• Aktualności

     • Życzenia Świąteczne
      • Życzenia Świąteczne

      • Drodzy Uczniowie,  Nauczyciele, Rodzice i Pracownicy.

         
          Dla wielu z nas Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą się z czasem pojednania, radości i uśmiechu, wzajemnych życzeń i prezentów. To czas wyciszenia i refleksji duchowych, ale jednocześnie nadziei na pozytywne zmiany.
          Życzę wszystkim, aby to Boże Narodzenie było właśnie takie: pełne ciepła rodzinnego, życzliwości i miłości, a Nowy 2021 Rok był szczęśliwym przełomem w życiu, niosącym sukcesy, radość i powodzenie. Niech przy żywicznym zapachu choinki, upłyną piękne chwile tradycyjnej polskiej Wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą, z upragnionym gościem przy stole rodzinnym, w pełnym radości gronie.

       W Nowym 2021 Roku, uczniom życzę samych dobrych, bardzo dobrych i celujących ocen-prezentów, życzę odrobiny ciepła dzięki zwykłej ludzkiej życzliwości, odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi, radości w smutku dzięki ludzkiej miłości, a w chwilach niepokoju życzę nadziei na lepsze jutro. Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzę zaś Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących pokój i odpoczynek, a w Nowym Roku życzę spełnienia marzeń, pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.
          Na koniec pragnę podsumować świąteczne życzenia słowami jednej z najbardziej znanych kolęd. To moje pozdrowienie dla Was wszystkich:
       "Chwała Bogu w wysokości, a ludziom na tej niskości pokój niech będzie..”

       Dyrektor szkoły Irena Suprun


     • Program "Razem bezpieczniej"
      • Program "Razem bezpieczniej"

      • W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 z inicjatywy Komendy Głównej Policji został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców.

     • Jasełka i odwiedziny św. Mikołaja
      • Jasełka i odwiedziny św. Mikołaja

      • 18 grudnia uczniowie klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego przedstawili swoim młodszym kolegom z Punktu Przedszkolnego krótką inscenizację jasełkową pt." Mizerna Cicha...".

       Wcześniej tego dnia dzieci miały niesamowitego gościa. Po śniadaniu odwiedził nas wspaniały rozśpiewany Święty Mikołaj. Dowiedzieliśmy się dlaczego Mikołaj został świętym, to bardzo piękna opowieść... Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki, w zamian za to Św. Mikołaj wręczył nam prezenciki. Nawet nasze panie otrzymały upominki. S.R.

     • Szkolne akcje pomocy na Święta
      • Szkolne akcje pomocy na Święta

      • Rodzice, uczniowie i wychowawcy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach postanowili  coś zrobić, aby wnieść w przedświąteczny czas trochę radości i miłości dla tych, którzy tego potrzebują.

       W tym trudnym roku 2020 chcielibyśmy mimo wszystko, aby ta końcówka roku i Święta Bożego Narodzenia w tym roku były jednak wspaniałe. 

       Skontaktowaliśmy się z Domem Dziecka nr. 1 w Białymstoku i postanowiliśmy skompletować dla wychowanków paczkę. Zwróciliśmy się do mieszkańców wsi Załuki oraz do wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć naszą akcję pomocy potrzebujacym. Poprosiliśmy firmę Umipled w Michałowie o wsparcie rzeczowe. Jak zwykle ludzie o wspaniałych sercach nie zawiedli. Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!

       W tym okresie ludzkie serca stają się wrażliwsze dla ludzi potrzebujących, starszych, samotnych. W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie NSP w Załukach wykonali kartki świąteczne i przekazali je mieszkańcom oraz wysłali kartkę do pracowników i podopiecznych Hospicjum Domowego pw. Proroka Eliasza w Nowej Woli.

       Wykonaliśmy paczki dla ludzi samotnych mieszkających we wsi i roznieśliśmy je wraz ze świątecznymi życzeniami i kartkami. Własnoręcznie zrobiliśmy też kartki Bożonarodzeniowe, które zostały wręczone dla pensjonariuszy Domu Opieki "Lawendowy Zaścianek" w Zaściankach. 

       Szczęście, radość  i wdzięczność w oczach wszystkich obdarowanych dała nam poczucie spełnienia dobrego uczynku. 

       Wesołych Świąt

     • Razem na święta
      • Razem na święta

      • Akcja „Razem na Święta” już po raz trzeci!

