• Aktualności

     • Wycieczka integracyjna klas 4 i 5
      • Wycieczka integracyjna klas 4 i 5

      • 8 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Gródka. W wyjeździe brała udział klasa IV i V z wychowawcą p. Dorotą Popławską. Punktualnie o godzinie 12.50 ochoczo i z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy autobusem w kierunku Gródka.

       Udaliśmy się do Gródeckiego kina Gwiazda na bajkę "Angry Birds" . Przy wejściu kupiliśmy popcorn i zajęliśmy miejsca w sali widowiskowej. Bajka okazała się wspaniałą przygodą wrogów, którzy połączyli siły w słusznej sprawie. Podczas jej oglądania dzieci reagowały śmiechem.

       Po zakończonej projekcji udaliśmy się na przystanek, gdzie autobusem wróciliśmy do Załuk. To była udana wycieczka, która pozwoliła nam się lepiej poznać i zintegrować. Towarzyszyła nam radość, dobry humor i wspaniałe.

     • Jesienne biegi przełajowe
      • Jesienne biegi przełajowe

      • 4 października 2019 roku (w piątek) na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe.

       W pierwszych biegach tego roku szkolnego pogoda dopisała, a słoneczna aura wpłynęła na dużą frekwencję biegaczy. Łącznie wystartowało 38 uczniów.

       Uczniowie startowali w 4 kategoriach wiekowych, w tym w dwóch z rozbiciem osobno chłopcy i dziewczęta. Dystans z jakim się zmierzyli to odpowiednio do grupy wiekowej ....

       Dla najlepszych zawodników zostały przyznane medale i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplom pamiątkowy.

       Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

       Kategoria 0-2

       I miejsce Wiktoria Popławska

       II miejsce Małgorzata Popławska

       III miejsce Magdalena Rogacz

       Kategoria Klasa 3

       I miejsce Michalina Konieczna

       II miejsce Marlena Mojsak

       III miejsce Katarzyna Rogacz

       Kategoria Klas 4-5-6 dziewczyny

       I miejsce Julia Lech

       II miejsce Natalia Sołowiej

       III miejsce Klaudia Andrzejczyk

       Klasy 4-5-6 chłopcy

       I miejsce Kacper Grynczel

       II Krystian Mojsak

       III Dawid Martonik

       Kategoria Klasa 7/8 dziewczyny

       I miejsce Emilia Koronkiewicz

       II miejsce Julia Grześ

       III Mają Stankiewicz

       Klasy 7/8 chłopcy

       I miejsce Bartosz Rudziński

       II miejsce Dominik Grześ

       miejsce Adrian Mojsak

       Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za wspólną zabawę i kibicowanie.

     • Europejski Dzień Języków
      • Europejski Dzień Języków

      • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

       Z tej okazji ogłoszono w naszejszkole konkurs na projekt/obraz/grafikę, a być może wykorzystany ją do stworzenia oficjalnej koszulki EDJ! Dowiedz się więcej 

       W tym roku 26 września na przerwach można było pograć w gry językowe: zgadywaliśmy jaki to język, czytaliśmy śmieszne łamańce językowe z różnych krajów, odgadywaliśmy zagadki z języka białoruskiego, układaliśmy grę memory z użyciem cyrylicy. Przez cały dzień uczniowie nosili przygotowane wcześniej nalepki/chmurki z wyrażeniem "Porozmawiaj ze mną" w różnych językach. Odnajdowali innych z tym samym napisem. 

       Wykorzystalismy  gry i zabawy językowe ze strony: Oficjalna Strona Europejskiego Dnia Języków 

       Ponadto chętni uczniowie ubrali w ten dzień koszulki własnoręcznie ozdobione z tej okazji, a na ścianach można było zapoznać się z różnymi ciekawostkami o językach Europy. Ponadto urządziliśmy quiz i skanowaliśmy pytania zakodowane kodami QR. 

       Chętnym uczniom przypominamy, aby zaprojektowane koszulki przynosić do końca października. Regulamin w szkole.

       W przyszłym roku kolejne atrakcje. 

