• Aktualności

     • Świat profesjonalnej fotografii
      • Świat profesjonalnej fotografii

      • Dotknąć świata profesjonalnej fotografii. 

       Dlaczego jedne zdjęcia wydają się lepsze od innych i jak osiągnąć najlepszy efekt? Czy kompozycja jest ważna i jak łamać jej zasady? 
       Na te pytania odpowiedział Paweł Tadejko, który zawitał do naszej szkoły w ramach Kółka dziennikarskiego.
       Doktor Paweł Tadejko jest wykładowcą na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Pracuje również w kilku firmach branży IT, zajmuje się również programowaniem, inżynierią oprogramowania, zarządzania projektami oraz projektowaniem architektur systemów informatycznych.
       Fakt, nasi uczniowie śmiało obsługują urządzenia elektroniczne, ale na zajęciach z naszym gościem dowiedzieli się również jak w praktyce wykorzystywać ich funkcje. Dzięki warsztatom poznaliśmy sztuczki z lampami błyskowymi i innymi gadżetami. 

       Pan Paweł udowodnił, że fotografia jest dziś w zasięgu każdego, kto ogarnia urządzenia elektroniczne. Ale trzeba poznać parę sztuczek, dzięki którym zdjęcia będą naprawdę dobre. 

     • Nocowanie w szkole
      • Nocowanie w szkole

      • Dnia 8 kwietnia p. Maria Panasewicz-Dubicka i p. Sylwia Radel zorganizowały nam popołudniowe zajęcia literacko – plastyczne.
       Zadaniem  uczniów było wyszukać sobie wiersz o wiośnie, albo samemu ułożyć. Mieli dwa tygodnie by się odpowiednio przygotować. 
       Kasia napisała swój własny wiersz. Weronika D ubrała piękną zieloną sukienkę i wyglądała jak Pani Wiosna.
       Mieliśmy prawdziwe jury, pani Justyna Wawiernia i pani Ala Karolak oceniały nasze występy.
       Pierwsze miejsce zajęła Kasia, drugie Weronika R, trzecie Wiktoria. Wyróżnienie otrzymała Weronika D. 
       Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe. 
       Po występach panie zorganizowały zajęcia otwarte dla nas i naszych rodziców. Mieliśmy warsztaty wielkanocne bez użycia nowoczesnych materiałów… no może nie do końca, ponieważ używaliśmy kolorowych serwetek, ale wszystko inne było naturalne. Zamiast kleju było białko jaja, zamiast kolorowych farbek do jajek były łupiny od cebuli. Przygotowaliśmy piękne pisanki do naszych świątecznych stroików.
       Na innym stole mogliśmy zrobić sobie kartki świąteczne, mogliśmy je później wysłać do naszych najbliższych.
       Po warsztatach pożegnaliśmy naszych rodziców i …. Cała szkoła była dla nas!... Hurra!!! Nocujemy w szkole!!!
       Panie przygotowały nam pyszną kolację, później mieliśmy prywatne kino.
       Po seansie poszliśmy do sali zabaw, by przygotować sobie posłania do spania. 
       Rozłożyliśmy poduszki, śpiwory, koce, kołdry, co kto miał. No i się zaczęło…. Panie wysyłały nas spać, a nam się nie chce… Późno poszliśmy spać. 
       A rano… Michalina jak skowronek budziła wszystkich już o piątej rano. 
       Spakowaliśmy wszystkie posłania, posprzątaliśmy sale i trochę zmęczeni gotowi byliśmy do zajęć. 
       Było wspaniale. Nie możemy się doczekać kolejnej przygody z nocowaniem w naszej szkole. Bo szkoła w Załukach, to tak jak nasz drugi dom.

     • Pasowanie na czytelnika
      • Pasowanie na czytelnika

      • 28 maja 2019 r. Przyjaciółmi biblioteki w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach stali się pierwszoklasiści. Pasowanie na czytelnika przygotowała pani bibliotekarz Dorota Popławska
       Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki i czytelni oraz księgozbiorem. Nauczyli się, jak korzystać z katalogów. Zajęcia biblioteczne wzbogacone zostały krótkim opowiadaniem na temat czytelnictwa. Uczniowie poznali Prośby Książek, rozwiązywali zagadki czytelnicze. 
       Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika  wielką książką. Aktu pasowania dokonała pani Dorota. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Pierwszoklasiści wypożyczyli również książki w bibliotece.
       Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. 

     • PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
      • PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

      •         W dniu 23 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Iwoną Kondraciuk udali się na wycieczkę do Białegostoku w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy ogrody oraz wnętrze Pałacu Branickich. Spoglądaliśmy na barokowe ogrody z niecodziennej perspektywy – pałacowego balkonu. Na własne oczy przekonaliśmy się, jak wyglądały kiedyś mury Wersalu Podlasia. Porównaliśmy poziom ziemi kiedyś i dziś. Mogliśmy się poczuć tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie. 
              Po wizycie w zespole pałacowo-parkowym Branickich udaliśmy się na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Młodzież wzięła udział w warsztatach z czynnym udziałem publiczności „Oczami ciemności”. Celem zajęć było przedstawienie świata niewidomych dzieci, aby poprzez zabawę pokazać świat ciemności, pobudzić do działania inne zmysły takie jak: słuch, węch, dotyk itp. Pod czujnym okiem studentów inżynierii biomedycznej, uczniowie własnymi zmysłami odkrywali świat osób niewidomych. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy certyfikat, który z dumą zawiesimy w naszej klasie.
            Po dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy na dworzec PKS. Zmęczeni, szczęśliwi i przepełnieni nowymi wrażeniami wróciliśmy do szkoły.

     • Po Polsce podróże małe i duże
      • Po Polsce podróże małe i duże

      • 9 maja do naszej szkoły zawitała grupa aktorska Akada z przedstawieniem "Po Polsce podróże małe i duże" 
       Mimo, że spektakl skierowany był do młodszych uczniów, wszyscy świetnie się bawili. Odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Polsce nie wyjeżdżając z Załuk. 

       Głównym bohaterem przedstawienia był smok Bazylii, który chcąc odwiedzić swego dziadka w Krakowie  musiał przejść całą Polskę, ponieważ podejrzany osobnik pozamieniał położenie miast na mapie.  Smok wędrował po naszym kraju przy okazji opowiadając dzieciom o największych miastach i związanych z nimi legendach.

       Bardzo zabawny pokaz i pełen humoru przekaz. 

     • Wizyta duszpasterska biskupa
      • Wizyta duszpasterska biskupa

      • Dnia 6 maja 2019 roku w naszej szkolnej społeczności gościliśmy ks. bp. Henryka Ciereszko.

       Jego Ekscelencja spotkał się z dziećmi i młodzieżą oraz ania dyrektor Ireną Suprun i pracownikami szkoły na szkolnym apelu i skierował kilka słów do zebranych. Zapytał uczniów klas VII i VIII o wrażenia po Sakramencie Bierzmowania. Następnie udzielił wszystkim duszpasterkskiego błogosławieństwa i zwiedził szkołę. 

     • Dzień Ziemi
      • Dzień Ziemi

      • Dzień Ziemi, w tym roku obchodziliśmy 17.04.2019r w Silvarium w Poczopku w wyjątkowym ogrodzie leśnym położonym w Puszczy Knyszyńskiej, na terenie Nadleśnictwa Krynki.

       Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, uświadamiania roli  jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.

       Atrakcjami, jakie nam towarzyszyły w przyrodniczej lekcji były: 

       - Galeria na skraju puszczy - coś więcej niż muzeum przyrodnicze, bo można tu także posłuchać głosów ptaków i zwierząt oraz obejrzeć na żywo pracę pszczół i mrówek dzięki szklanemu ulowi i oszklonej ścianie mrowiska
       - Tropinka - ścieżka pokazująca tropy zwierząt spotykanych w puszczy
       - Ziołowa tryba - ścieżka, przy której posadzono i opisano wiele gatunków ziół
       - Ksyloteka - drewno różnych rodzajów drzew
       - Strigiforium - dom sów, a w nim m.in. najchętniej pozująca do zdjęć sowa śnieżna
       - Ptasia chata
       - Park megalitów - ogromne głazy rozrzucone po łące oraz ułożony z nich kamienny krąg
       - Zegary słoneczne i poromierz
       - Mostki na strumyku i stawie
       - Kamienne i drewniane rzeźby - np. wielkie drewniane szyszki albo kamienna żaba, którą trzeba pocałować, aby spełniła marzenie
       Zwiedziliśmy też meczet  w Kruszynianach oraz cmentarz gdzie poznaliśmy kulturę i tradycje tatarskie.

