbot. Jest to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, który porusza się po specjalnie narysowanym czarnym torze. Aby robot prawidłowo poruszał się po planszy trzeba narysować/zaprogramować mu kod. Taka zabawa otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i innych edukacji. Dzieci uczą się bawiąc, rozwijają myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co nabierają nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdza się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i w grupowych, realizowanych w klasie lekcyjnej. Może być on wykorzystywany na wszystkich typach zajęć: przyrodniczych, matematycznych, artystycznych i innych. W części praktycznej zajęć uczniowie w grupach mogli w sposób praktyczny zaprogramować drogę Mikołaja po planszy w określony sposób. Dziękujemy za wspaniałą lekcję kodowania.

          • Konkurs fotograficzny - Rocznica mordu katyńskiego
            • Konkurs fotograficzny - Rocznica mordu katyńskiego

            • Konkurs wpisuje się w wojewódzkie obchody 80. rocznicy Mordu Katyńskiego - link do artykułu.

              Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych województwa podlaskiego. Konkurs ma charakter grupowy.

              Wszystkie fotografie zgłoszone na konkurs przyjmowane będą wyłącznie w wersji cyfrowej (przesłane w formie pliku):

              • długość krótszego boku: około 20 cm (2600px), rozdzielczość 300dpi,
              • maksymalna wielkość pliku – 3 MB,
              • zapisane w formacie jpg,
              • technika prac dowolna, za wyjątkiem fotografii powstałych w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej.

              Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie fotorelacji z obchodów 80. rocznicy zbrodni katyńskiej wraz z kartą zgłoszenia i klauzulą informacyjną dostępną poniżej na adres: edukacja@wrotapodlasia.pl.

              Na wasze zgłoszenia i fotorelacje czekamy do 10 października 2020 r.

              Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.

              Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i wycieczka po miejscach pamięci narodowej!!!

              Więcej informacji:Departament Edukacji, Sportu i Turystyki | 85 66 54 536edukacja@wrotapodlasia.pl | osobiście w urzędzie:

          • Walentynkowy dzień
            • Walentynkowy dzień

            • 14 lutego w Walentynki  w tym roku przygotowany został specjalny Walentynkowy rozkład dnia. Na każdej przerwie odbywały się walentynkowe atrakcje. Od rana na aktywnej przerwie królował Sławomir i jego rytmy, następnie można było zrobić walentynkowe dmuchane origami. Po otwarciu poczty walentynkowej okazało się, że najwięcej zdobyła uczennica klasy 8, zaś wśród chłopców wielu cieszyło się sympatią dziewczynek po równo. Wśród nauczycieli najwięcej laurek otrzymała p. Ula. Na 3 przerwie rozpoczął się nasz Festiwal piosenki miłosnej, gdzie chętni zaprezentowali swoje utwory. Wśród solistów zwyciężyła Kasia z kl. III z utworem "Szukaj mnie", a niepokonanym duetem byli Kacper i Mateusz z piosenką "Przez Twe oczy zielone". Jako grupa wieloosobowa wygrali uczniowie klasy II z "Zanim pójdę",  zaś wyróżnienie zdobyli uczniowie klas O i 1. 

              W konkursie na najbardziej walentynkowe przebranie zwyciężyła p. Sylwia, zaś najładniejsze walentynkowe kartki po angielsku zrobiło w tym roku po kilku uczniów z każdej kategorii klasowej. Każdy z nich otrzymał upominek oraz dyplomik pamiątkowy. Najpiękniejsze i najciekawsze kartki zostaną wywieszone na gazetce.

              To był wspaniały i  radosny dzień pełen uśmiechów. Do przyszłego roku. 

              WE LOVE YOU. 