        

     • Sprzątanie świata
      • Sprzątanie świata

      • Od dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcję w naszej szkole zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Żednia. W dniu 19 września 2019 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach wraz ze swoimi opiekunami postanowili posprzątać teren i okolice szkoły, najbliższe pobocza wzdłuż drogi prowadzącej do Sofipola oraz pobliski las . W akcji brali udział uczniowie klas I – VIII. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu.

       Na zakończenie sprzątania czekała miła niespodzianka – ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. W doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

       Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Żednia oraz nauczycielom za zorganizowanie akcji.

     • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020
      • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

      • Dnia 2 września 2019 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

       W tym roku była to wyjątkowa uroczystość. W 80 - tą rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Przerwany Marsz".

       O  świcie 1 września 1939 roku wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się trwająca 36 dni wojna obronna Polski. Rozpoczęła się zarazem II wojna światowa. dzieci polskie ni e usiadły w szkolnych ławach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuchy bomb.

       Aby uczcić obchody wybuchu wojny zaprosiliśmy do szkoły przedstawicielki tzw. pokolenia "Dzieci Wojny".  W W sposób sybmoliczny nastąpiło dokończenie tego przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu ówczesnych dzieci i młodzieży.

       Odśpiewano nasz hymn państwowy i pani dyrektor otworzyła uroczyście nowy rok szkolny i życzyła sukcesów. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach powitali zaproszonych gośći oraz odczytali Apel Pokoju do Świata. Przeprowadzona akcja miała na celu okazanie szacunku i wdzięcznośći  dla żywego pomnika historii. 

       Więcej o akcji w podanych linkach Przerwany Marsz Film i Piosenka

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      • W tym roku uroczyste zakończenie Roku Szkolengo odbyło się już 19 czerwca decyzją Premiera Morawieckiego.

       Podczas apelu pani dyrektor Irena Suprun pożegnała uczniów klasy 8, którzy zostali pasowani na absolwentów  oraz odczytała list nowego Ministra Edukacji Narodowej Piotra Piontkowskiego. link

       Następnie p. dyrektor podsumowała postępy uczniów, podziękowała za pracę wszystkim pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

       Uczniowie klasy 7 pożegnali swoich kolegó i koleżankę z klasy 8 w uroczystej i chwiliami zabawnej akademii.

       Najlepsi uczniowie ze szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za szczególne osiągnięcia oraz konkursy i pracę w kołach zainteresowań. 

     • Warsztaty dziennikarskie
      • Warsztaty dziennikarskie

      • Może w przyszłości będą dziennikarzami!
       Na skraju Białowieskiej Puszczy odbyły się 33 warsztaty dziennikarskie dla młodzieży szkolnej "Sustreczy Zorki". W tym roku wzięli w nich udział aż cztery uczennice z naszej szkoły- Julia, Emilka, Patrycja i Kasia.
        „Sustreczy Zorki” – to kilkudniowe spotkanie młodych korespondentów dziecięcej strony tygodnika „Niva”. Kilkanaście młodych osób ze szkół na białostocczyźnie, gdzie uczą się języka białoruskiego ciężko pracując poznawało tajniki pracy dziennikarskiej. 
       "Sustreczy Zorki" pomagają w nauce języka białoruskiego oraz w budowaniu własnej tożsamości. Wśród gości, którzy pracowali z młodymi dziennikarzami był między innymi redaktor naczelny tygodnika "Niva" Eugeniusz Wappa, dziennikarz Radia Białystok Michał Stepaniuk czy dziennikarka portalu gateta.pl Natalia Kondraciuk-Świerubska.
       Teksty, które powstały podczas warsztatów ukażą się w wakacyjnych wydaniach Zorki. Zachęcamy do lektury!

     • Radio Racja i Tygodnik Niva
      • Radio Racja i Tygodnik Niva

      • O radiu i gazecie wiemy niemal wszystko
       Uczniowie Koła dziennikarskiego odwiedzili Radio Racja oraz redakcję Tygodnika Białorusinów w Polsce "Niva". Wszystko po to, by poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć kolejne cenne doświadczenia.
       Wycieczka, w której wzięła udział grupa dziennikarska z naszej szkoły, miała walor edukacyjny. Najpierw uczniowie wraz z opiekunami Ewą Popławską i Urszulą Szubzda zawitali do redakcji "Nivy". Redaktor dziecięcego dodatku "Zorka" Hanna Kondraciuk-Świerubska opowiedziała o zwyczajnym dniu dziennikarza, którego praca nierzadko kończy się wieczorem, źródłach informacji, składzie gazety, o wadach i zaletach zawodu oraz o cechach niezbędnych do wykonywania tej profesji. Grupa miała możliwość spotkania redaktor Mirę Łukszę, która jednocześnie pisze wiersze dla dzieci w języku białoruskim i polskim. 