       Wiecej info: Meczet w KruszynianachSilvarium w Poczoku

     • Międzynarodowe targi książki w Białymstoku
      • Międzynarodowe targi książki w Białymstoku

      • 12 kwietnia, w mroźny piątkowy poranek, uczniowie klas II, III i VI wyruszyli na  8. Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku w ramach Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur”. Targi Książki odbywają się co roku i są prawdziwym świętem książki. Można na nich kupić nowości w atrakcyjnych cenach, znaleźć unikatowe książki, a przede wszystkim spotkać się ze sławnymi pisarzami.
       W tym roku uczestniczyliśmy w pouczającym spotkaniu autorskim z Tomaszem Samojlikiem i Adamem Wajrakiem pt. Wajrak, Samojlik i inne zwierzaki z Puszczy Białowieskiej. Zadawaliśmy wiele pytań i aktywnie uczestniczyliśmy w dyskusji.
       W trakcie targów na stoiskach odbywały się spotkania z autorami, warsztaty oraz pokazy filmowe. Na targach oprócz książek znaleźć można było także puzzle, gry, komiksy. Oferta wydawnicza na Targach przyprawiała o zawrót głowy! Każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie książkę, która trafiała w jego gust literacki.
       Po dniu pełnym wrażeń poszliśmy na szybki posiłek do restauracji McDonald’s, gdzie mogliśmy zjeść i zregenerować siły przed powrotem do Załuk. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu. 

       Wycieczkę zorganizowały:
       Iwona Kondraciuk
       Sylwia Radel

     • Warsztaty wielkanocne
      • Warsztaty wielkanocne

      • Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się z głęboką tradycją i wzniosłą atmosferą. Wraz z nią wita nas wiosna, słońce spędza z nami coraz więcej chwil, a najmłodsi czują pierwsze powiewy wakacji. Warsztaty Wielkanocne to nowoczesna forma konfrontacji najmłodszych z tradycją zdobienia jajek i świetna okazja do rozwinięcia artystycznych skrzydeł.
       Podczas warsztatów każdy uczestnik mógł zapozna się z różnymi metodami wykonywania ozdób wielkanocnych. samodzielnie je wykonać, mając możliwość skorzystania z szerokiej palety ozdób, barw oraz akcentów wielkanocnych. zapakować swoją pracę w ochronny kartonik, aby zdobiła stół podczas rodzinnych świat.

     • Wiosenna wycieczka klasy V
      • Wiosenna wycieczka klasy V

      • W dniu 11 marca 2019 r., uczniowie z klasy 5 uczestniczyli w autobusowym wyjeździe integracyjno – kulturalnym do kina Helios w Galerii handlowej Jurowiecka w Białymstoku, gdzie obejrzeli film science fiction pt.: „Kapitan Marvel”. Przed seansem uczniowie degustowali pyszna pizzę Pepperoni w Pizza Hut. Po obejrzeniu filmu  aby ochłonąć po pełnym wrażeń dniu klasa udała się na krótki spacer przed powrotem do domu. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia przed Pałacem Branickich oraz Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W doborowych  nastrojach wróciliśmy do domu.

     • Ostre rockowe granie
      • Ostre rockowe granie

      • Muzyka lat 80-tych - Tylko w niej była wolność

       2 kwietnia odbył się koncert muzyków zespołu Kasa Chorych. Jest to grupa, która w okresie lat 80-tych odniosła ogromny sukces na polskiej scenie rockowej.  Artyści zaprezentowali najpiękniejsze utwory tamtych lat.

       Wśród nich znalazły się takie przeboje jak: "Ale wkoło jest wesoło"  "Nie płacz Ewka" -  zespołu "Perfect", "Szklana pogoda" i "Przeżyj to sam"- zespołu "Lombard", "Mniej niż 0" - przebój zespołu "Lady Pank".

       Każdy utwór miał swoją historię i artyści opowiadali o tym jak i dlaczego postały te utwory, tak aby można było się wczuć w tamtą atmosferę.

