• Aktualności

      • KONKURS dla uczniów klas IV-VIII

      •  

       Portret słynnego matematyka

       Stwórz portret słynnego matematyka i sięgnij po nagrody!​​​​​​​​​​​

       Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, a może… zupełnie ktoś inny.

       Aby wziąć udział w konkursie wykonaj dowolną techniką portret słynnego matematyka, lub innego uczonego, który zajmował się tą dziedziną nauki, podpisaną pracę przekaż swojemu nauczycielowi matematyki do 15.03.2024r.

       Wyniki konkursu zostaną oggłoszone 25 marca. Osoby, które zajmą miejsca 1–3, otrzymają bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 770NC Bluetooth 5.3. Autorzy 6 prac, które zostaną wyróżnione otrzymają zestawy do rysowania.

        

      • Ferie w Szkole

      • W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej Szkole odbywały się zajęcia. 

       Pierwszego dnia odbyły się zajęcia kulinarno-plastyczno-sportowe. Uczniowie działając w dwóch grupach uczyli się współpracy i odpowiedzialności. Pod opieką pani Sylwi starsze dziewczynki przygotowały przepyszny domowy makaron z sosem bolognese, a młodsi rozpływającą się w ustach szarlotkę. Poprzez zabawę uczniowie rozwijali koordynację wzrokowo-ruchową, a  malując na folii spożywczej nasi mali artyści rozwijali swój potencjał twórczy.  

       Dzień 2  był pełen wrażeń! Dziękujemy Sekcji Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej PSSE Białystok za fantastyczne warsztaty edukacyjne ph. „Zimowa szkoła bezpieczeństwa”. Dzieci miały okazję nauczyć się wielu cennych informacji o bezpieczeństwie zimowym.

       Po części edukacyjnej przyszedł czas na aktywność fizyczną! Nasze zajęcia ruchowe były pełne energii i śmiechu, a dzieci mogły nauczyć się nowych gier.

       Na zakończenie dnia wszyscy zasiedliśmy wygodnie, aby obejrzeć wybrane filmy dla dzieci. Było to idealne zakończenie pełnego wrażeń dnia, które pozwoliło wszystkim odpocząć i zrelaksować się.

       Trzeci dzień upłynął pod znakiem kreatywności, sportu i relaksu. Rozpoczęliśmy dzień od zajęć z origami, gdzie nasi uczniowie mieli okazję odkryć sztukę japońskiego składania papieru. Było to fascynujące doświadczenie, które pozwoliło rozwijać zdolności manualne oraz kreatywne myślenie.

       Po artystycznym poranku przyszedł czas na dawkę zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej – zajęcia z unihokeja. Uczniowie wykazali się świetnym zespołowym duchem i sportową rywalizacją, czerpiąc radość z gry i nauki nowych umiejętności.

       Był dziś również czas na zajęcia relaksacyjne. Uczestnicy mieli możliwość nauczyć się technik prawidłowego oddechu oraz metod relaksacji, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym zabieganym świecie.

       Na zakończenie dnia, nasi uczniowie z zapałem oddali się kolorowaniu malowanek, które przedstawiały sceny związane z zimą i feriami. Ta kreatywna aktywność była wspaniałą okazją i idealnym sposobem na relaks po pełnym wrażeń dniu.

       Czwarty dzień był pełen nowoczesnych technologii i aktywności ruchowej.

       Rozpoczęliśmy od zajęć z kodowania w Scratch, gdzie uczniowie wykazali się kreatywnością, tworząc cyfrowe postacie śniegowych bałwanków. Następnie przyszedł czas na ważne zajęcia z bezpiecznego surfowania w sieci. Uczniowie nauczyli się, jak bezpiecznie i świadomie korzystać z internetu, co jest kluczową umiejętnością w dzisiejszym cyfrowym świecie.

       Kolejnym punktem programu było uzupełnienie prezentacji PowerPoint o grafiki znalezione w sieci. Uczniowie wykorzystali swoje umiejętności badawcze i kreatywne, aby wzbogacić swoje projekty o interesujące wizualnie elementy.

       Po części komputerowej nadszedł czas na przerwę i zabawy ruchowe. Uczniowie bawili się na torze przeszkód zorganizowanym na korytarzu szkolnym.

