• Aktualności

     • Zapraszamy do nowej zakładki - Nauczanie zdalne
      • Zapraszamy do nowej zakładki - Nauczanie zdalne

      • Szanowni Rodzice.

       Prosimy zapoznawać się z przedmiotami i zadaniami do wykoania przez dzieci w zakładce NAUCZANIE ZDALNE. 

       Dziękujemy i pozdrawiamy 

       Kadra Pedagogiczna Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach

     • NAUCZANIE ZDALNE
      • NAUCZANIE ZDALNE

      • Drodzy Rodzice !

        

       W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju, zajęcia do dnia 10 kwietnia 2020 r. będą odbywały się tylko i wyłącznie na odległość. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. zostały zmienione przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, a także ocenianie, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

       Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Dzięki nim nauczyciele będą mieli możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. Postaramy się zwrócić szczególną uwagę na równomierne obciążenie uczniów zajęciami w danym dniu, uwzględniając ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne. Wiemy, jak ważna jest dbałość o pozytywną atmosferę oraz właściwe podejście dziecka do nauki, dlatego chcemy, aby dzieci nie zniechęciły się do nabywania wiedzy przez nadmiar pracy. W związku z tym postaramy się podchodzić do uczniów z ogromną wyrozumiałością, dotyczy to również oceniania.

       Na razie pracujemy dalej na wybranych przez nauczycieli narzędziach zgodnie z obowiązującym planem. Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (na przykład platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz materiałów wskazanych przez nauczyciela.

       W przypadku oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III nauczyciel będzie informował rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

       Drodzy Rodzice, organizując uczniom kształcenie na odległość, musimy pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez nich z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. 

       Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo. Zapraszamy do korzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami i wychowawcami . Prosimy również o śledzenie strony internetowej naszej szkoły, na której na bieżąco będziemy umieszczać ważne informacje.Proszę, aby zgodnie z zaleceniami dzieci nie wychodziły z domu i ograniczyły kontakty z innymi osobami. #zostańwdomu

       Życzę zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nasz wszystkich czasie.

     • TELE LEKCJE DLA 8-KLASISTÓW
      • TELE LEKCJE DLA 8-KLASISTÓW

      • W Telewizji Białystok codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.40 - 9.00 odbywac się będa Tele-lekcje przeznaczone dla uczniow klasy 8. Proszę nie przegapcie i zachęcam do uczestnictwa w nich, zwłaszcza, że egzamin juz za 5 tygodni.

     • Bezpieczeństwo dzieci i odpowiedzialność
      • Bezpieczeństwo dzieci i odpowiedzialność

      • Szanowni Rodzice!

       Prosimy Państwa o odpowiedzialne zachowanie i uczulanie dzieci na branie odpowiedzialności za siebie i innych. Dzieci nie mają ferii, a zamknięcie szkół ma na celu zminimalizowanie zagrożenia zachorowań i odizolowanie dzieci od grupy. Wobec powyższego informujemy, iż dzieci mają przebywać w warunkach domowych, a nie biegać po wsi. Zostańmy w domu. Prosi o to m.in. Minister Zdrowia.
       Zadania do wykonania w domu będą umieszczane na naszej stronie internetowej szkoły oraz klasy starsze na messengerze. 

     • Szkoła zamknięta. Jak uczyć się w domu?
      • Szkoła zamknięta. Jak uczyć się w domu?

      • Szkoły zamknięte, ale Minister Edukacji mówi  „Nie traktujcie tych dwóch tygodni jako dodatkowych ferii, wykorzystajcie ten czas na pogłębienie wiedzy w tych dziedzinach, które was interesują”. To jest czas, kiedy można zorganizować chwilową edukację domową – z pożytkiem dla dzieci i opiekujących się nimi rodziców. Internet w tym zakresie daje ogromne możliwości. 

       Nie zrealizujemy w domu kolejnych punktów szkolnego programu i nie namawiam do tego. Ale możemy wykorzystać ten czas między innymi na aktywności edukacyjne. Może się okazać, że taka chwilowa edukacja domowa pozwoli dzieciom odkryć nowe obszary zainteresowań, albo zobaczyć, że nauka może być fajna.

