• Aktualności

      • Konkurs

      • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Załukach

       zaprasza do wzięcia udziału

       w szkolnym konkursie z języka angielskiego „Sing a song”


       Regulamin konkursu:

       1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkoły NSP w Załukach.

       2. Kategorie wiekowe klas 0-2, 3-4, 5-8.

       3. Organizatorem konkursu jest NSP w Załukach.

       4. Cele konkursu:

       • rozbudzić zainteresowanie językiem angielskim;
       • rozwijać uzdolnienia wokalne i językowe;

       5. Udział w konkursie polega na zaśpiewaniu piosenki przez uczestnika w języku angielskim oraz na nagraniu występu  w formie pliku video i przesłaniu do organizatora.

       6. Do maila proszę dołączyć informacje: imię i nazwisko uczestnika, klasę, tytuł utworu oraz zgodę na przetwarzanie danych. (w załączniku)

       7. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

       • występy solo- 1 osoba;
       • występy w duecie- 2 osoby.

       8. Nagrania proszę wysłać na adres dominikacit@wp.pl w terminie do 5 marca 2021r.

       9. Rozstrzygnięcie konkursu, powiadomienie o jego wyniku oraz przesłanie nagród           i dyplomów do 12.03.2021r.

       10.Podczas oceny prac brane będą pod uwagę:

       • ogólny wyraz artystyczny występu;
       • zaangażowanie uczestników;

       11. Do przygotowania występu można wybrać dowolny utwór w języku angielskim.

       (z wyłączeniem piosenek wulgarnych)

       12. Good Luck! (Powodzenia)

       metryczka-_konkurs_piosenki.docx     • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych
      • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

      • Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

       Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ przygotowaliśmy wytyczne dla szkół.

       Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

       Testy przesiewowe dla nauczycieli

       Już od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. 

       Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

       Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie.

       Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

        

        

       Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf

     • Ogólnopolska Kampania Społeczna
      • Ogólnopolska Kampania Społeczna

      • „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”

       Celem Kampanii realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014–2020 jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

       W ramach Kampanii przygotowano między innymi, krótkie animowane formy filmowe dedykowane uczniom szkół podstawowych z uwzględnieniem grup wiekowych uczniów klas I-III i IV-VIII, które służyć będą realizacji założonych celów kampanii. 

       Animowana forma filmowa dla uczniów klas I-III ​​​​​​​

       Animowana forma filmowa dla uczniów klas IV-VIII ​​​​​​​

     • Życzenia Świąteczne
      • Życzenia Świąteczne

      • Drodzy Uczniowie,  Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy.

         
          Dla wielu z nas Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą się z czasem pojednania, radości i uśmiechu, wzajemnych życzeń i prezentów. To czas wyciszenia i refleksji duchowych, ale jednocześnie nadziei na pozytywne zmiany.
          Życzę wszystkim, aby to Boże Narodzenie było właśnie takie: pełne ciepła rodzinnego, życzliwości i miłości, a Nowy 2021 Rok był szczęśliwym przełomem w życiu, niosącym sukcesy, radość i powodzenie. Niech przy żywicznym zapachu choinki, upłyną piękne chwile tradycyjnej polskiej Wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą, z upragnionym gościem przy stole rodzinnym, w pełnym radości gronie.

       W Nowym 2021 Roku, uczniom życzę samych dobrych, bardzo dobrych i celujących ocen-prezentów, życzę odrobiny ciepła dzięki zwykłej ludzkiej życzliwości, odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi, radości w smutku dzięki ludzkiej miłości, a w chwilach niepokoju życzę nadziei na lepsze jutro. Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzę zaś Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących pokój i odpoczynek, a w Nowym Roku życzę spełnienia marzeń, pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.
          Na koniec pragnę podsumować świąteczne życzenia słowami jednej z najbardziej znanych kolęd. To moje pozdrowienie dla Was wszystkich:
       "Chwała Bogu w wysokości, a ludziom na tej niskości pokój niech będzie..”

       Dyrektor szkoły Irena Suprun


     • Program "Razem bezpieczniej"
      • Program "Razem bezpieczniej"

      • W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 z inicjatywy Komendy Głównej Policji został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców.