       Później odwiedziliśmy redakcję Radio Racyja. Na grupę czekał dyrektor programowy, który oprowadził nas po budynku. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalnego sprzętu oraz liczby różnorodnych mikrofonów. Uczniowie zajrzeli do niemal wszystkich miejsc, poznali specyfikę pracy dziennikarza radiowego.

       Na koniec wraz z Hanną Komincz szukaliśmy śladów białoruskiego Białegostoku.

       To była owocna wycieczka, ale nie kończy przygody z mediami. Już wkrótce napiszemy o naszych uczennicach, które wzięły udział w tygodniowych warsztatach dziennikarskich "Sustreczy Zorki".

     • Wycieczka do Grodna
      • Wycieczka do Grodna

      • Uczniowie NSP w Załukach w dniach 04-05 czerwca w ramach zajęć z Historii własnej i kultury Białorusi wybrali się na dwudniową wycieczkę do Grodna.
       Grodno jest naprawdę blisko, z Białegostoku tylko 80 km. Nie lada wyzwaniem okazało się przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi – kontrolom nie było końca. Udało się! 
       Juz wiemy, że Grodno w czasach Batorego było faktyczną stolicą Rzeczpospolitej. Tu abdykował Stanisław August Poniatowski, tu mieszkała i tworzyła Eliza Orzeszkowa, Uładzimir Karatkiewicz, Maksim Bahdanowicz czy Wasil Bykau. 
       Po przyjeździe do Grodna rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta z przewodnikiem – dziennikarzem Hrodna.life  Rusłanem Kulewicz.  Dzięki wycieczce poznaliśmy bardzo bogatą historię miasta. Odwiedziliśmy miejsca związane z historią Polski i Białorusi. Spacerowaliśmy po brukowanych ulicach historycznego centrum miasta i podziwialiśmy wspaniałe widoki na rzekę Niemen. Zobaczyliśmy dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, Katedrę św. Franciszka Ksawerego, cerkiew św. Borysa i Gleba (Kałożskaja) kościół ewangelicki i żydowską synagogę, muzeum Igora Łapiecho i Janusza Parulisa oraz grodzieńskie ZOO.
       Wieczorem wszyscy udali się na spotkanie z liderem zespołu "Dzieciuki" Alesiem Dzianisavym. Specjalnie dla nas odbył się koncert  w "Centrum życia miejskiego ". O tym spotkaniu pisały też białoruskie media: hrodna.life 
       Oczywiście spróbowaliśmy również lokalnej kuchni - bliny, pielmieni czy draniki tak wybornie smakują tylko na Białorusi, bo tu prawie każdy posiłek zawiera wielką łyżkę śmietany.

     • Festyn Rodzinny
      • Festyn Rodzinny

      • W sobotę 8 czerwca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach zorganizowano Festyn Rodzinny. Uczniowie pod okiem wychowawców i przy pomocy rodziców przygotowali występy dla mamy i taty.

       Były wiersze, piosenki, skecze i taniec.

       Gwoździem programu okazał sie skecz w wykonaniu "Ananasów z ostatniej klasy" czyli rodziców. Brawa wielkie i oklaski oraz łzy ze śmiechu płynęły, kiedy to Kopciuszek na sportowo i jej siostry rywalizowały o względy Księciunia.

       Na boisku odbył sie pokaz Sytaży Pożarnej - pokazane było jak przecina sie samochód po wypadkach i jak trudno jest dotrzeć do poszkodowanego.

       W międzyczasie można było zapozować w naszej fotobudce oraz wykonać artystyczny MURAL.

       Następnie odbył sie pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i każdy chętny został przeszkolony jak ratować życie, kiedy najdzie nagła potrzeba i jak udzilic pomocy osobie nieprzytomnej.