       Następnie kreatywność uczniów została dodatkowo rozwinięta podczas zajęć z projektowania prostych grafik. Korzystając z monitora dotykowego, eksperymentowali z tworzeniem rysunków i grafiki komputerowej, co pozwoliło im na wyrażenie swoich zdolności w cyfrowym formacie.

       Dzień zakończyliśmy projekcją edukacyjnego filmu kreskówkowego z sieciaki.pl, który dostarczył uczniom cennych lekcji w przystępnej i zabawnej formie.

       Ten dzień był pełen nauki przez praktykę, kreatywności i zabawy, pokazując jak technologia może być inspirującym narzędziem edukacyjnym.

       Piąty dzień ferii w szkole był różnorodny. Począwszy od zajęć plastycznych (malowanie na folii bąbelkowej), poprzez kodowanie, zajęcia ruchowe , kulinarne (pyszne zdrowe gofry), aż po muzyczne (koncert na bum bum rurkach). Posegregowaliśmy również pieniądze zebrane podczas akcji "Ile waży święty Mikołaj?"Był to mile spędzony czas Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

      • Załuki w "Niwie"

      • Podczas ferii zimowych, dzięki inicjatywie pani Hanna Komincz - nauczycielki języka białoruskiego, nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję odwiedzić redakcję Tygodnika mniejszości białoruskiej „Niwa”. To była inspirująca przygoda, gdzie spotkali się z redaktorkami: Anną Kondratiuk-Świerubską i Mirą Łukszą, które z wielką pasją dzieliły się swoim doświadczeniem i wyjaśniały, jak powstaje tygodnik oraz jakie wyzwania wiążą się z pracą w dziennikarstwie. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w redakcji to fascynujący proces kreatywny, wymagający ciągłej współpracy i zaangażowania całego zespołu.

       Падчас зімовых канікул, дзякуючы ініцыятыве пані Ганны Комінч - настаўніцы беларускай мовы, нашы вучні мелі выключную магчымасць наведаць рэдакцыю Тыднёвіка меншасці беларусаў „Ніва“. Гэта была натхняльная прыгода, дзе яны сустрэліся з рэдактарамі: Anna Kondratiuk-Świerubska і Mira Łuksza, якія з вялікай пасіяй дзяліліся сваім досведам і тлумачылі, як ствараецца тыднёвік і з якімі выклікамі звязана праца ў журналістыцы. Вучні даведаліся, што праца ў рэдакцыі - гэта захапляльны творчы працэс, які патрабуе пастаяннай супрацы і ўдзелу ўсяй каманды.

       Z ogromną dumą informujemy, że nasi uczniowie wzięli udział w konkursie literackim „Debiut”, organizowanym przez tygodnik mniejszości białoruskiej w Polsce „Niwa”. Nasze zdolne uczennice - Małgorzata Popławska, Wiktoria Popławska oraz Katarzyna Rogacz - zostały laureatami konkursu, a nie mniejszym sukcesem mogą pochwalić się pozostali uczestnicy, którzy otrzymali wyróżnienia za swoje prace.

       Zachęcamy przeczytanie legendy autorstwa Kasi Rogacz, która ukazała się w najnowszym numerze „Niwy”, w rubryce Сустрэчы Зоркі.

       Gratulacje dla autorów i podziękowania dla pani Hanna Komincz, za wsparcie i motywację naszych uczniów!

       Czekamy na więcej!

       З вялікай гонарам інфармуем, што нашы вучні ўдзельнічалі ў літаратурным конкурсе „Дэбют”, арганізаваным тыднёвікам меншасці беларусаў у Польшчы „Ніва”. Нашы здольныя вучаніцы - Малгажата Поплавская, Вікторыя Поплавская і Катажына Рогач - сталі лаўрэатамі конкурсу, а не меншым поспехам могуць ганарыцца астатнія ўдзельнікі, якія атрымалі ўзнагароды за свае працы.

       Запрашаем да чытання легенды аўтарства Касі Рогач, якая з'явілася ў апошнім нумары „Нівы” ў рубрыцы „Сустрэчы Зоркі”

       Віншуем аўтараў і выказваем падзяку пані Ганне Комінч за падтрымку і мотывацыю нашых вучняў!

       Чакаем на больш!

      • Dzień Babci i Dziadka

      •    19 stycznia w Niepublicznej Szkole odbyła się wzruszająca uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Szkolny korytarz zapełnił się radośnie uśmiechniętymi twarzami Dziadków i Babć, którzy z radością przyjęli zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.