     • Jasełka i odwiedziny św. Mikołaja
      • Jasełka i odwiedziny św. Mikołaja

      • 18 grudnia uczniowie klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego przedstawili swoim młodszym kolegom z Punktu Przedszkolnego krótką inscenizację jasełkową pt." Mizerna Cicha...".

       Wcześniej tego dnia dzieci miały niesamowitego gościa. Po śniadaniu odwiedził nas wspaniały rozśpiewany Święty Mikołaj. Dowiedzieliśmy się dlaczego Mikołaj został świętym, to bardzo piękna opowieść... Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki, w zamian za to Św. Mikołaj wręczył nam prezenciki. Nawet nasze panie otrzymały upominki. S.R.

     • Szkolne akcje pomocy na Święta
      • Szkolne akcje pomocy na Święta

      • Rodzice, uczniowie i wychowawcy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach postanowili  coś zrobić, aby wnieść w przedświąteczny czas trochę radości i miłości dla tych, którzy tego potrzebują.

       W tym trudnym roku 2020 chcielibyśmy mimo wszystko, aby ta końcówka roku i Święta Bożego Narodzenia w tym roku były jednak wspaniałe. 

       Skontaktowaliśmy się z Domem Dziecka nr. 1 w Białymstoku i postanowiliśmy skompletować dla wychowanków paczkę. Zwróciliśmy się do mieszkańców wsi Załuki oraz do wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć naszą akcję pomocy potrzebujacym. Poprosiliśmy firmę Umipled w Michałowie o wsparcie rzeczowe. Jak zwykle ludzie o wspaniałych sercach nie zawiedli. Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!

       W tym okresie ludzkie serca stają się wrażliwsze dla ludzi potrzebujących, starszych, samotnych. W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie NSP w Załukach wykonali kartki świąteczne i przekazali je mieszkańcom oraz wysłali kartkę do pracowników i podopiecznych Hospicjum Domowego pw. Proroka Eliasza w Nowej Woli.

       Wykonaliśmy paczki dla ludzi samotnych mieszkających we wsi i roznieśliśmy je wraz ze świątecznymi życzeniami i kartkami. Własnoręcznie zrobiliśmy też kartki Bożonarodzeniowe, które zostały wręczone dla pensjonariuszy Domu Opieki "Lawendowy Zaścianek" w Zaściankach. 

       Szczęście, radość  i wdzięczność w oczach wszystkich obdarowanych dała nam poczucie spełnienia dobrego uczynku. 

       Wesołych Świąt

     • Razem na święta
      • Razem na święta

      • Akcja „Razem na Święta” już po raz trzeci!

       To już trzecia edycja akcji. W roku 2018 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 roku z ponad 10 tys. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

       Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

       Proponujemy następujące działania:

       • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
       • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
       • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
       • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
       • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
       • przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
       • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.
     • Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę
      • Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      • W tym roku uroczystości z okazji obchodów Dnia Niepodległości były nieco inne…bo ten rok jest nieco inny …

       Panie Kasia i Sylwia zorganizowały obchody Dnia Niepodległości tylko dla swoich podopiecznych. 10 listopada o godzinie 11.11 wyszliśmy wszyscy na korytarz, stanęliśmy przy niewielkiej dekoracji przygotowanej przez „Zerówkę” i odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki naszego hymnu państwowego.

       Przed uroczystym apelem dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotycząca Józefa Piłsudskiego i symboli narodowych Polski. Wszyscy młodsi uczniowie z naszej szkoły to  mali patrioci, znają symbole narodowe i wiedzą, ze należy traktować je z szacunkiem.

                                                                                                                                                                         S.R.

     • Dzień Pluszowego Misia
      • Dzień Pluszowego Misia

      • We środę, 25 listopada, w naszej szkole odbyło się Święto Pluszowego Misia.

       W tym dniu spotkały się na szkolnym korytarzu pandy, Kubusie Puchatki, Misie Milusie, i inne niedźwiedzio-podobne zwierzątka z grupy pani Kasi Tarasewicz i pani Sylwii Radel. Była także i pszczółka, bez której każdy miś byłby, co nie co smutny.