       Oprócz tego nasi uczniowie zorganizowali Loterię Fantową i Kiermasz Ciast. Dziękujemy serdecznie za zorganizowanie fantów oraz za upieczenie ciast. Razem zebraliśmy 700zł.

       Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zawodach sportowych, robiły gniotki z mąki, puszczały gigantyczne bańki i piekły kiełbaski przy ognisku wraz z rodzicami.

       Wrażenia były niesamowite a atmosfera wspaniała.

       Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie wszystkich,którzy się do tego przyczynili. Jesteście The best.

       Poczas Festynu Rodzinnego w  Załukach Podlaskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Trzaskawica wystąpiło z pokazem rekonstrukcji wczesnego średniowiecza pt. "Wczesnośredniowieczne Podlasie - tygiel wielokulturowy". Uczniowie mieli możliwość przymierzenia replik strojów historycznych oraz własnoręcznego odlania pieczęci lakowej. Można było również sprawdzić się w łucznictwie oraz rzucie oszczepem.

       Pokaz był współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

     • Szkolne obchody Tygodnia Książki
      • Szkolne obchody Tygodnia Książki

      • Uroczyście zakończyliśmy obchody Tygodnia Książki. Głównym celem działań jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek oraz rozwijanie zainteresowań książką i zachęcanie do czytania jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego naszych uczniów. W ramach obchodów dzieci i młodzież przebrali się za swojego ulubionego bohatera literackiego, a także samodzielnie wykonali chmury wyrazów dotyczące ulubionych lektur.
       Czym jest chmura wyrazów?
       Jest to ciekawa, graficzna wizualizacja wyrazów. Należy wpisać słowa, które najbardziej kojarzą się z książką, wybrać kształt i w ten sposób powstaje niepowtarzalna praca. Jest to świetny sposób do przykucia uwagi innych osób i zaakcentowania najważniejszych treści.

     • Bezpieczne Wakacje
      • Bezpieczne Wakacje

      • 6 czerwca uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach uczestniczyli w akcji „Bezpieczne wakacje” organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nad Zalewem w Michałowie. Przedstawiciele różnych służb przestrzegali przed zagrożeniami przy pracach polowych, podczas wypoczynku w lesie i nad wodą. 

       W części szkoleniowej prelegenci z Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, KRUS, Nadleśnictwa Żednia, WORD oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej udzielili podstawowych informacji o niebezpieczeństwach czyhających na młodych ludzi w czasie wakacji, przede wszystkim na drodze, w polu oraz nad wodą. W dalszej części spotkania strażnicy graniczni zaprezentowali tresurę psa służbowego, a ratownicy z pływalni „Na fali” w Michałowie pokazali sposoby udzielania tonącym pierwszej pomocy.

       Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, quizy oraz możliwość obejrzenia sprzętu służb mundurowych. Nasi uczniowie wzbogacili wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielili wywiadu dla TVP Białystok.

       Nasze wywiady można obejrzeć tu 

     • Temat Rzeka
      • Temat Rzeka

      • TYTUŁ PROJEKTU: “Temat Rzeka”

       ORGANIZATOR: Fundacja Teatr Latarnia

       terminy warsztatów: 1-13 lipca 2019
       godziny warsztatów : 9:00 - 14:00
       miejsce warsztatów: Załuki 
       UDZIAŁ w warsztatach jest BEZPŁATNY

       Liczba miejsc ograniczona - zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na maila: teatrlatarnia@gmail.com lub pod telefon 517630316

       UCZESTNICY PROJEKTU:
       Dzieci i młodzież: 30 osób (od 8 do 17 lat)
       Prowadzący warsztaty: 7
       Inne osoby zaangażowane w projekt: 3
       Wolontariusze: 1

       WARSZTATY (miejsce i terminy):
       Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Załukach, Załuki 5, 16-040 (tel. 85 718 44 02)

       POKAZY FINAŁOWE:
       1. Załuki: 12.07.2019, godzina 20:00 (Załuki 5)
       2. Borki: 13.07.2019, godzin 20:00 (plac przy działce Borki 8a)

       OPIS PROJEKTU:
       Projekt będzie realizowany w kilku podlaskich wioskach w Gminie Gródek, które leżą w Puszczy Knyszyńskiej nad rzeką  Supraśl. “Temat rzeka” to ukłon w stronę miejscowej przyrody, ale także pretekst do międzypokoleniowych spotkań i wyruszenie artystycznym tropem lokalnych zwyczajów, wierzeń, legend i zwykłych historii zapamiętanych przez najstarszych mieszkańców puszczańskich wiosek.
       Głównymi punktami projektu staną się dwie wsie: wyludniona puszczańska wioska Borki (niegdyś pełna życia, ludzi i historii) oraz tętniąca życiem wieś Załuki, w której od niedawna znów działa szkoła i przedszkole.