       Minęło 3 dekady i w Polsce zmieniło się wiele ale teksty rockowych przebojów często brzmią tak samo świeżo i aktualnie, jak w czasach, w których powstawały. 

       Na scenie w Nieublicznej Szkole odstawowej w Załukach wystapili: Katarzyna Krysztopa - śpiew, instrumenty klawiszowe, Maciej Niedzielko - perkusja, Jacek Kaczyński - gitara basowa oraz gitarzysta, piosenkarz zespołu "Kasa Chorych" - Jarosław Tioskow.

     • Krasnale i Cukier Lukier
      • Krasnale i Cukier Lukier

      • 27 marca uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W kinie Forum  obejrzeli  baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali" w wykonaniu Teatru Muzycznego DUDUŚ z Łodzi. A była to rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trollu Szczerbolu, złej czarownicy Złośnicy i niedźwiadku Miodojadku. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl, a także brały czynny udział w zabawach i konkursach w trakcie jego trwania. 
       Po przedstawieniu dzieci udały się do najmniejszej na świecie fabryki słodyczy „Cukier Lukier”. Zobaczyły, jak powstają cukierki oraz lizaki.  Panie gotowały karmelową masę, wylewały ją na kamienny blat i barwiły, a potem każdy wykonał własne lizaki. 
       Zabawą w parku, na świeżym powietrzu zakończył się udany dzień w Białymstoku.

     • Transgraniczna piłka nożna
      • Transgraniczna piłka nożna

      • W Załukach o transgranicznej piłce nożnej.
       O gwiazdach piłki nożnej, kibicowskiej przyjaźni polsko-białoruskiej i o Jagielloni Bialystok oczywiście- tymi tematami zajmowaliśmy się 29 marca podczas Kółka dziennikarskiego. Tym razem odwiedził nas białoruski dziennikarz sportowy Arciom Sizincał, który pracuje dla Białoruskiego Radio Racja i długi czas współpracował z najpopularniejszą sportową gazetą na Białorusi. 
       Uczniowie w ramach podziękowania za spotkanie przygotowali rysunki związane ze światem piłki nożnej,  a nawet powstał portret naszego gościa. Na rozmowach opiłce nożnej się nie skończyło. Kółko dziennikarskie szybko przeniosła się na szkolne boisko, gdzie został rozegrany niedługi, ale pełen emocji mecz.  Drużyna pana Arcioma pokonała 2:0 swoich przeciwników. Rewanż być może wkrótce!

     • Ojczyste słowo
      • Ojczyste słowo

      • Nasi uczniowie na konkursie "Ojczyste słowo".
       20 marca odbyły się eliminacje do białoruskiego konkursu recytatorskiego ,,Ojczyste słowo”. W konkursie wzięło udział prawie 60 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Powiatu białostockiego. Uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych: uczniowie z klas I- III, uczniowie z klas IV- VI oraz VII-VIII i gimnazjaliści. Byli wśród nich i nasi uczniowie, a mianowicie: Małgorzata Popławska, Wiktoria Popławska, Weronika Dunaj, Julia Lech, Krystian Mojsak, Oliwka Koronkiewicz, Patrycja Koronkiewicz, Katarzyna Radel, Maciej Dziermiański, Piotr Sieńczykowski, Emilka Koronkiewicz i Julia Grześ. 
       Cieszy nas fakt, że aż taka ilość dzieci zechciała przyjąć udział w konkursie. Nie ważny jest wynik, ale odwaga naszych uczniów, ambicja i gotowość do podjęcia nowych wyzwań.  W końcu wiersze wzbogacają   słownik  dziecka,  rozwijają  zainteresowania,  pomagają dzieciom  w przyswajaniu pewnych treści programowych. Ale wiersze też dostarczają dziecku wielu wrażeń, wzruszeń i przeżyć. Stają się one ważnym elementem kształtowania wyobraźni i postawy twórczej dziecka. 
       Jury szczególnie doceniło czwórkę naszych uczniów: Małgorzatę Popławską, Krystiana Mojsaka, Katarzynę Radel i Emilke Koronkiewicz. Właśnie oni reprezentowali naszą szkołę na finale konkursu "Ojczyste słowo", które odbyło się 22 marca w Bielsku Podlaskim. Naszym priorytetem  była wspaniała zabawa przy recytowaniu wesołych wierszy, które nie tylko rozśmieszają ale i uczą dzieci pewnych zachowań. Gratulujemy!