       Warto dać dzieciom możliwość wyboru i sięgnięcia po to, co je interesuje. Można namówić je do poćwiczenia tego, co mogą poćwiczyć samodzielnie. Można do tego wykorzystać atrakcyjne formy – matematyka na platformie online może okazać się całkiem fajna. Można nawet ustalić coś w rodzaju domowego planu lekcji. Naradźcie się wspólnie z dziećmi – nie przyjmujcie na siebie roli nauczyciela, ale wspólnie poszukajcie ciekawych źródeł wiedzy, zaplanujcie czas, włączcie dzieci w ten proces kryzysowego zarządzania domem, to też je czegoś nauczy.

       Proponuję  zacząć od wspólnego z dziećmi przejrzenia zasobów internetu i wybrania tych, z których będziecie korzystać. Oto strony i serwisy, które mogą być pomocne w zorganizowaniu edukacji w domu:

       Nauka po polsku

       Khan Academy – krótkie filmy wyjaśniają poszczególne zagadnienia z zakresu matematyki, biologii, fizyki, chemii, sztuki czy programowania, które potem można przećwiczyć w zadaniach online. Rozwiązując zadania zdobywa się wirtualne trofea, co

       Pi-Stacja – tu również znajdziecie krótkie wideo-tutoriale matematyczne, obejmujące cały zakres podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Do poszczególnych tematów są też przygotowane zadania i ćwiczenia online.

       Baza wiedzy fundacji Adamed SmartUp – wideo i nie tylko – popularyzatorzy nauki prezentują rozmaite tematy z dziedziny biologii, chemii i fizyki.

       Pan Belfer – wideo-lekcje chemii nagrane przez przebojowego nauczyciela Dawida Łasińskiego. Zgodne z podstawą programową.

       Mówiąc inaczej – kanał YouTube o języku polskim i jego subtelnościach.

       Uniwersytet Dzieci – kanał na YouTube Fundacji Uniwersytet Dzieci zawiera filmy z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej, technologicznej ale jest tu te sporo materiałów o emocjach i radzeniu sobie z nimi oraz takich, które pomogą dzieciom zyskać większą samoświadomość.

       Crazy Nauka – największy polski popularnonaukowy blog, gdzie znajdziecie wiele artykułów na różne naukowe tematy. Rzetelna wiedza, żadnych plotek, czy mitów. Godne zaufania źródło, które warto pokazać dzieciom, przy okazji można przegadać temat weryfikowania informacji i odróżniania faktów od mitów – ten temat też poruszają autorzy Crazy Nauki.

       O edukacyjnych i popularnonaukowych zasobach YouTube’a pisaliśmy też tu: https://www.juniorowo.pl/edukacyjna-strona-youtubea-zrodlo-swietnie-podanej-wiedzy-pomaga-przed-klasowka-rozwija-zainteresowania/

       Platformy do ćwiczeń online

       QuizMe – można wykorzystać do zabawy w sprawdzanie wiedzy z wielu dziedzin – m.in. geografii, astronomii, chemii, fizyki, języków (polskiego i obcych). To serwis pełen quizów, testów i łamigłówek.

       Matlandia – dla uczniów klas 4-8. Ten serwis dostępny jest odpłatnie, roczny abonament to koszt 27 zł. Są tu rozmaite zadania dostosowane do podstawy programowej. Zaletą jest grafika i animacje.

       Władcy Słów – taka Matlandia, tylko w zakresie języka polskiego. Dużo różnorodnych ćwiczeń online w ciekawej szacie graficznej. Roczny abonament to również 27 zł.

       Histlandia – tego samego wydawcy, co Matlandia i Władcy Słów. 65 animowanych ćwiczeń uzupełniających z historiidla uczniów szkoły podstawowej.

       Nauka angielskiego

       Arlena Witt, której kanał na YouTube subskrybuje prawie pół miliona widzów, uczy języka angielskiego – gramatyki, słówek i omijania językowych pułapek.