       Uczestnicy projektu będą pracowali w 4 grupach realizując maski i formy lalkowe oraz obiekty w inspiracji sztuką land artu, tworząc własne instrumenty z leśnych zdobyczy, a także uczyć się lokalnych pieśni od najstarszych mieszkańców wiosek. Pod okiem instruktorów będą pisać scenariusz do finałowego widowiska oraz tworzyć sceny lalkowe i aktorskie w oparciu o teatr ruchu i ożywionej formy, zbierać i nagrywać puszczańskie legendy i lokalne historia. Na sam koniec z tego wszystkiego powstanie widowisko - spektakl, który będzi zaprezentowany na łące nieopodal rzeki zarówno w Załukach jak i w Borkach.

     • Wycieczka Zakopane - Kraków - Wieliczka
      • Wycieczka Zakopane - Kraków - Wieliczka

      •         W dniach 22 – 24 maja 2019 roku 5 uczniów z klas VII – VIII,  wspólnie z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej w Gródku, wzięło udział w wycieczce na południe Polski, do Zakopanego, Krakowa, Wieliczki  oraz Ojcowskiego Parku Narodowego.  

       W środę około godziny 6.00 uczniowie wraz z opiekunkami rozpoczęli swoją podróż z Gródka. Siedem godzin później znaleźli się na terenie  Ojcowskiego Parku Narodowego.  Tam  zwiedzili zamek w Pieskowej Skale i zobaczyli słynną  Maczugę Herkulesa. Późnym wieczorem nastąpił przejazd do Zakopanego i zakwaterowanie w pensjonacie ,,Alina”.

       Następnego dnia zwiedzanie rozpoczęto od przejazdu pod Gubałówkę, podczas którego uczniowie mogli ujrzeć miejsca wielu zawodów sportowych – zakopiańskie skocznie narciarskie. Na tę chętnie odwiedzaną przez turystów górę wjechano kolejką. Podczas jazdy uczniowie mogli podziwiać różnorodne zabytki architektury regionalnej. W godzinach popołudniowych uczestnikom wycieczki dano czas wolny, który spędzili na Krupówkach, a wczesnym wieczorem grupa ruszyła w drogę do Wieliczki. Wreszcie nadeszła pora na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce . Podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki oczekiwali na zejście 327 metrów w dół. W drodze na dół pokonali około 380 schodów. W trakcie zwiedzania odwiedzili m.in. : Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Michałowice , Komorę Józefa Piłsudskiego oraz Kaplicę św. Kingi. W Kaplicy św. Kingi grupie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Podczas zwiedzania wycieczkowicze zobaczyli wyrzeźbione z soli postacie sławnych osób: św. Jana Pawła II, marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Mikołaja Kopernika. Znalazł się również czas na odpoczynek oraz kupno pamiątek, oczywiście w przepięknym otoczeniu. Po przejściu przez Komorę Wisła uczniowie wsiedli w stary górniczy szyb i wyjechali na powierzchnię. Następnie udali się do nowego miejsca pobytu – hotelu „Koral” pod Krakowem.

        Po smacznej kolacji udali się do swoich pokoi na odpoczynek. Ostatnim miejscem, które zwiedzili uczniowie, był Kraków. Dawną stolicę naszego kraju zwiedzano z przewodniczką.  Uczniowie mieli okazję odwiedzić zamek na Wawelu, czyli siedzibę królów Polski, malowniczy Stary Rynek, nabyć pamiątki w krakowskich Sukiennicach, na własne oczy zobaczyć słynny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza, znajdujący się w Kościele Mariackim, usłyszeć grany z wieży tego budynku hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych ciekawostek o tym mieście. Po pysznym obiedzie wyruszono w drogę powrotną do Gródka.  Minęła ona o wiele szybciej niż droga do Zakopanego i około godziny 01.00 w  nocy wszyscy uczestnicy zakończyli swoją wycieczkę przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Gródku. Uczniów z Załuk odebrali rodzice.