       W programie artystycznym uczestniczyły różne grupy wiekowe, co dodatkowo sprawiło, że to święto było pełne różnorodności i miłości. Uczniowie klas VI-VIII wzruszyli serca swoich Dziadków i Babć prezentując własne wiersze, które samodzielnie stworzyli, oddając hołd miłości i wdzięczności za wszystko, co dla nich znaczą.

       Następnie przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wzięły na siebie odpowiedzialność za rozbawienie zgromadzonej publiczności swoim śpiewem, niewątpliwie dodając uroku całej uroczystości. Uczniowie klas drugiej i trzeciej przekazali Dziadkom prawdziwą dawkę humoru, prezentując skecz o dziadkach czarodziejach. Kunszt aktorski oraz zabawne dialogi sprawiły, że publiczność śmiała się do rozpuku. Natomiast najmłodsza grupa, klasy – zero, jeden, poruszyła serca zebranych, prezentując swoje muzyczne talenty w pięknym wykonaniu piosenki. Ich entuzjazm z pewnością rozświetlił oblicza Dziadków i Babć, sprawiając, że chwila ta stała się jeszcze bardziej wyjątkowa.

       Po zakończeniu programu wszyscy uczestnicy mieli okazję spędzić czas razem przy słodkościach, dzieląc się wzruszeniami i wspomnieniami. Dzień Babci i Dziadka w Niepublicznej Szkole stał się nie tylko okazją do artystycznych wystąpień uczniów, ale także do budowania więzi między pokoleniami i celebracji ważnej roli Dziadków i Babć w życiu każdego dziecka.

      • "Z kopyta kulig rwie"

      •    11.01 bieżącego roku uczniowie klas 6-8, pod opieką p. Ireny Naliwajko wyruszyli na kulig w okolice Załuk i Borek. Podczas sanny było dużo zabawy. Sanie ciągnęły dwie klacze. Do sań z tyłu przyczepione były sanki, na których każdy z nas miał okazje się przejechać. Po sannie czekało na nas ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać i zjeść bigos i upiec kiełbaski. Zabawa była świetna.


                                      Podziękowania

       W imieniu uczniów i nauczycieli NSP w Załukach  dziękujemy p. A. Rogacz i państwu Popławskim za przygotowanie pysznego bigosu oraz państwu Trochimczyk za przygotowanie kuligu.


       Ogromne podziękowania

       Uczniowie i nauczyciele szkoły w Załukach

      • Rodzinny Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową

      • Uczniowie klas 0-1 wzięli udział w Międzyszkolnym Rodzinnym Konkusie na Ozdobę Bożonarodzeniową zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Gródku, którego celem  było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i naszej Ojczyźnie. Otrzymane na konkurs prace przekazane zostały do Fundacji, Stowarzyszeń i instytucji.

        

       W kategorii Przedszkole

       III miejsce zajęła Nina Kopczuk

       Wyróżnienia:

       Cezary Urynowicz

       Tomasz Koronkiewicz

        

       W kategorii klas 1-3

       I miejsce zajął Filip Martonik

       Wyróżnienia:

       Ksawery Grycuk

       Jan Romaniuk

       Gratulujemy!!

        

      • Refleksje Wigilijne - Uczniowskie Wiersze o Świętach

      • Za nami święta Bożego Narodzenia, czas pełen rodzinnego ciepła, radości i niezapomnianych chwil. Chociaż te wyjątkowe dni już minęły, magia świąt wciąż żyje w sercach i wspomnieniach. Uczniowie naszej szkoły podzielili się swoimi emocjami i przeżyciami, tworząc niezwykłe wiersze, które przenoszą nas z powrotem do tych ciepłych, zimowych wieczorów. Zachęcamy do przeczytania tych wyjątkowych utworów, które są odzwierciedleniem wigilijnej atmosfery, jaką przeżyliśmy. Przejrzyjcie te wzruszające i pełne uroku wiersze na naszej stronie i pozwólcie sobie na chwilę nostalgii oraz radości.

       Moja Wigilia, Katarzyna Rogacz

       Jest to czas oczekiwania,

       w domu zaczynają się przygotowania. 

       Choinka przystrojona z rana, 

       zawieszona bombka szklana. 