       BBC Learning English –  brytyjska telewizja publiczna BBC przygotowała mnóstwo materiałów do nauki języka – na wielu poziomach zaawansowania. Gramatyka, słownictwo, angielski praktycznie, angielski w minutę – do wyboru, do koloru i dla każdego coś fajnego.

       Anglojęzyczne (z polskimi napisami)

       TEDed – bogactwo animacji na wiele różnych tematów – nauki ścisłe i przyrodnicze, filozofia, sztuka i kultura, psychologia, zdrowie i wiele innych.

       BBC Ideas – skarbnica filmów dla ciekawych świata niezależnie od wieku. Krótkie filmiki, dzięki którym można poszerzyć wiedzę o świecie i mimochodem poćwiczyć angielski.

       Kurzgesagt – In a Nutshell – fantastyczne animacje prezentujące tematy z dziedzin nauk takich jak astronomia, nauki o człowieku, biologia i inne.

       Periodic Videos – po angielsku, ale fascynująco o pierwiastkach chemicznych. Każdy pierwiastek z układu okresowego ma tu swój osobny film. Więcej o Periodic Video pisaliśmy tu: https://www.juniorowo.pl/lekcja-chemii-na-filmowo/

       Kids Should See This – mnóstwo sprawdzonych, bezpiecznych, ciekawych, różnorodnych filmów dla dzieci na wiele tematów. Serwis dla ciekawych świata dzieciaków, który chętnie podejrzą też rodzice. Filmy podzielono na kategorie: nauka, technologia, kosmos, zwierzęta, natura, jedzenie, DIY (zrób to sam), muzyka, sztuka, animacja.

       Filmy i seriale

       Poza tym, jeśli macie dostęp do platform filmowych, np. Netflixa, przejrzyjcie zasoby filmów dokumentalnych. Są imponujące i wiele z nich może być dla juniorów i dla was prawdziwym odkryciem. Znajdziecie wśród nich filmy przyrodnicze, popularnonaukowe, pełne ciekawostek i faktów. Niektóre nie mają polskiego dubbingu, ale niech was to nie zniechęca – oglądanie filmów po angielsku mimochodem rozwija znajomość języka. A może się okazać, że dzieci rozumieją więcej, niż się spodziewają.

       Dokumentalne filmy proponuje także ARTE TV. To pełnometrażowe dokumenty, tematyka jest bardzo różnorodna – kultura, sztuka, społeczeństwo, historia, nauki ściśle, technologia i wiele innych. ARTE dostępna jest po polsku.

        

       Ta improwizowana edukacja domowa może się okazać ciekawym doświadczeniem. Bez rozliczania z wyników i ocen, bez testów i sprawdzianów, być może dzieci odkryją, że nauka może być wciągająca. Podsuńcie im filmy, aplikacje, gry, naukowe serwisy i edukacyjne zasoby internetu. Niech w nich buszują, niech odkrywają. Jeśli to możliwe, róbcie to wspólnie. Być może dzieci odkryją i dowiedzą się więcej i lepiej, niż zaliczając kolejne działy z podręcznika. Jest okazja, by się o tym przekonać.

       pobrano z https://www.juniorowo.pl/

     • Zawieszenie zajęć
      • Zawieszenie zajęć

      • Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne szkoła od poniedziałku 16 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. będzie zamknięta. W czwartek i piątek 12 i 13 marca szkoła zapewnia TYLKO zajęcia opiekuńcze (świetlica do godz 13.00). Ci  z Państwa, którzy nie będą zmuszeni proszeni są o nie posyłanie w tych dniach dzieci do Szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

     • 8 marca Dzień Kobiet
      • 8 marca Dzień Kobiet

      • Święto kobiet przypadające co roku dnia 8 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy pod hasłem: Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów. Tego dnia uczniowie wszystkich klas przygotowali przepiękne występy. Przedszkolaki zaśpiewały piękne życzenia dla wszystkich pań. Klasa 2 wystąpiła z piosenką o kobietach i dla kobiet. Klasa 3 przygotowała ostre rokowe granie z piosenką Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” . Klasy 4 i 5 wspaniale zatańczyły walca oraz zaprezentowali ciekawe fakty z życia Maryli Rodowicz. Przy pomocy wspaniałej wystylizowanej „Maryli” odegrali piosenkę Małgośka. Klasa 6 zaśpiewała przeróbkę hitu Dzień Kobiet z pomocą wszystkich zebranych. Klasa 8 zaprezentowała sylwetkę Ewy Chodakowskiej oraz wspólnie urządziliśmy sześciominutowe wyzwanie na brzuch-uda-pośladki.  Uczennice z koła teatralnego wystąpiły w skeczu „Miss Ziemi Załuckiej”.