       W porze śniadania, czyli po pierwszej godzinie lekcyjnej, wszyscy zjedliśmy smaczne i zdrowe śniadanie, bo misie jesienią muszą zdrowo i dużo jeść. Stół był zastawiony pysznym miodkiem, białym serkiem, wędlinką warzywami, pysznym kakao, czyli wszystkim tym, „co misie lubią najbardziej”.

       Po posiłku obejrzeliśmy piękną bajkę o przyjaźni pt.” Przygody Kubusia Puchatka”

       Następnie na szkolnym korytarzu odbyły się liczne zabawy sportowe, min. „bieg po miodek”, „wskocz do ula”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”

       Każdy mały miś miał przygotowany wierszyk, rymowankę lub piosenkę, które przedstawili przed publicznością. Wszystkie  prezentacje nagrodzone były gromkimi brawami. Na zakończenie każdy niedźwiadek otrzymał od pań okolicznościowy medal, i słodkie małe co nie co. Było suuuperrr!!!    S.R.

       Dnia 25 listopada 2020 uczniowie klas II i III również zorganizowali Dzień Pluszowego Misia, jednak w tym roku online. Uczniowie opowiedzieli o swoich misiach, jak trafiły do ich domów, poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia. Wzięli udział w wielu grach i zabawach online. Spróbujcie, może i Wam sprawi to frajdę.

       Puzzle

       https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=342a24783665

       Test o misiach

       https://wordwall.net/play/7328/208/645

       Memory

       https://wordwall.net/play/7347/363/709

       Piosenka o misiu

       https://youtu.be/B2V53OXJFfw

       słynne misie z bajek

       https://wordwall.net/pl/resource/7106841/s%c5%82ynne-misie-z-bajek

        

       Chętni uczniowie klasy III wykonali skarpetkowe pacynki.

     • Dzień Dyni
      • Dzień Dyni

      • „Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży wkoło
       Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”.

       2 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wspaniały dzień, Dzień Dyni. To święto na cześć fantastycznego warzywa, z którego może powstać zupa, drugie danie a nawet deser. Trudno odmówić mu uroku, tak jeśli chodzi o kształty jak i kolory.

       Pani Sylwia przyniosła do szkoły mnóstwo przepięknych dyń. Wyglądały zabawnie.

       W miarę możliwości, dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego, klasy I klasy II i III, dla których zorganizowana była uroczystość,  miały się ubrać na pomarańczowo.

       Nauczyciele przedstawili nam wiele ciekawych informacji dotyczących tego warzywa. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest niskokaloryczna, ma dużo witamin, które dbają o nasze zdrowie i skórę. Dowiedzieliśmy się także jak słowo dynia brzmi w innych językach, np. hiszpańskim, angielskim, francuskim, rosyjskim.

       „Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach, przygotowanych przez panią Dorote: dyniowe kręgle, dyniowy slalom, dyniowe zawody, skoki przez dynię. Dzięki wspaniałym mamom mieliśmy możliwość spróbowania wielu smakołyków m.in.  dżem dyniowy, dyniowe babeczki, dyniowe bułeczki, dyniowe ciasto czekoladowe, dyniowa zupa krem. Wszystko wszystkim smakowało. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

                                                                                                                                                     S.R.

     • Konkurs Moja Niepodległość rozstrzygnięty!
      • Konkurs Moja Niepodległość rozstrzygnięty!

      • Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny pt. "Moja Niepodległość" został rozstrzygnięty.

       Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz promocja edukacji historycznej wśród dzieci i młodzieży. Wpłynęło 5 ciekawych prac, w dwóch kategoriach wiekowych. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!!!

       Oto lista zwycięzców:

       1.miejsce Paulina kl. I, Katarzyna  kl. IV,

       2. miejsce Magdalena  kl. III,

       3.miejsce Młgorzata i Wiktoria kl. III, Weronika kl. III

      • Nauka zdalna we wszystkich klasach

      • Od 9 listopada br. nauką zdalną zostaną objęci wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Tryb zdalny będzie obowiązywał do 29 listopada 2020 r. W Niepublicznej Szkole Podstawowej uczymy się w programie https://discord.com/