       Na stole biały obrus rozesłany, 

       czas świąteczny bardzo oczekiwany. 

       Z nieba spadają śnieżynki, 

       w piekarniku pachną pierniki.

       Pod choinką prezentów stos, 

       ciekawe co przyniesie los.

       Pierwsza gwiazdka zaświeciła,

       zbiera się cała rodzina.

        

       Moja Wigilia, Amelia Rudzińska

       Magiczna Wigilia przy stole siedzimy.

       Jemy potrawy, które przyszykowaliśmy

       prezenty otwieramy i każdy może się nim pochwalić.

       I miło czas spędzamy. Słodkości też otwieramy.

       Kolędy śpiewamy i radia słuchamy a ja w tle skaczę hop hop hop.

       Pies także spędza z nami czas hał hał hał i z kotami bawię się.

        

       Dzień Wigilii, Małgorzata Popławska

       Od samego rana w kuchni świąteczne zapachy,

       Na półce stoi szopka,

       A światło odbija się od złotej korony patriarchy.

       Tata lampki świąteczne zapala,

       Będziemy za chwilę dzielić się opłatkiem,

       Bo już ciemna noc powoli zapada.

       Dwanaście potraw zagości na stole,

       Pod którym od rana sianko leży… 

       I takie są właśnie świąteczne symbole.

       Pierwsza gwiazdka już na niebie zabłysnęła,

       Dzielić się będziemy opłatkiem,

       Bo Wigilia się rozpoczęła!

       Potem barszcz czy grzybową będziemy jedli,

       Pierogów też nie zabraknie,

       Gdy wszyscy razem do stołu zasiedli.

       Ale chwila, gdzie prezenty?!

       Gdzie Mikołaj?

       A może jego nie ma? Może to kłamstwa i legendy?

       O, ktoś za oknem nas zawołał!

       To Mikołaj!

       Czerwony ma wór z kolorowymi paczkami,

       Niektóre są dla nas,

       Niektóre dla innych dzieci,

       Prezenty zawinięte w papier z gwiazdkami.

        

       Wigilijny wieczór, Wiktoria Popławska

       Miły nastrój już panuje,

       wigilijnych potraw sporo.

       Mama w kuchni wciąż gotuje,

       zapach się roznosi wkoło.

       Ten wieczór pachnie choinką,

       wesoło mruga lampkami.

       Siedzimy razem przy stole,

       dzielimy się życzeniami.

       Białe opłatki, białe stoły,

       świeżych choinek las…

       Doprawdy mogą dziś anioły

       zagościć pośród nas.

       Tylko ta gwiazda niech zaświeci

       nad ciszą białych dróg

       i za wiadomi wszystkie dzieci

       że narodził się Bóg.

       Po kolacji są prezenty,

       każdy z nich jest dobrze zamknięty.

       Każdy prezent na mnie zerka,

       by rozwinąć go z papierka.

       Na pasterkę wszyscy śpieszą,

       właśnie północ już wybiła.

       Dzieci się ze żłobka cieszą,

       w którym śpi dzieciątko miło.

        

       Dzień Wigilii, Julia Lech

       Dzień Wigilii, dzień radości,

       babcia czeka na swoich gości.

       Jak tradycja nakazuje,

       dużo potraw się szykuje.

       Potraw tych jest aż dwanaście:

       grzyby, ryby, farsze w cieście,

       no i kutia wreszcie.

       Obrus biały już na stole,

       babcia szuka coś w stodole.

       Pod obrusem sianko kładzie,

       wszystko jest już w pełnym ładzie.

       Stół od potraw się ugina,

       bo dojeżdża już rodzina.

       Gdy przy stole już siedzimy

       i opłatkiem się dzielimy,

       a życzenia płyną w koło

       i ogólnie jest wesoło.

       Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie,

       wtedy radości z nieba tryśnie.

       Dzieci wkoło wciąż biegają,

       bo prezentów wyglądają.

       A kolędy wybrzmiewają!

       Po Wigilii jest Pasterka,

       babcia na zegarek zerka.

       Czas Pasterki już nadchodzi,

       wszyscy jadą i Ci starsi,

       i Ci młodzi

       by powitać Zbawcę swego

       tej nocy narodzonego.

        

       Dzień Wigilii, Weronika Romanowicz

       Dziś ze słońcem dzień Wigilii wstał,

       Dobry nastrój w domach zawitał.

