• Aktualności

      • I Międzyszkolne Mistrzostwa w Pływaniu

      • 15 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w pierwszych Międzyszkolnych Mistrzostwach Michałowa w Pływaniu organizowanych przez MOSiR w Michałowie. W zawodach wzięli udział:

       • Sabina Dunaj klasa II;
       • Zuzanna Rutkowska klasa II;
       • Łukasz Sakowicz klasa II;
       • Antoni Mojsak klasa II;
       • Paulina Jeromińska klasa III;
       • Jakub Rutkowski klasa V;
       • Oskar Lewicki klasa VII.

       Chociaż tym razem nikt z naszych uczniów nie stanął na podium, jednak wszyscy obiecali, że w następnym roku też będą startować. Wszyscy z uśmiechami na ustach i pamiątkowymi medalami na szyjach (wręczanych przez Wójta Gminy Gródek, panią Sekretarz i wice Burmistrza miasta Michałowo) powrócili do szkoły.

      • Pasowanie na czytelnika

      •    09.03.2023 r. przyjaciółmi Filii Biblioteki w Załukach stali się pierwszoklasiści naszej szkoły Grześ i Wojtek. Pasowanie na czytelnika przygotowała bibliotekarz p. Ewelina Karczemna. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki i czytelni oraz księgozbiorem. Nauczyli się, jak korzystać z katalogów. Rozwiązali zagadki czytelnicze. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika. Na zakończenie chłopcy otrzymali upominki. Czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek, a p. Ewelinie bardzo dziękujemy.

        

      • Dzień Kobiet

      • Kobieta to piękny kwiat,

       to niedoceniane zioło,

       które zajmuje cały świat,

       o którym się mówi wkoło.

       Mówi nie znając istoty ciała,

       mówi nie znając doliny duszy,

       kobieta to nie tylko kwiat,

       to kamień, co z czasem się kruszy.

        

       Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim KOBIETkOM dużo radości, zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń, tych małych i troszkę większych. 

      • Wycieczka klas 0-III

      • Realizując innowację pedagogiczną pt."...A kiedy pójdę w świat..." Dzisiaj odwiedziliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Poznaliśmy zawody takie jak: farmaceuta,laryngolog,okulista,radiolog,stomatolog. Pamiątkowe mydełka sobie zrobiliśmy, Asterix'a i Obelix'a obejrzeliśmy, pizzę zjedliśmy i do doomkuu... A wrażenia? O to musicie spytać dzieci. Bardzo dziękujemy panu przewodnikowi, z nim historia medycyny i farmacji nie była wcale taka nudna.

      • Zebranie z rodzicami

      •  

       W środę 01.03.2023r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z Rodzicami podczas którego zostanie podsumowana działalność szkoły za I półrocze roku szkolnego 2022/23.

        

       Porządek:

       1. Spotkanie z dyrektorem szkoły - informacje o bieżącej działalności szkoły.

       2. Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem policji na temat: "Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne".

       3. Informacje wychowawców o dotychczasowych wynikach w nauce i zachowaniu - wnioski do dalszej pracy.

       4. Sprawy różne, komunikaty.

      • Tłusty czwartek

      • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,

       a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła

        

       Geneza tłustego czwartku sięga starożytności. Był to dzień, kiedy świętowano odejście zimy, a witano przyjście wiosny. Ucztowanie opierało się głównie na jedzeniu tłustych potraw, m.in pradawnych pączków będących w istocie ciastem chlebowym wypełnionym… słoniną. Teraz jest to dzień, w którym zapominamy o diecie, nie liczymy kalorii i zajadamy się przepysznymi pączkami, faworkami i innymi słodkościami. 

       16 lutego każdy uczeń NSP w Zalukach otrzymał pączka i dwa faworki. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przygotowali faworki.   

