• Aktualności

     • Dni wolne - egzaminy
      • Dni wolne - egzaminy

      • W dniach 24-26 maja 2022 odbędzie się Egzamin Ósmoklasisty. Są to dni wolne od zajeć dydaktycznych.

       wtorek 24 maja - język polski

       środa 25 maja - matematyka

       czwartek 26 maja - język angielski

     • Muzeum Wojska
      • Muzeum Wojska

      • 6 maja wybraliśmy się do Białegostoku na lekcje „inne niż zwykle”. Nasze wychowawczynie zorganizowały nam zajęcia w Muzeum Wojska w Białymstoku. Tu wspólnie z prowadzącym poznaliśmy patriotyczne postawy, symbole narodowe, dowiedzieliśmy się, jak zmieniało się godło na przełomie wieków, dlaczego nasza flaga jest biało czerwona. Zwiedziliśmy muzealne eksponaty oraz bawiliśmy się w historycznych detektywów, szukając pamiątek z symbolami narodowymi. Na zakończenie zajęć zagraliśmy w patriotyczne BINGO dzieląc się na dwie grupy „Orły” i Koguty”. Te zmagania wygrały Koguty! Jednak wszyscy czuliśmy się zwycięzcami, gdyż pani przewodnik bardzo chwaliła nas za dużą wiedzę na temat powstania państwa polskiego i jego symboli narodowych oraz symboli UE. Po wizycie w Muzeum Wojska poszliśmy do kina Helios na czas relaksu. Tutaj obejrzeliśmy film pod tytułem „SONIK2”. To był naprawdę udany wyjazd edukacyjno-integracyjny. Pozdrawiamy wszystkich, klasy 0-III

     • 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
      • 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

      • 4 maja 2022 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach odbył sie apel z okazji 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to wspaniała możliwość, by uzmysłowić uczniom wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

       Uczniowie z klasy 4 zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Uczniowie klas młodszych odśpiewali uroczystą pieśń.

       Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

       Sytuacja w Polsce nie była pomyślna: W 1772 roku Rosja, Prusy i Austria dokonały  I rozbioru Polski, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, a sejm skłócony.

       Nie brakowało, jednak dobrej woli i ofiarności zarówno wśród szlachty jak  i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy.

       Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.

       Konstytucja 3  Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne  z ideami oświecenia.

       Na zakoćzenie apelu uczniowie klasy 4 zaprezentowali wykonane przez siebie na lekcjach języka polskiego projekty dotyczące atrakcji różnych regionów Polski.

     • Zebranie
      • Zebranie

      • W środę  11.05.2022r. o godz. 1630 odbędzie się zebranie z Rodzicami. 

       1.Przekazanie informacji o postępach w nauce i zachowaniu uczniów

       2.Szczególy dotyczące egzaminu ósmoklasisty

       3. Spotkanie z wychowawcami

       4. Spotkanie z nauczycielami poszczególnych przedmiotów

       W miarę możliwości zapraszamy oboje rodziców.

     • Dzień Ziemi
      • Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Ten wielki dzień naszej planety można obchodzić bardzo różnie. Można przygotowywać akademie, przedstawienia, o tym, że powinniśmy dbać o naszą planetę, że powinniśmy oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i dbać o to, by śmieci lądowały w koszu a nie na trawniku. W tym roku postanowiliśmy obchodzić ten wielki dzień zupełnie inaczej. We czwartek pod czujnym okiem naszych nauczycielek przygotowaliśmy gazetkę o Światowym Dniu Ziemi, a w piątek wyszliśmy na świeże powietrze. Posprzątaliśmy teren wokół szkoły i lasek za nią. Kulminacją obchodów Światowego Dnia Ziemi było posadzenie drzew, które są przecież naturalnym filtrem i producentem najważniejszego gazu na świecie – Tlenu. Pani Sylwia rozpaliła ognisko, zjedliśmy pyszne kiełbaski i pianki i rozeszliśmy się do domów. To było na prawdę bardzo pracowite święto Ziemi. Uczniowie klas 0 - III