          • Audycja muzyczna
            • Audycja muzyczna

            • 05.02.2020r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna „Poznajcie instrumenty dęte drewniane”. Koncert w trakcie którego słuchacze mieli wyjątkową okazję poznać specyfikę instrumentów dętych drewnianych - fletu, oboju, klarnetu i fagotu. Każdy z przedstawianych instrumentów ma inna barwę, sposób wydobycia dźwięku i styl grania. „Pół żartem, pół serio” pokazano uczniom na czym te różnice polegają - np. klarnecista robił małe kółeczka w trakcie grania, a flecistka przysiady ;-) Kiedy połączono te cztery instrumenty, powstał bardzo przyjemny w brzmieniu kwartet, który ma duże możliwości wykonawcze.

              W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy, zarówno kompozycje W.A. Mozarta” Eine kleine Nachtmusik”, G. Gershwina „Błękitna rapsodia” gdzie usłyszeliśmy piękne glissando wykonane na klarnecie, czy P. Czajkowskiego „Jezioro łabedzie”, ale równie dobrze zabrzmiały utwory muzyki filmowej –z filmu „Siedmiu wspaniałych”, a nawet przeboje muzyki pop – „Halleluja” z filmu „Shrek”. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w koncercie, żywo reagując na propozycje zespołu – pstrykali palcami, klaskali w dłonie – wystukując zapoczątkowany przez prowadzącą rytm. Była to wspaniała podróż do świata muzyki, wykonywanej przez klasyczne instrumenty. Koncert przyczynił się do poznania nowych obszarów sztuki ulotnej, którą jest muzyka. Uczniowie są bardzo wdzięczni Pani Dyrektor za kolejną możliwość dotknięcia magii osobistego rozwoju. \ D.Tymińska

          • Szkolenie z Centrum Profilaktyki ETAP
            • Szkolenie z Centrum Profilaktyki ETAP

            • 6 lutego po zebraniu z rodzicami odbył się wykład  na temat: : „Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież ”. Wykład poprowadziła specjalistka i koordynator Centrum Profilaktyki ETAP Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Dzieci i Dorosłych.

              Celem było dostarczenie rodzicom wiedzy na temat przyczyn zachowań ryzykownych podejmowanych przez dzieci i młodzież, sposobów zapobiegania tym zachowaniom oraz umiejętności pomocy dziecku eksperymentującemu czy uzależnionemu od środków psychoaktywnych. Po wykładzie rodzice mogli skorzystać z krótkiej konsultacji/porady specjalistycznej. 

              W opinii rodziców wykład był bardzo udany i rzetelny. Każdy otrzymał ulotkę z informacjami oraz mógł zadawać pytania. 

              Więcej info na http://stowarzyszeniedroga.pl/etap

               

          • Wieczór kolęd w Gródku
            • Wieczór kolęd w Gródku

            • Dnia 26 stycznia 2020 uczennice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach z pomocą jednej dzielnej dziewczynki z przedszkola wystąpiły gościnnie na Wieczorze Kolęd w Gródku. Był to pokaz tańca z iluminacjami do piosenki Hallelujah. Choreografię do tańca przygotowała p. Dorota P. Wstęp bardzo się spodobał publiczności, a dziewczynki usłyszały mnóstwo komplementów. 

          • Szkolna wycieczka do Brześcia na Białorusi
            • Szkolna wycieczka do Brześcia na Białorusi