      • Walentynki

      • We wtorek 14 lutego obchodziliśmy dzień MIŁOŚCI. W Japonii panie wręczają upominki panom, w Stanach Zjednoczonych panowie obdarowują swoje ukochane różami, a w Naszej Szkole zgodnie z powiedzeniem "przez żołądek do serca" można było poczęstować ukochaną osobę babeczką lub kawałkiem ciasta ;)

       Samorząd uczniowski zorganizował Pocztę Wanetynkową, poprzez którą można było przekazać ukochanej osobie samodzielnie wykonaną kartkę lub drobny upominek. Na długiej przerwie uczniowie zaprezentowali swoje talenty śpiewając miłosne piosenki:

       • kl. 0 - 1 Marta Torebko "Walentynki"
       • kl 2 - 3 Maria Koterbska "Serduszko puka w rytmie cza cza"
       • kl. 4 - 5 Sanah "Nic dwa razy"
       • kl. 6 - 8 Enej "Kamień z napisem LOVE"
      • "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"

      •   

            Nasza Szkoła bierze udział w akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", która ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. 

        

       ​​​​​​​

       Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek.

        

          

        

        

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Dziadkowie nasi kochani
       nie bywajcie nigdy stroskani!
       Niechaj wdzięcznych wnucząt koło
       zawsze widzi Was wesołych.

            Babcia i dziadek stanowią ogniwo łączące rodzinę jako całość. To oni przekazują wiedzę z pokolenia na pokolenie, opowiadają o swoich przodkach, kultywują tradycje rodzinne. Dzieci chętnie słuchają tych opowieści. To podstawa do nawiązania nici porozumienia, której nie można nawiązać z inną osobą z rodziny. Rola babci i dziadka na przestrzeni lat uległa znacznej zmianie. Kiedyś była ważniejsza i nieco bardziej doniosła, ponieważ to właśnie dziadkowie byli zaraz po rodzicach najbliższymi opiekunami dzieci. Teraz w dobie żłobków, pogoni za pracą i rzadko występujących rodzin wielopokoleniowych,  jej znaczenie się zmieniło. W dzisiejszych czasach babcia i dziadek często jeszcze pracują i nie mogą poświęcić wnukom tyle czasu, ile by chcieli. Równie często odległość jest czynnikiem, który nie pozwala na częste wizyty, czy wspólne spędzanie czasu z wnukami. Jednak mimo tych zmian, dziadkowie nadal odgrywają bardzo ważną rolę życiu wnuków . Babcia i dziadek posiadają niesamowitą umiejętność słuchania i to słuchania o wszystkim, to najlepsi kompani do zabaw, bo kto będzie pozawalał na wszystko swoim wnukom, jeśli nie oni. O tym, że babcia i dziadek są na wagę złota, wiedzą uczniowie naszej szkoły , w podziękowaniu przygotowali uroczystą akademię na którą zaprosili dziadków, a z pomocą wychowawców przygotowali upominki i część artystyczną w której uczestniczyli razem z dziadkami. Radość w oczach dziecka, gdy ujrzeli przez okno zmierzających do szkoły dziadków, jest nie do opisania.

      • Jasełka

      •      W Świątecznej atmosferze! Tak ciepło i rodzinnie już dawno nie było w naszej szkole. W tym roku udało nam się razem spotkać na wspólnym łamaniu się opłatkiem. Szczególnie w czasie Bożego Narodzenia dobrze jest poczuć wzajemną życzliwość, a nasze szkolne Jasełka, to już wieloletnia tradycja, która temu sprzyja. Oczywiście niezawodni są nasi uczniowie, którzy uświetnili wieczór występami i kolędowaniem, do którego chętnie przyłączyli się wszyscy zaproszeni goście. Chyba nie ma wątpliwości, że takich uczniów musiał odwiedzić Święty Mikołaj z workiem prezentów. Każdy został obdarowany niewielkim upominkiem, a później wszyscy spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Pyszne pierogi, słodkie ciasta, bigos, ryba po grecku, barszcz…to wszystko przygotowali rodzice! I w tym tkwi magia nie tylko Świąt Bożego Narodzenia, ale i sekret naszej szkoły – wzajemna życzliwość i wsparcie! Wesołych Świąt! Sa sviatami!

