• Aktualności

     • Życzenia
      • Życzenia

      • Dla wielu z nas Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą się z czasem pojednania, radości i uśmiechu, wzajemnych życzeń i prezentów. To czas wyciszenia i refleksji duchowych, ale jednocześnie nadziei na pozytywne zmiany.
          Życzę wszystkim, aby to Boże Narodzenie było właśnie takie: pełne ciepła rodzinnego, życzliwości i miłości, a Nowy 2022 Rok był szczęśliwym przełomem w życiu, niosącym sukcesy, radość i powodzenie. Niech przy żywicznym zapachu choinki, upłyną piękne chwile tradycyjnej polskiej Wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą, z upragnionym gościem przy stole rodzinnym, w pełnym radości gronie.

       W Nowym 2022 Roku, uczniom życzę samych dobrych, bardzo dobrych i celujących ocen-prezentów, życzę odrobiny ciepła dzięki zwykłej ludzkiej życzliwości, odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi, radości w smutku dzięki ludzkiej miłości, a w chwilach niepokoju życzę nadziei na lepsze jutro. Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzę zaś Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących pokój i odpoczynek, a w Nowym Roku życzę spełnienia marzeń, pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.


         Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach

       Irena Suprun

     • DPS w Garbarach
      • DPS w Garbarach

      • Wspaniałą rzeczą jest dzielić się z drugim człowiekiem. Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Gródku i Punktem Przedszkolnym w Załukach wzięło udział w przedświątecznej zbiórce słodkości, kawy oraz kosmetyków dla pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Garbarach. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w prowadzoną akcję. Dzięki waszej życzliwości na twarzach pensjonariuszy pojawi się uśmiech,bo warto pomagać nie tylko dla innych, ale także dla siebie. D. P i M. D

     • Mikołajki
      • Mikołajki

      • Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu, ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. (źródło wikipedia.org)

       CIEKAWOSTKI O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU

       Żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

       Według legendy św. Mikołaj to starszy, siwy mężczyzna obdarowujący grzeczne dzieci prezentami, zamieszkujący w Laponii wraz z elfami i reniferami.

       Skąd się wzięła tradycja zostawiania prezentów przez Świętego Mikołaja w skarpetach przy kominku?


       Gdy biskup dowiedział się, że jeden z mieszkańców wsi postanowił sprzedać swoje 3 córki- nocą wrzucił przez komin trzy sakiewki z pieniędzmi, które wpadły do trzewików ustawionych przy kominie, które owe córki zostawiły w tym miejscu do wysuszenia.

       Jakie imiona mają renifery Świętego Mikołaja?


       Kometek (Comet), Amorek (Cupid), Błyskawiczny (Blitzen), Fircyk (Dasher), Pyszałek (Prancer), Tancerz (Dancer), Złośnik (Vixen), Profesorek (Donner).

       źrdło: www.paczka-wiedzy.pl

        

     • Andrzejki
      • Andrzejki

      • 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy chętni uczniowie przebrali się za kogoś sławnego. Kto nie miał pomysłu na postac, mógł po prostu się przebrać i świetnie bawić. Podczas zabawy andrzejkowej królował "Just Dance" i skomplikowane układy taneczne na parkiecie. Kto chciał, mógł wywróżyc sobie przyszłość, a kto wolał potańczyć - szalał na parkieice. Zabawa była udana.