       Wycieczka przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. I nowych przyjaźni.

     • Bezpieczna Szkoła - Bezpieczni Uczniowie
      • Bezpieczna Szkoła - Bezpieczni Uczniowie

      • W ramach prowadzonych przez naszą placówkę działań dotyczących czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowe w Załuakch wraz z wychowawcami przygotowali prezentację sowich przemyśleń oraz swoich działań.

       Wszystko zebrano w prezentacji: Bezpieczna_szkola.ppt

       Ponadto każda klasa zaprezentowała swoje pomysły, a byly to: plakaty informujące i doradzające, pokazy teatralne, taniec, barmetr złości. 

       Uczniowie znają różnicę pomiędzy ptrzemocą a agresją. Wiedzą jakie są rodzaje przemocy. Wiedzą jak radzić sobie zagresywnym zachowaniem.      • Dzień Czekolady - film
      • Dzień Czekolady - film

      • "Dzień czekolady" – dlaczego powinni zobaczyć go uczniowie?
       Film porusza bardzo ważny i niezwykle aktualny temat dziecięcej depresji, spowodowanej nieumiejętnością pogodzenia się z rozstaniem i stratą. W przystępny i piękny sposób opowiada o procesie przechodzenia żałoby, w którym dzieci mogą zrozumieć i odreagować trudne przeżycia dzięki wyobraźni. W baśniowej krainie odnajdują one wskazówki pomagające uporać się z emocjami, gdy rodzice nie potrafią ich wesprzeć i z nimi rozmawiać.

       Moc terapeutyczna filmu
       Obraz Jacka Piotra Bławuta, niosący ze sobą niekwestionowane walory terapeutyczne, może okazać się znaczący także dla opiekunów i wychowawców dzieci borykających się z powyższymi problemami. Niejednokrotnie dorośli odczuwają trudność w komunikacji z młodymi ludźmi, w tym trudnym dla nich czasie. Mamy nadzieję, że ta filmowa lektura pomoże dorosłym widzom w nawiązaniu dialogu z dzieckiem, w potrzebie i zrozumieniu jego sposobu doświadczania i przeżywania.

       Baśniowy świat i plejada znakomitych aktorów
       Obok wspomnianych walorów terapeutycznych, "Dzień czekolady" zwraca uwagę widza niezwykle atrakcyjną, baśniową realizacją i znakomitymi kreacjami aktorskimi (w filmie występują m.in. Dawid Ogrodnik, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Marek Bukowski). Ten porywający popis wyobraźni reżysera Jacka Piotra Bławuta, zainspirowany został pełną magii książką Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.

       Seanse dla szkół
       Zachęcamy do organizacji seansu dla uczniów do końca roku szkolnego, bądź nawet i w wakacje, np. w ramach półkolonii dla dzieci. W przypadku gdyby film zniknął z bieżącego repertuaru, prosimy o kontakt z lokalnymi kinami w Państwa mieście. Dystrybutor umożliwił kiniarzom w całej Polsce opcję dostępu do filmu przez nieograniczony okres.

       Już od 31 maja 2019r. w kinach w całej Polsce. 


        

     • Synapsik 2019
      • Synapsik 2019

      • 02.04.2019r. uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN, zorganizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Był to konkurs o charakterze przedmiotowym. Uczniowie mieli okazję, aby wykazać się wiadomościami zdobytymi w szkole. Pytania dotyczyły treści zawartych w pierwszej i drugiej części podręcznika MEN. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów, 3 z nich osiągnęło wyniki powyżej 90% i zostało laureatami, a są to:
       1.Wiktoria P., wynik 96,2 %
       2.Weronika R., wynik 96,2 %
       3.Małgorzata P., wynik 92,3 %
       Uczniowie otrzymają nagrody, a szkoła - Certyfikat uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy
       Koordynator konkursu – Maria Panasewicz-Dubicka