       To już trzecia edycja akcji. W roku 2018 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 roku z ponad 10 tys. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

       Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

       Proponujemy następujące działania:

       • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
       • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
       • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
       • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
       • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
       • przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
       • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.
     • Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę
      • Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      • W tym roku uroczystości z okazji obchodów Dnia Niepodległości były nieco inne…bo ten rok jest nieco inny …

       Panie Kasia i Sylwia zorganizowały obchody Dnia Niepodległości tylko dla swoich podopiecznych. 10 listopada o godzinie 11.11 wyszliśmy wszyscy na korytarz, stanęliśmy przy niewielkiej dekoracji przygotowanej przez „Zerówkę” i odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki naszego hymnu państwowego.

       Przed uroczystym apelem dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotycząca Józefa Piłsudskiego i symboli narodowych Polski. Wszyscy młodsi uczniowie z naszej szkoły to  mali patrioci, znają symbole narodowe i wiedzą, ze należy traktować je z szacunkiem.

                                                                                                                                                                         S.R.

     • Dzień Pluszowego Misia
      • Dzień Pluszowego Misia

      • We środę, 25 listopada, w naszej szkole odbyło się Święto Pluszowego Misia.

       W tym dniu spotkały się na szkolnym korytarzu pandy, Kubusie Puchatki, Misie Milusie, i inne niedźwiedzio-podobne zwierzątka z grupy pani Kasi Tarasewicz i pani Sylwii Radel. Była także i pszczółka, bez której każdy miś byłby, co nie co smutny.

       W porze śniadania, czyli po pierwszej godzinie lekcyjnej, wszyscy zjedliśmy smaczne i zdrowe śniadanie, bo misie jesienią muszą zdrowo i dużo jeść. Stół był zastawiony pysznym miodkiem, białym serkiem, wędlinką warzywami, pysznym kakao, czyli wszystkim tym, „co misie lubią najbardziej”.

       Po posiłku obejrzeliśmy piękną bajkę o przyjaźni pt.” Przygody Kubusia Puchatka”

       Następnie na szkolnym korytarzu odbyły się liczne zabawy sportowe, min. „bieg po miodek”, „wskocz do ula”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”

       Każdy mały miś miał przygotowany wierszyk, rymowankę lub piosenkę, które przedstawili przed publicznością. Wszystkie  prezentacje nagrodzone były gromkimi brawami. Na zakończenie każdy niedźwiadek otrzymał od pań okolicznościowy medal, i słodkie małe co nie co. Było suuuperrr!!!    S.R.

       Dnia 25 listopada 2020 uczniowie klas II i III również zorganizowali Dzień Pluszowego Misia, jednak w tym roku online. Uczniowie opowiedzieli o swoich misiach, jak trafiły do ich domów, poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia. Wzięli udział w wielu grach i zabawach online. Spróbujcie, może i Wam sprawi to frajdę.

       Puzzle

       https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=342a24783665

       Test o misiach

       https://wordwall.net/play/7328/208/645

       Memory

       https://wordwall.net/play/7347/363/709

       Piosenka o misiu

       https://youtu.be/B2V53OXJFfw

       słynne misie z bajek

       https://wordwall.net/pl/resource/7106841/s%c5%82ynne-misie-z-bajek

        

       Chętni uczniowie klasy III wykonali skarpetkowe pacynki.

     • Dzień Dyni
      • Dzień Dyni

      • „Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży wkoło
       Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”.

       2 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wspaniały dzień, Dzień Dyni. To święto na cześć fantastycznego warzywa, z którego może powstać zupa, drugie danie a nawet deser. Trudno odmówić mu uroku, tak jeśli chodzi o kształty jak i kolory.

       Pani Sylwia przyniosła do szkoły mnóstwo przepięknych dyń. Wyglądały zabawnie.

       W miarę możliwości, dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego, klasy I klasy II i III, dla których zorganizowana była uroczystość,  miały się ubrać na pomarańczowo.

       Nauczyciele przedstawili nam wiele ciekawych informacji dotyczących tego warzywa. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest niskokaloryczna, ma dużo witamin, które dbają o nasze zdrowie i skórę. Dowiedzieliśmy się także jak słowo dynia brzmi w innych językach, np. hiszpańskim, angielskim, francuskim, rosyjskim.

       „Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach, przygotowanych przez panią Dorote: dyniowe kręgle, dyniowy slalom, dyniowe zawody, skoki przez dynię. Dzięki wspaniałym mamom mieliśmy możliwość spróbowania wielu smakołyków m.in.  dżem dyniowy, dyniowe babeczki, dyniowe bułeczki, dyniowe ciasto czekoladowe, dyniowa zupa krem. Wszystko wszystkim smakowało. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

                                                                                                                                                     S.R.