      • Juliusz Słowacki - "Balladyna"

      • 22 lutego uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku, gdzie obejrzeli na scenie teatru dramatycznego im. A. Węgierki sztukę J. Słowackiego „ Balladyna”. 

       Historia oglądanego dramatu jest niekonwencjonalna, niestereotypowa i bardzo aktualna. Opowiedziana we współczesny, nowoczesny i zrozumiały dla dzisiejszego widza sposób. Niesie ze sobą niezmienną prawdę o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy, pragnieniach i wyrzutach sumienia, które choć niechciane, nie pozwalają o sobie zapomnieć.

       To historia o manipulacji, niespełnionych miłościach i oczekiwaniach, władzy, namiętnościach i wszelkich konsekwencjach podejmowanych, świadomie czy w afekcie, wyborów. To bardzo atrakcyjne wizualnie studium psychologiczne postaci... nie tylko Balladyny. 

       Następnie uczniowie udali się na zmagania sportowe do Strefy Wysokich Lotów. Najdłuższe w Polsce ścieżki trampolinowe, baseny z gąbkami, strefy parkour i freerun, trampoliny sportowe, strefa gier zespołowych czy pierwsza w kraju przestrzeń do gry w aeroball poprawiały kondycję fizyczną naszych uczniów. Strefa Wysokich Lotów to dzieło pasjonatów dla tych którzy chcą frajdy, adrenaliny i ruchu, ale też doskonalenia sportowych umiejętności. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tu wrócimy.

     • Pierwszy Dzień Wiosny
      • Pierwszy Dzień Wiosny

      • Marzanna - słowiańska bogini symbolizująca zimę i śmierć. 

       W tym roku w pierwszy dzień wiosny pogoda bardziej dopisała niż rok temu. Uczniowie z klas V, VI podczas zajeć technicznych przygotowali  bardzo ekologiczną Marzannę. W pomoc w ostatniej chwili włączyli się także niektórzy uczniowie klasy VII. Nasza Zimowa Panna została odprowadzona i pożegnana.

       Żegnaj Zimo! Witaj WIosno!  

      • Dni otwarte w Gródku

      • Już za chwilę ósmoklasiści i ostatni gimnazjaliści staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Teraz powinni sprawdzić, która byłaby dla nich najlepsza.
       Każdy rodzic chce, aby jego dzieci dostały się do wymarzonej szkoły. Chcą zapewnić im jak najlepszy start w dorosłość.

       Dnia 20.03.2019r. w ramach otwartych Dni Szkoły uczniowie ósmej klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Gródku, na którym prezentowały się szkoły ponadpodstawowe z Białegostoku i nie tylko..
       Dzięki takiemu spotkaniu przyszli absolwenci mogli poznać oferty różnych  szkół oraz dokonać wyboru i podjąć decyzję dotyczącej  dalszej edukacji.
       Wśród szkół, które przedstawiły swoje oferty były między innymi:
       • I Liceum Ogólnokształcące CN -B
       • Zespół Szkół Budowlano - Geodezyjnych
       • Zespół Szkół Eelektrycznych
       • Technikum Usug Fryzjerskich
       • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
       • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie
       • Technikum Leśne w Białowieży oraz inne.

     • 8 marca - Dzień Kobiet
      • 8 marca - Dzień Kobiet

      • Kto to jest Kobieta? Jakie znane kobiety zapisały się na kartach historii? Jaki jest przepis na idealną kobietę? Kiedy obchodzono pierwszy Dzień Kobiet? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć nasi mężczyźni z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach podczas akademii z okazji Dnia Kobiet.

       Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony niespełna sto lat temu. 
       Było to w 1910 roku w stolicy Danii - Kopenhadze. Pomysłodawczynią była Niemka- Klara Zetkin .