            • Uczniowie naszej szkoły dopiero co wrócili ze stolicy Białorusi  - Mińska, a już trwały przygotowania do kolejnej wycieczki. Tym razem odwiedziliśmy białoruską stronę Puszczy Białowieskiej w której, jak wiadomo, żyje Dzied Maroz. Rezydencja Dzieda Maroza zrobiła na nas duże wrażenie. Następnie udaliśmy się do Kamieńca, gdzie znajduje się wieża typu obronnego zbudowana w XIII wieku. Podziwialiśmy tu również przedwojenną architekturę żydowską i polską. Kolejnym przystankiem było  miasto Brześć, będące stolicą obwodu brzeskiego. Brześć, to liczące blisko 350 tysięcy mieszkańców miasto z tysiącletnią historią,  wpisującą się w dzieje Wielkiego Księstwa Litewskiego, carskiej Rosji, II Rzeczpospolitej oraz Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. W Brześciu odwiedziliśmy Archeologiczne Muzeum "Straożytne Berestie” w którym nasi uczniowie mogli podziwiać unikatowe odkryte starożytne słowiańskie miasto z XI-XIII w. z dobrze zachowanymi drewnianymi budowlami. W muzeum zobaczyliśmy szczątki ponad 30 domów, oraz zbiór znalezisk wykopanych w tym miejscu przez archeologów. Oczywiście zwiedziliśmy też wizytówkę miasta - Twierdzę Brzeską. Z jej historią zapoznał nas nasz przewodnik Jauhien Skrabiec. Wieczorem udaliśmy się  do centrum, aby podziwiać świątecznie udekorowane miasto. Spacerowaliśmy ulicą Sowiecką, głównym reprezentacyjnym deptakiem miasta, gdzie podziwialiśmy Pomnik 1000-lecia Brześcia. U stóp pomnika na płaskorzeźbach można przeczytać legendy o założeniu Brześcia, historię jeźdźców spod Grunwaldu czy dzieje obrony Twierdzy Brzeskiej. Dopełnieniem wycieczki po Brześciu było rozsmakowanie się w kuchni białoruskiej - draniki i pielmieni to przysmaki, dla których również warto odwiedzić Białoruś.

              Trzeba wykorzystywać tę możliwość podróżowania jak najczęściej, szczególnie, że odwiedzając inne kraje, uczymy się historii naszego pogranicza, poznajemy kulturę, sztukę poszczególnych narodów, uczymy się tolerancji i wzbogacamy swoje wnętrze, a także zmieniamy często swój pogląd na świat. Kontakty nawiązane podczas takich wyjaqzdów, nowe przyjaźnie i znajomości są bezcenne.  Historyczne bogactwo Europy jest ogromne. Przy okazji również lepiej poznajemy siebie nawzajem i jesteśmy razem, co na pewno w przyszłości będzie powodem do miłych wspomnień.

          • Pałac Prezydencki w Mińsku
            • Pałac Prezydencki w Mińsku

            • Nasi uczniowie w pałacu Prezydenckim w Mińsku.

              2 i 3 stycznia nasze uczennice - Małgosia i Wiktoria, odwiedziły Mińsk. Celem pobytu w stolicy Białorusi był udział w noworocznym przyjęciu dla dzieci w Pałacu Niepodległości (pałac Prezydencki) w Mińsku z udziałem Prezydenta.

              W uroczystości wzięło udział 12 dzieci z Podlaskich szkół, a także uczniowie z Litwy, Rosji, Ukrainy i Białorusi. W sumie w spotkaniu uczestniczyło około 150 uczniów.

              Święto zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji Białorusi. Wsparcie finansowe dla udziału uczniów z Podlasia udzieliło Centrum Kulturalne przy Ambasadzie Białorusi w Polsce.

              Wizyta w PałacuNiepodległości  była ciekawą lekcją historii i niezapomnianą przygodą, podczas której nasi uczniowie, choć przez chwilę mogli wcielić się w postaci dyplomatów i polityków, ale przede wszystkim dobrze się bawić i zapoznać z rówieśnikami. Każdy z uczestników otrzymał noworoczny prezent. Z pewnością nasze uczennice jeszcze nie raz odwiedzą piękną stolicę Białorusi.

          • Jasełka pod hasłem "Zatrzymaj się na chwilę..."
            • Jasełka pod hasłem "Zatrzymaj się na chwilę..."

            • W tym roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach pod opieką nauczycieli zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe jakich jeszcze u nas nie było. Wspaniały teatr cieni oraz piękna gra aktorska naszych dzieci stworzyła niesamowity klimat.

