• Aktualności

     • Konkurs fotograficzny - Rocznica mordu katyńskiego
      • Konkurs fotograficzny - Rocznica mordu katyńskiego

      • Konkurs wpisuje się w wojewódzkie obchody 80. rocznicy Mordu Katyńskiego - link do artykułu.

       Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych województwa podlaskiego. Konkurs ma charakter grupowy.

       Wszystkie fotografie zgłoszone na konkurs przyjmowane będą wyłącznie w wersji cyfrowej (przesłane w formie pliku):

       • długość krótszego boku: około 20 cm (2600px), rozdzielczość 300dpi,
       • maksymalna wielkość pliku – 3 MB,
       • zapisane w formacie jpg,
       • technika prac dowolna, za wyjątkiem fotografii powstałych w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej.

       Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie fotorelacji z obchodów 80. rocznicy zbrodni katyńskiej wraz z kartą zgłoszenia i klauzulą informacyjną dostępną poniżej na adres: edukacja@wrotapodlasia.pl.

       Na wasze zgłoszenia i fotorelacje czekamy do 10 października 2020 r.

       Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.

       Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i wycieczka po miejscach pamięci narodowej!!!

       Więcej informacji:Departament Edukacji, Sportu i Turystyki | 85 66 54 536edukacja@wrotapodlasia.pl | osobiście w urzędzie:

     • Walentynkowy dzień
      • Walentynkowy dzień

      • 14 lutego w Walentynki  w tym roku przygotowany został specjalny Walentynkowy rozkład dnia. Na każdej przerwie odbywały się walentynkowe atrakcje. Od rana na aktywnej przerwie królował Sławomir i jego rytmy, następnie można było zrobić walentynkowe dmuchane origami. Po otwarciu poczty walentynkowej okazało się, że najwięcej zdobyła uczennica klasy 8, zaś wśród chłopców wielu cieszyło się sympatią dziewczynek po równo. Wśród nauczycieli najwięcej laurek otrzymała p. Ula. Na 3 przerwie rozpoczął się nasz Festiwal piosenki miłosnej, gdzie chętni zaprezentowali swoje utwory. Wśród solistów zwyciężyła Kasia z kl. III z utworem "Szukaj mnie", a niepokonanym duetem byli Kacper i Mateusz z piosenką "Przez Twe oczy zielone". Jako grupa wieloosobowa wygrali uczniowie klasy II z "Zanim pójdę",  zaś wyróżnienie zdobyli uczniowie klas O i 1. 

       W konkursie na najbardziej walentynkowe przebranie zwyciężyła p. Sylwia, zaś najładniejsze walentynkowe kartki po angielsku zrobiło w tym roku po kilku uczniów z każdej kategorii klasowej. Każdy z nich otrzymał upominek oraz dyplomik pamiątkowy. Najpiękniejsze i najciekawsze kartki zostaną wywieszone na gazetce.

       To był wspaniały i  radosny dzień pełen uśmiechów. Do przyszłego roku. 

       WE LOVE YOU. 

     • Audycja muzyczna
      • Audycja muzyczna

      • 05.02.2020r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna „Poznajcie instrumenty dęte drewniane”. Koncert w trakcie którego słuchacze mieli wyjątkową okazję poznać specyfikę instrumentów dętych drewnianych - fletu, oboju, klarnetu i fagotu. Każdy z przedstawianych instrumentów ma inna barwę, sposób wydobycia dźwięku i styl grania. „Pół żartem, pół serio” pokazano uczniom na czym te różnice polegają - np. klarnecista robił małe kółeczka w trakcie grania, a flecistka przysiady ;-) Kiedy połączono te cztery instrumenty, powstał bardzo przyjemny w brzmieniu kwartet, który ma duże możliwości wykonawcze.

       W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy, zarówno kompozycje W.A. Mozarta” Eine kleine Nachtmusik”, G. Gershwina „Błękitna rapsodia” gdzie usłyszeliśmy piękne glissando wykonane na klarnecie, czy P. Czajkowskiego „Jezioro łabedzie”, ale równie dobrze zabrzmiały utwory muzyki filmowej –z filmu „Siedmiu wspaniałych”, a nawet przeboje muzyki pop – „Halleluja” z filmu „Shrek”. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w koncercie, żywo reagując na propozycje zespołu – pstrykali palcami, klaskali w dłonie – wystukując zapoczątkowany przez prowadzącą rytm. Była to wspaniała podróż do świata muzyki, wykonywanej przez klasyczne instrumenty. Koncert przyczynił się do poznania nowych obszarów sztuki ulotnej, którą jest muzyka. Uczniowie są bardzo wdzięczni Pani Dyrektor za kolejną możliwość dotknięcia magii osobistego rozwoju. \ D.Tymińska

     • Szkolenie z Centrum Profilaktyki ETAP
      • Szkolenie z Centrum Profilaktyki ETAP

      • 6 lutego po zebraniu z rodzicami odbył się wykład  na temat: : „Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież ”. Wykład poprowadziła specjalistka i koordynator Centrum Profilaktyki ETAP Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Dzieci i Dorosłych.

       Celem było dostarczenie rodzicom wiedzy na temat przyczyn zachowań ryzykownych podejmowanych przez dzieci i młodzież, sposobów zapobiegania tym zachowaniom oraz umiejętności pomocy dziecku eksperymentującemu czy uzależnionemu od środków psychoaktywnych. Po wykładzie rodzice mogli skorzystać z krótkiej konsultacji/porady specjalistycznej. 

       W opinii rodziców wykład był bardzo udany i rzetelny. Każdy otrzymał ulotkę z informacjami oraz mógł zadawać pytania. 

       Więcej info na http://stowarzyszeniedroga.pl/etap