       Na koniec uczniowie klasy O i 1 wraz z panią wychowawczynią przygotowali prezentację o pewnej tajemniczej kobiecie sukcesu – czyli naszej pani dyrektor. Na koniec chłopcy wręczyli upominki wszystkim paniom – długopisy z wygrawerowanym imieniem. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

     • Na Wilczym Szlaku
      • Na Wilczym Szlaku

      • 1marca bieżącego roku po raz dziewiąty obchodziliśmy w Polsce  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto ustanowione przez Sejm RP w dniu 3 lutego 2011 roku jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, aby Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę – cenę życia. Dlatego tak ważne jest, aby „Wyklęci” żyli w naszej pamięci i byli dla nas wzorem patriotyzmu.

       W naszej szkole również uczciliśmy święto „Żołnierzy Niezłomnych”. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe.

       2 marca cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu, w czasie którego  uczennice kasy VIII przybliżyły młodszym  kolegom i koleżankom sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Prezentacji dopełniła „Ballada o Witoldzie Pileckim” i teledysk „Żołnierze Wyklęci”. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji, nie tyko o życiu tych odważnych osób, ale także o przeszkodach i warunkach , w jakich przyszło im żyć oraz walczyć.

       3 marca uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach uczestniczyli w grze terenowej „Na Wilczym Szlaku”. Uczestnicy gry zebrali się przed budynkiem szkoły. Po komendzie „Baczność. W dwuszeregu zbiórka!” pani od historii odczytała przysięgę Żołnierzy Niezłomnych, zaś uczniowie złożyli swoją przysięgę: „Przyrzekamy ofiarnie walczyć , dzielić się wiedzą ,współdziałać razem, nie oddalać się od grupy bez rozkazu dowódcy” i ruszyli w kierunku Popówki. Na trasie czekały ich zadania wymagające wiedzy historycznej i zadania sprawnościowe. Miejsca ukrycia zadań zostały oznaczone białą tasiemką. Uczniowie rozwiązywali test wyboru, wykreślali pseudonimy Żołnierzy Wyklętych, układali puzzle, opatrywali rany, rzucali „granatami” do celu (granaty zastąpiły ziemniaki). Poszukiwanie ukrytych kopert z zadaniami wywołało wiele emocji. Punktem końcowym był pomnik, upamiętniający pacyfikację wsi Popówka, gdzie okupanci niemieccy dokonali masowego mordu na ludności cywilnej w dniach 30 czerwca – 3 lipca 1943 roku. Tu uczniowie zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć pomordowanych i poległych Żołnierzy Wyklętych.

                   Działania edukacyjne upamiętniające żołnierzy podziemia antykomunistycznego skłoniły do refleksji i działania na rzecz naszej Ojczyzny i dobra wspólnego.

     • Telewizja Białystok
      • Telewizja Białystok

      • 25 lutego uczniowie klas 0 –II, wraz z wychowawczyniami, p. Sylwią Radel i p. Marią Panasewicz-Dubicką, autobusem PKS Nova, wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.  Na początku zwiedziliśmy  Oddział Regionalny Telewizji Polskiej. Po całym obiekcie zostaliśmy oprowadzeni przez Panią Kasię Szatyłowicz, prowadzącą n. in. program „Tydzień Białoruski”.

       Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w Telewizji oraz obejrzeć „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. Zapoznaliśmy się z pracą reportera, dziennikarza, operatora kamery czy dźwiękowca. Mogliśmy zobaczyć kamerę, trzymanie której nie jest łatwym zadaniem. W trakcie zwiedzania gmachu zobaczyliśmy między innymi studio programu „Poranek w obiektywie” oraz „Obiektyw”. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przygotowujących dla nas codzienne wiadomości.