              Pokaz tańca śnieżynek do przepięknego utworu "Hallelujah" oraz szereg niespodzianek: nagroda specjalna dla pilnego ucznia wręczona przez p. Lucję Orzechowską, tradycyjne objazdowe Jasełka z walizki w wykonaniu p. Mateusza Tymura z Teatru Latarnia oraz wizyta św. Mikołaja, który częstował wszystkich czekoladkami - to w skrócie przebieg naszego spotkania.

              Bożonarodzeniowe pieśni i kolędy śpiewali uczniowie ze Szkolny chóru pod kierunkiem p. Doroty Tymińskiej jak również uzdolnieni soliści.

              Po bardzo długiej w tym roku części artystycznej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz wspólną wigilię.
              Atmosfera życzliwości oraz spokoju wpłynęła w nasze serca. Wesołych Świąt.

          • Spotkanie z wolontariuszami w fundacji Dialog
            • Spotkanie z wolontariuszami w fundacji Dialog

            •  

              Uczniowie klasy VIII z Niepublicznej Szkoły w Załukach spotkali się z czworgiem wolontariuszy z różnych krajów europejskich, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus+.

               

               

              Uczniowie porozumiewali się w jęzuku angielskim i trochę po białorusku oraz mieli okazję usłyszeć rodzime języki wolontariuszy. Podczas tej wizyty wolontariusze opowiedzieli o swoich krajach, tradycji i kulturze. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących tematyki uchodźców oraz pracy wolontariuszy i możliwościach wyjazdu na wolontariat zagraniczny. Wolontariusze opowiedzieli, o tym czym zajmują się na codzień: pomagają i wspierają  z dzieci w przedszkolach mieszczących się w ośrodkach dla uchodźców w Białymstoku oraz Czerwonym Borze. 

              Wspólnie zagraliśmy w grę 50tka (ang. Jeopardy), podczas której rozwikłaliśmy trudne tradycje związane ze świętami i tradycjami sylwestrowymi w 4 krajach: Estonia, Portugalia, Turcja, Węgry. Następnie to my układaliśmy zagadki i łamańce językowe na temat polskich tradycji i potrawach.  Na koniec zaśpiewaliśmy kolędy w jęzku polskim, rosyjskim i angielskim. To było wspaniałe doświadczenie, zarówno kulturalne i językowe. 

              Więcej o pracy i pomocy dla fundacji na Fundacja Dialog

          • Rodzinne Mikołajki klasy 3
            • Rodzinne Mikołajki klasy 3

            • Rodzice uczniów klasy trzeciej, 6 grudnia przejęli ,,obowiązki '' MIKOŁAJA, zorganizowali klasowy mikołajkowy  mecz w ,,UNI-HOKEJ', ognisko, wyjazd do POWER-SQUASH i obiad w restauracji w Białymstoku.Uczniowie byli mile zaskoczeni, ponieważ taki prezent otrzymali po raz pierwszy.

          • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego
            • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

            • W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach dzień 6 grudnia upłynął pod znakiem aktywności fizycznej i wspaniałej rywalizacji zarówno sportowej jak i na polu artystycznym.

              Podczas przerw uczniowie aktywnie spędzali czas ćwicząc układy taneczne poprzebierani w czerwoen stroje. Zorganizowano konkurs pt. "W zdowym ciele zdrowy duch". Wyniki:...

              W turnieju tenisa stołowego po bardzo zaciętej walce w grze pojedynczej 

              Miejsca na podium:

              1.Michał Stankiewicz

              2.Stanisław Łupiński

              3.Dominik Grześ,

              gra w debla

              1.Michał Stankiewicz Jan Radel

              2.Daniel Drobot, Dorota Popławska,

              3.Katarzyna i Sylwia Radel

               

              To był wspaniały dzień, inny niż wszystkie. Oby więcej takich zajęć. Dziękujemy.