• Aktualności

      • Jasełka

      •      W Świątecznej atmosferze! Tak ciepło i rodzinnie już dawno nie było w naszej szkole. W tym roku udało nam się razem spotkać na wspólnym łamaniu się opłatkiem. Szczególnie w czasie Bożego Narodzenia dobrze jest poczuć wzajemną życzliwość, a nasze szkolne Jasełka, to już wieloletnia tradycja, która temu sprzyja. Oczywiście niezawodni są nasi uczniowie, którzy uświetnili wieczór występami i kolędowaniem, do którego chętnie przyłączyli się wszyscy zaproszeni goście. Chyba nie ma wątpliwości, że takich uczniów musiał odwiedzić Święty Mikołaj z workiem prezentów. Każdy został obdarowany niewielkim upominkiem, a później wszyscy spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Pyszne pierogi, słodkie ciasta, bigos, ryba po grecku, barszcz…to wszystko przygotowali rodzice! I w tym tkwi magia nie tylko Świąt Bożego Narodzenia, ale i sekret naszej szkoły – wzajemna życzliwość i wsparcie! Wesołych Świąt! Sa sviatami!

      • Lekcje z BAKCYLem

      •    Uczniowie klas VI-VIII w dniach 13.12.2022 oraz 19.12.2022 uczestniczyli w nieodpłatnych lekcjach on-line z ekonomii i cyberbezpieczeństwa w ramach Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, który działa pod patronatem Kuratoriów Oświaty.

        

       Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

        

      • Targi Kwalifikacji Przyszłości

      •      W poniedziałek 12.12.2022 na Politechnice Białostockiej  odbyły się Podlaskie Targi Kwalifikacji Przyszłości. 20 szkół branżowych z całego województwa oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej w nietypowy sposób przedstawiło swoją ofertę edukuacyjną. Uczniowie klas VII i VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach mieli możliwość uczestniczenia w Targach, mogli zaczerpnąć informacji o wybranej szkole ponadpodstawowej, poznać jej ofertę oraz porozmawiać z uczniami klas starszych. Można było dowiedzieć się, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, czym jest sferyfikacja, jak przygotować desery i napoje bezalkoholowe z wykorzystaniem suchego lodu. Uczniowie mogli m.in. wziąć udział w pokazie mody, pokazie fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych, wypróbować swoje umiejętności w programowaniu oraz obejrzeć prezentację druku 3D i czujników internetu rzeczy. Różnorodność propozycji i pomysłowość reprezentacji poszczególnych szkół na Targach Kwalifikacji Przyszłości z pewnością pomoże uczniom klasy VIII w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

        

        

      • DOŁĄCZ!

      • DO ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŚRODKÓW HIGIENY NA RZECZ

       PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ W BIAŁYSTOKU!

        

      • Biwak w Szkole

      • ​​​​​​​​

            Uczniowie klas VI-VII tak bardzo są ,,związani" ze szkołą, że postanowili spędzić w niej noc:)   Spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie i do sobotniego przedpołudnia trwały ,,nocne  atrakcje". Wspólne ognisko uczniom i rodzicom, przygotował tato Kasi, , nauka udzielania pierwszej pomocy pod fachowym okiem ratowników medycznych w którym uczestniczyli rodzice i uczniowie. Od godziny 19 zostaliśmy w szkole tylko my i wychowawczyni . Wręczyliśmy sobie upominki mikołajkowe, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Wszystkie zaplanowane na biwak atrakcje tj.( zabawa przy muzyce ,,Mam talent", konkurs plastyczny, rozgrywki sportowe, oglądanie filmu i niekończące się rozmowy  o wszystkim i o niczym ...), udało nam się zrealizować i poznać z zupełnie innej strony niż na co dzień. Niby tylko tyle, ale też ,aż tyle...Wróciliśmy do domów z dobrym humorem
       grającym w duszy i szerokim uśmiechem na twarzy.

      • Próbny Egzamin Ósmoklasisty

      • W dzniach 6 - 8 grudnia 2022 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach odbył się Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem. Egzamin próbny jest formą przygotowania uczniów do tego, na jakich zasadach odbywa się ten ważny test. To możliwość sprawdzenia w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które ósmoklasiści będą mieć w maju, jak radzą sobie ze stresem, z zarządzeniem czasem, czy też sprawami technicznymi (uzupełnienie karty odpowiedzi).

        

      • Mikołajki

      •    Z okazji mikołajek 06.12.2022 uczniowie klas 0 – III oraz VI pojechali na wycieczkę do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Odwiedzili Wystawę Główną, obejmującą kilkanaście stanowisk z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Na terenie wystawy (około 100 stanowisk doświadczalnych) nie było ustalonych tras zwiedzania, dzięki czemu każdy mógł samodzielnie zdecydować, jaką ścieżką i w jakim tempie będzie się poruszał. Bawiąc się i eksperymentując uczniowie ciekawie spędzili ten dzień, przenieśli się do świata nauki przez doświadczanie.

          Uczniowie klas IV i V wybrali się do kina na film familijny "Wielki zielony krokodyl domowy", natomiast klasy VII i VIII zostały w szkole. Klasa VIII sprawdzała swoje umiejętności i wiedzę na Próbnym Ogólnopolskim Egzaminie Ósmoklasistów z Operonem. Uczniowie, którzy zostali w Szkole razem z wychowawczynią klas VII i VIII miło spędzili czas słuchając świątecznych piosenek i przystrajając salę.