       Choinkę wspólnie ubieramy,

       Mamie w przygotowaniu potraw pomagamy.

       Za oknem śnieg pada,

       Bombka z drzewka spada.

       Sianko pod obrusem już leży,

       Wszystko gotowe do tej wyjątkowej Wieczerzy.

       Przy stole zebrała się cała rodzina

       By wspólnie Boże Narodzenie celebrować.

       Tradycyjnie opłatkiem się dzielimy,

       Kolędy śpiewamy,

       Pod choinkę zaglądamy,

       I prezenty otwieramy.

        

        

      • Świąteczne Jasełka

      • W naszej szkole odbyły się Jasełka, a szkoła napełniła się magią Świąt Bożego Narodzenia.

       Dwie pełne ciepła i radości scenki, przygotowane przez naszych najmłodszych uczniów oraz wychowanków Przedszkole Samorządowe w Gródku, jak i przez uczniów uczących się języka białoruskiego, przeniosły nas w czas świątecznych tradycji, wzbogacając nasze świętowanie o ducha wielokulturowości. Przedszkolaki swoimi pięknymi kolędami dodały dodatkowego uroku temu wieczorowi. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i wspaniałe występy!

       Po części artystycznej rozpoczęła się uroczysta wigilia szkolna z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, które sprawiły, że nasze wspólne świętowanie było jeszcze bardziej wyjątkowe - dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych wigilijnych potraw!

       Niech ten czas będzie dla Was pełen spokoju, radości i miłości. Życzymy Wam cudownych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

       Fot. Michał Grześ

      • Wesołych Świąt

      • W świątecznym nastroju składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery ciepła oraz obfitości dóbr. Niech każdy moment Świąt Bożego Narodzenia stanie się okazją do radosnych i rodzinnych przeżyć oraz wytchnienia od codzienności, a nadchodzący rok 2024 obdaruje zdrowiem, energią i pomyślnością. Życzymy, aby wiara, nadzieja i życzliwość towarzyszyły w osiąganiu sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach

        

       Rysunki do świątecznych pocztówek zostały wykonane przez Małgorzatę Popławską i Magdalenę Rogacz, które zostały laureatkami szkolnego konkursu na Świąteczną Pocztówkę.

      • Brzechwolandia

      • 15 grudnia 2023 r. uczniowie klas 0-I wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw obejrzeli przedstawienie pt.: „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w zabawny i prosty sposób przybliżył dzieciom twórczość Jana Brzechwy. Wizyta w niezwykłej krainie dała możliwość przeniesienia się w kolorowy świat pełen radości, marzeń i muzyki. Bohaterowie wierszy przypomnieli o właściwych zachowaniach w domu, w szkole i na podwórku. Po spektaklu udaliśmy się na zajęcia sportowe do Strefy Wysokich Lotów. Mnóstwo trampolin, stref sportowych, atrakcji dmuchanych, zjeżdżalni, zabaw interaktywnych pozwoliło dzieciom wspaniale spędzić czas. Dziękujemy Urzędowi Gminy Gródek za zorganizowanie transportu

      • Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

      • 12 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Bóg jest wśród nas" , zorganizowanym w Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M i A Chrzanowskich w Gródku.

       I miejsce w kategorii soliści zajęła Zosia Radel, uczennica klasy I, śpiewając pastorałkę "Była noc", a II miejsce Daria Andrzejczyk, uczennica klasy VII wykonując kolędę "Dzisiaj w Betlejem". I miejsce zajął również duet Marlena Mojsak i Kasia Rogacz z klasy VII, które zaśpiewały kolędę w języku białoruskim "Nocz taja jasna".

       Dziękujemy organizatorom Gratulujemy ucznniom

      • Kopuła audiowizualna.

      • W naszej szkole odbyły się interaktywne lekcje w kopule audiowizualnej o tym jak funkcjonuje ziemia Dzięki zaawansowanej technologii obrazu i dźwięku ucziowie mogli poczuć się jak w kinie

        

      • Nowy plac zabaw

      • Choć za oknami króluje zima, to już wiosną dzieci będą mogły korzystać z nowych atrakcji na placu zabaw . Dzięki staraniom Przedszkole Samorządowe w Gródku oraz Stowarzyszenia „Załuki nad Supaślą”, nasz plac przy szkole wzbogacił się o trzy fantastyczne nowości dla naszych najmłodszych. Mamy teraz uroczy domek, nową piaskownicę oraz wygodną ławkę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Wasze prace przynoszą radość i uśmiech na twarzach dziec.