      • Lekcje z BAKCYLem

      •    Uczniowie klas VI-VIII w dniach 13.12.2022 oraz 19.12.2022 uczestniczyli w nieodpłatnych lekcjach on-line z ekonomii i cyberbezpieczeństwa w ramach Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, który działa pod patronatem Kuratoriów Oświaty.

        

       Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

        

      • Targi Kwalifikacji Przyszłości

      •      W poniedziałek 12.12.2022 na Politechnice Białostockiej  odbyły się Podlaskie Targi Kwalifikacji Przyszłości. 20 szkół branżowych z całego województwa oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej w nietypowy sposób przedstawiło swoją ofertę edukuacyjną. Uczniowie klas VII i VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach mieli możliwość uczestniczenia w Targach, mogli zaczerpnąć informacji o wybranej szkole ponadpodstawowej, poznać jej ofertę oraz porozmawiać z uczniami klas starszych. Można było dowiedzieć się, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, czym jest sferyfikacja, jak przygotować desery i napoje bezalkoholowe z wykorzystaniem suchego lodu. Uczniowie mogli m.in. wziąć udział w pokazie mody, pokazie fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych, wypróbować swoje umiejętności w programowaniu oraz obejrzeć prezentację druku 3D i czujników internetu rzeczy. Różnorodność propozycji i pomysłowość reprezentacji poszczególnych szkół na Targach Kwalifikacji Przyszłości z pewnością pomoże uczniom klasy VIII w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

        

        

      • DOŁĄCZ!

      • DO ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŚRODKÓW HIGIENY NA RZECZ

       PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ W BIAŁYSTOKU!

        

      • Biwak w Szkole

      • ​​​​​​​​

            Uczniowie klas VI-VII tak bardzo są ,,związani" ze szkołą, że postanowili spędzić w niej noc:)   Spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie i do sobotniego przedpołudnia trwały ,,nocne  atrakcje". Wspólne ognisko uczniom i rodzicom, przygotował tato Kasi, , nauka udzielania pierwszej pomocy pod fachowym okiem ratowników medycznych w którym uczestniczyli rodzice i uczniowie. Od godziny 19 zostaliśmy w szkole tylko my i wychowawczyni . Wręczyliśmy sobie upominki mikołajkowe, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Wszystkie zaplanowane na biwak atrakcje tj.( zabawa przy muzyce ,,Mam talent", konkurs plastyczny, rozgrywki sportowe, oglądanie filmu i niekończące się rozmowy  o wszystkim i o niczym ...), udało nam się zrealizować i poznać z zupełnie innej strony niż na co dzień. Niby tylko tyle, ale też ,aż tyle...Wróciliśmy do domów z dobrym humorem
       grającym w duszy i szerokim uśmiechem na twarzy.

      • Próbny Egzamin Ósmoklasisty

      • W dzniach 6 - 8 grudnia 2022 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach odbył się Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem. Egzamin próbny jest formą przygotowania uczniów do tego, na jakich zasadach odbywa się ten ważny test. To możliwość sprawdzenia w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które ósmoklasiści będą mieć w maju, jak radzą sobie ze stresem, z zarządzeniem czasem, czy też sprawami technicznymi (uzupełnienie karty odpowiedzi).

        

      • Mikołajki

      •    Z okazji mikołajek 06.12.2022 uczniowie klas 0 – III oraz VI pojechali na wycieczkę do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Odwiedzili Wystawę Główną, obejmującą kilkanaście stanowisk z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Na terenie wystawy (około 100 stanowisk doświadczalnych) nie było ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy mógł samodzielnie zdecydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Bawiąc się i eksperymentując uczniowie ciekawie spędzili ten dzień, przenieśli się do świata nauki przez doświadczanie.

          Uczniowie klas IV i V wybrali się do kina na film familijny "Wielki zielony krokodyl domowy", natomiast klasy VII i VIII zostały w szkole. Klasa VIII sprawdzała swoje umiejętności i wiedzę na Próbnym Ogólnopolskim Egzaminie Ósmoklasistów z Operonem. Uczniowie, którzy zostali w Szkole razem z wychowawczynią klas VII i VIII miło spędzili czas słuchając świątecznych piosenek i przystrajając salę.