       Chłocy przedstawili m.in. następujące wiersze, cyctaty i występy

       Kobieto! Puchu marny!
       Ty wietrzna istoto!
       Piękności twej zazdroszczą anieli:
       A gorsza jesteś, gorsza aniżeli…
       Przebóg , tak ciebie oślepiło złoto!" (autor: A. Mickiewicz)

       "Kobieta"

       Bóg stworzył kobietę z żebra Adamowego.
       Nie stworzył jej z głowy, aby nie była dumna.
       Nie stworzył jej z oczu, aby nie była zbyt ciekawa.
       Nie stworzył jej z uszu, aby nie była plotkarą.
       Nie stworzył jej z nosa, aby nie była wścibska.
       Nie stworzył jej z ust, aby nie była gadułą.
       Nie stworzył jej z nogi, aby nie uganiała się za mężczyznami...
       A jednak wszystkie te cechy znajdziesz u większości kobiet. (autor nieznany, toast żydowski)

       Przepis na idealną kobietę:

       "Należy wziąć jedną cząsteczkę DNA, dwie cząsteczki aminokwasu karboksylowego, dodajemy odrobinę tlenu i wodoru . Następnie należy poddać tę mieszaninę ewolucji. Na rezultaty czeka się około 20-30 milionów lat. Co prawda to trochę długo, ale czego nie robi się w celu zdobycia idealnej kobiety." (audycja radiowa z www.radiozet.pl).

       Podczas apelu uczniowie każdej klasy pod opieką wychowawców przygotowali krótki występ. Wszystkie klasy zgodnie zarezentowały kobiety na przestrzeni lat w poważnej jak i w zabawnej odsłonie - za pomocą tańców, śpiewu, kabaretu.

       Przedszkolaki - piękne wiersze i pokaz taneczny

       Klasa I - Skecz "Lustereczko" (Kobieta próżną jest)

       Klasa II i III "Być kobietą" (w kapeluszach, na szileczkach, eleganckie jak Hanka Bielicka)

       Klasa IV - taniec (dziękujemy p. Dorocie za układ taneczny)

       Klasa V - taniec Zumba (brawa dla p. Justyny za wspólny występ)

       Klasa VI - cover piosenki "Zbuntowany anioł" - tekst własny uczniowie (chyba rosną nam tekściarze piosenek)

       Klasa VII - krótki pokaz, jacy to mężczyźni są zmienni, piosenka "Małgośka" 

       Klasa VII i VIII - skecz "Spa" (jak zwykle śmechu co nie miara).

       Dodatkowo klasy IV-VIII wystąpiły w szalonym i rytmicznym tańcu ZUMBA

       W konkursie na "Naj...piękniejszą Dziewczynę NSP w Załukach 2019" zwyciężyły: Emilia z kl. VII i Julia z kl. III,

       nastomiast "Naj...bardziej koleżeńską dziewczyną NSP w Załukach 2019" zostały Zosia z kl. IV, Natalia z kl. IV i Wiktoria z kl. I. Gratulujemy. Jesteście SUPER.

        

     • Biełaruskaja Dyktouka
      • Biełaruskaja Dyktouka

      • Prawie 60 osób napisało dyktando w języku białoruskim. Byli tam i nasi uczniowie!

       „Biełaruskaja Dyktouka” z roku na rok staje się coraz bardziej popularną imprezą edukacyjną. Pomysł na wspólne pisanie dyktanda w języku białoruskim zrodził się w białostockim Zespole Szkół Niepublicznych świętych Cyryla i Metodego. Inicjatorką imprezy i jej organizatorką jest nauczycielka języka białoruskiego Joanna Marko. Dzięki niej „Biełaruskaja Dyktouka” z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym wydarzeniem edukacyjnym.

       W tym roku dyktouka była poświęcona pamięci archimandryty Gabriela ze Skitu Świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach, który zmarł 22 listopada 2018 roku. Dyktando napisali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z Białegostoku, Narwi i Brześcia. Ale pisali je również nauczyciele, zaproszeni goście, dziennikarze oraz politycy i działacze białoruskiej mniejszości z Podlasia. Po raz pierwszy wśród uczestników „Biełaruskaj Dyktouki” byli również nasi uczniowie. Ta odważna czwórka, która nie bała się sprawdzić swojej wiedzy, to: Julka, Majka, Emilka i Kamil. Wyniki będziemy znać wkrótce, ale najważniejsze jest to, że mogliśmy się spotkać w międzypokoleniowym gronie i zademonstrować swoją znajomość języka białoruskiego, że pokazaliśmy, jak umiemy cieszyć się i współpracować.