      • Nasza szkoła w radiu!

      • Serdecznie dziękujemy Annie Petrovskiej z Polskie Radio Białystok za poświęcenie uwagi naszej szkole i przygotowanie reportażu o naszej szkole! W swoim materiale nawiązała do bogatej historii szkoły, obecnego życia społeczności, rozmawiała z pracownikami, uczniami i ich rodzicami, przedstawiając ich opowieści i doświadczenia. Zapraszamy do wysłuchani.

       https://www.radio.bialystok.pl/reportaz/index/id/233452?fbclid=IwAR1oUkysRi9v7CJIv3yH47Qtn9r578gVXiENJ1y2arvgFj5FKPWz1sKR7aU

        

      • Mikołajki

      • Wspaniałe Mikołajki w Naszej Szkole! Dziś odbyło się wyjątkowe świętowanie Mikołajek! Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli świąteczne mikołajkowe stroje , dodając magii do tej radosnej okazji. Szkoła zamieniła się w prawdziwą świąteczną krainę, z wszędzie widocznymi czerwonymi czapkami Mikołaja i czerwonymi strojami. To był dzień pełen ciepła i radości, a wzajemne obdarowywanie się upominkami przez uczniów sprawiło, że każdy poczuł się wyjątkowo. Dodatkowo, podczas tej wesołej atmosfery odbyło się wręczenie nagród w szkolnym konkursie na Świąteczną Pocztówkę. Gratulujemy zwycięzcom: Filipowi Matronikowi, Niebianie Annie Tymurze, Małgorzacie Popławskiej oraz Magdalenie Rogacz za ich kreatywne i inspirujące prace. Dziękujemy wszystkim za udział i za to, że wspólnie stworzyliśmy niezapomniane wspomnienia!

      • Film od Świętego Mikołaja

      • Święty Mikołaj dziś dla naszej grupy przedszkolnej i uczniów klasy pierwszej miał wyjątkową niespodziankę ! Choć nie mógł być z nami osobiście, to wysłał świąteczną wideo-pocztówkę z życzeniami. Mikołaj opowiedział, że jest bardzo zajęty przygotowywaniem prezentów i pieczeniem świątecznych pierników, ale pamiętał o naszych najmłodszych ! Jego ciepłe słowa i pozdrowienia rozjaśniły twarze naszych uczniów. To magiczne doświadczenie, które na pewno pozostanie w ich pamięci na długo. Święta tuż, tuż! Zapraszamy do obejrzenia wideo-pocztówki od Mikołaja

      • Mikołajki na dyktanda.pl

      • Ogłaszamy 🎅 Mikołajki na 🖊 Dyktanda.pl https://dyktanda.pl/ - dla dużych i małych miłośników poprawnej polszczyzny! Chcesz, żeby prezent trafił do Ciebie? Wystarczy 6️⃣ grudnia o 19:00 rozwiązać w aplikacji ZDAY świąteczne dyktando. Mikołaj o wszystkich pamięta i do udziału zaprasza zarówno Uczniów, jak i Nauczycieli oraz Rodziców! Podobno worek z prezentami zawiera książki z autografem i atrakcyjne gadżety!
       Już teraz możesz zapisać się na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-mikolajkowe-2023
       Udział jest BEZPŁATNY! Do wygrania m.in. najnowsza książka Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa Giełd Papierów Wartościowych w Warszawie i w Bukareszcie. "Po prostu to zrobić" (https://ludwik-sobolewski.com/kategoria/ksiazki/) to lektura, która zainteresuje każdego z domowników. Opowiada o życiu w oparciu o podróże. Autor zabiera czytelników w tak skrajnie różne i ekscytujące miejsca jak wielka metropolia, dżungla czy pustynia. Książka Ludwika Sobolewskiego świetnie nadaje się na długie, zimowe wieczory.
      • Konkurs

      • Uczniowie kasy I wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Piękne są nasze barwy ojczyste”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 49 w Białymstoku. Miło nam poinformować iż Janek Romaniuk zdobył wyróżnienie. Gratulujemy