       Pani przewodnik opowiedziała nam o pracy w telewizji. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje program, ile osób pracuje przy jego powstaniu. Praca w telewizji jest bardzo trudna, trzeba być w pracy nawet o 4.00, żeby widzowie mogli obejrzeć poranny program.

       Po wizycie w TVP udaliśmy się na zajęcia sportowe do kręgielni Kula – Hula. Uczniowie byli tam po raz pierwszy. To był trafiony pomysł. Rywalizowali w 2 drużynach. Współzawodnictwo na torze w rzucaniu ciężkimi kulami okazało się doskonałą zabawą. Mimo, że na początku nie udawało się zbić kręgli, z czasem stało się świetną rozrywką i niesamowitą frajdą.. Było dużo śmiechu i okrzyków radości.

       Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na przejażdżkę ulicami miasta autobusem MPK, aby dotrzeć do McDonalda  na „obiad”. Szczęśliwi wróciliśmy do Załuk.

     • Zajęcia kulinarno - plastyczne
      • Zajęcia kulinarno - plastyczne

      • Było wesoło, zdrowo i kolorowo. Uczniowie klasy 4 i 5 we wtorkowe popołudnie 25.02.2020 uczestniczyli w zajęciach kulinarno-plastycznych. Wspólnie z wychowawcą p.Dorotą Popławską przygotowali smaczne i zdrowe desery z pełnowartościowych produktów. Każdy z uczniów mógł sam skomponować smak swojego dania. Naładowania energią rozpoczęliśmy pracę. Każdy miał za zadanie zaprojektować wzór swojej koszulki, a następnie przenieść go na tkaninę. Efekty pracy były piękne. Czas upłynął nam szybko i miło.

     • Kodowanie na dywanie
      • Kodowanie na dywanie

      • 26 lutego naszą szkołę odwiedziła pani Justyna z przedszkola Samorządowego w Gródku, aby zaprezentować wprowadzenie do programowania dla dzieci poprzez tzw. „Kodowanie na dywanie”. Dzięki tego typu zabawom uczniowie nie tylko tworzą kod, lecz przede wszystkim myślą, doświadczają,  poszukują. Nauka staje się wtedy przyjemnością. Pani Justyna przywiozła ze sobą specjalny zestaw do ,,kodowania na dywanie’’ złożony ze specjalnej maty dwustronnej oraz z plastikowych kubeczków w 10 kolorach. Dzieci z ogromną pasją przystąpiły do kodowania. Następnie mogliśmy zobaczyć w akcji małego robota o imieniu Ozbot. Jest to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, który porusza się po specjalnie narysowanym czarnym torze. Aby robot prawidłowo poruszał się po planszy trzeba narysować/zaprogramować mu kod. Taka zabawa otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i innych edukacji. Dzieci uczą się bawiąc, rozwijają myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co nabierają nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdza się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i w grupowych, realizowanych w klasie lekcyjnej. Może być on wykorzystywany na wszystkich typach zajęć: przyrodniczych, matematycznych, artystycznych i innych. W części praktycznej zajęć uczniowie w grupach mogli w sposób praktyczny zaprogramować drogę Mikołaja po planszy w określony sposób. Dziękujemy za wspaniałą lekcję kodowania.

     • Konkurs fotograficzny - Rocznica mordu katyńskiego
      • Konkurs fotograficzny - Rocznica mordu katyńskiego

      • Konkurs wpisuje się w wojewódzkie obchody 80. rocznicy Mordu Katyńskiego - link do artykułu.

       Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych województwa podlaskiego. Konkurs ma charakter grupowy.

       Wszystkie fotografie zgłoszone na konkurs przyjmowane będą wyłącznie w wersji cyfrowej (przesłane w formie pliku):

       • długość krótszego boku: około 20 cm (2600px), rozdzielczość 300dpi,
       • maksymalna wielkość pliku – 3 MB,
       • zapisane w formacie jpg,
       • technika prac dowolna, za wyjątkiem fotografii powstałych w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej.

       Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie fotorelacji z obchodów 80. rocznicy zbrodni katyńskiej wraz z kartą zgłoszenia i klauzulą informacyjną dostępną poniżej na adres: edukacja@wrotapodlasia.pl.

       Na wasze zgłoszenia i fotorelacje czekamy do 10 października 2020 r.

       Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.

       Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i wycieczka po miejscach pamięci narodowej!!!

       Więcej informacji:Departament Edukacji, Sportu i Turystyki | 85 66 54 536edukacja@wrotapodlasia.pl | osobiście w urzędzie:

     • Walentynkowy dzień
      • Walentynkowy dzień

      • 14 lutego w Walentynki  w tym roku przygotowany został specjalny Walentynkowy rozkład dnia. Na każdej przerwie odbywały się walentynkowe atrakcje. Od rana na aktywnej przerwie królował Sławomir i jego rytmy, następnie można było zrobić walentynkowe dmuchane origami. Po otwarciu poczty walentynkowej okazało się, że najwięcej zdobyła uczennica klasy 8, zaś wśród chłopców wielu cieszyło się sympatią dziewczynek po równo. Wśród nauczycieli najwięcej laurek otrzymała p. Ula. Na 3 przerwie rozpoczął się nasz Festiwal piosenki miłosnej, gdzie chętni zaprezentowali swoje utwory. Wśród solistów zwyciężyła Kasia z kl. III z utworem "Szukaj mnie", a niepokonanym duetem byli Kacper i Mateusz z piosenką "Przez Twe oczy zielone". Jako grupa wieloosobowa wygrali uczniowie klasy II z "Zanim pójdę",  zaś wyróżnienie zdobyli uczniowie klas O i 1. 

       W konkursie na najbardziej walentynkowe przebranie zwyciężyła p. Sylwia, zaś najładniejsze walentynkowe kartki po angielsku zrobiło w tym roku po kilku uczniów z każdej kategorii klasowej. Każdy z nich otrzymał upominek oraz dyplomik pamiątkowy. Najpiękniejsze i najciekawsze kartki zostaną wywieszone na gazetce.

       To był wspaniały i  radosny dzień pełen uśmiechów. Do przyszłego roku. 

       WE LOVE YOU. 

     • Audycja muzyczna
      • Audycja muzyczna

      • 05.02.2020r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna „Poznajcie instrumenty dęte drewniane”. Koncert w trakcie którego słuchacze mieli wyjątkową okazję poznać specyfikę instrumentów dętych drewnianych - fletu, oboju, klarnetu i fagotu. Każdy z przedstawianych instrumentów ma inna barwę, sposób wydobycia dźwięku i styl grania. „Pół żartem, pół serio” pokazano uczniom na czym te różnice polegają - np. klarnecista robił małe kółeczka w trakcie grania, a flecistka przysiady ;-) Kiedy połączono te cztery instrumenty, powstał bardzo przyjemny w brzmieniu kwartet, który ma duże możliwości wykonawcze.

       W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy, zarówno kompozycje W.A. Mozarta” Eine kleine Nachtmusik”, G. Gershwina „Błękitna rapsodia” gdzie usłyszeliśmy piękne glissando wykonane na klarnecie, czy P. Czajkowskiego „Jezioro łabedzie”, ale równie dobrze zabrzmiały utwory muzyki filmowej –z filmu „Siedmiu wspaniałych”, a nawet przeboje muzyki pop – „Halleluja” z filmu „Shrek”. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w koncercie, żywo reagując na propozycje zespołu – pstrykali palcami, klaskali w dłonie – wystukując zapoczątkowany przez prowadzącą rytm. Była to wspaniała podróż do świata muzyki, wykonywanej przez klasyczne instrumenty. Koncert przyczynił się do poznania nowych obszarów sztuki ulotnej, którą jest muzyka. Uczniowie są bardzo wdzięczni Pani Dyrektor za kolejną możliwość dotknięcia magii osobistego rozwoju. \ D.Tymińska