• Aktualności

     • "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
      • "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

      • Rankiem 18 października br. (w piątek) uczniowie klasy VI naszej szkoły, pod opieką wychowawcy – pani Justyny Wawreni, a także przy wsparciu nauczycielki języka polskiego, wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem wyprawy była wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, a konkretnie - chęć obejrzenia przedstawienia dla dzieci i młodzieży, zrealizowanego na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, pod tym samym tytułem. Spektakl, który rozpoczął się ok. 9.40, wywołał u naszych dzieci (i nie tylko) niesamowite emocje.

       Wypełniona po brzegi widownia od samego początku uczestniczyła aktywnie w przedstawieniu. Spośród niej wybrano 12 aktorów-amatorów, którzy wcielili się w role krasnoludów dowodzonych przez naczelnego krasnoluda Thorina, towarzyszących w wyprawie po skarb na Samotną Górę głównego bohaterowi – hobbitowi Bilbowi Bagginsowi oraz czarodziejowi Gandalfowi.

       Poza tym cała bardzo spontanicznie reagująca publiczność otrzymała rolę bohatera zbiorowego, który miał wspierać i zachęcać ekipę  podróżnych do nieustawania w trudnej wędrówce do celu. Na dzieciach szczególne wrażenie zrobiły sceny u udziałem złych goblinów i pająków, tolkienowskich postaci ze świata fantastyki, świetnie zagranych w przedstawieniu przez artystów-tancerzy. Niemało emocji wywołała też ciekawie ucharakteryzowana postać smoka Smauga, który zawłaszczył skarb krasnoludów i strzegł go dniem i nocą.

       Na szczęście, podobnie jak w powieści Tolkiena, w inscenizacji teatralnej również siły dobra pokonały zło, tak więc krasnoludy – dzięki pomocy mądrego i sprytnego hobbita posługującego się pierścieniem niewidzialności – odzyskały skarb, co jednak nie oznaczało końca kłopotów. Oto jeszcze po śmierci Smauga dochodzi do Bitwy Pięciu Armii, w której sprzymierzone wojska krasnoludów, elfów i ludzi, wspartych na koniec przez orłów, muszą stoczyć bój z okrutnymi goblinami i dzikimi wilkami (o czym dowiadujemy się już tylko z dialogów bohaterów, bowiem trudno byłoby na scenie teatru oddać tę batalię). Zwycięska bitwa sił reprezentujących dobro zostaje jednak okupiona śmiercią naczelnego krasnoluda – Thorina.

       Za trwające nieco ponad półtorej godziny przedstawienie publiczność podziękowała aktorom gromkimi brawami. Z całą pewnością widzowie zachwycili się nie tylko grą aktorów, ale także barwną i ciekawą choreografią, w której nie brakowało układów tanecznych.

       Szóstoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach byli zachwyceni przedstawieniem. Ich roześmiane twarze i pełne emocji komentarze po jego zakończeniu świadczyły o tym, że ogromnie się cieszą z obejrzenia spektaklu.

     • Święto Edukacji Narodowej
      • Święto Edukacji Narodowej

      • Oficjalne obchody Święta Edukacji Narodowej, przypadającego na 14 października, w naszej szkole odbyły się w tym roku 16 października. Nie zabrakło w tym dniu dobrego humoru
       i uśmiechu na twarzach uczniów i nauczycieli.  Radosny nastrój od samego rana towarzyszył członkom szkolnej społeczności, a szczególny charakter dnia podkreślały galowe stroje uczniów. Tradycyjnie już, do prowadzenia lekcji przygotowali się nasi pupile i z tego zadania wywiązali się świetnie!

       Około godziny 12.00 rozpoczął się uroczysty apel, a w jego ramach - akademia uświetniająca obchody święta. Obecnością swoją zaszczycili nas:

       - Wójt Gminy Gródek – pan Wiesław Kulesza

       - Przewodniczący Rady Gminy – pan Wieczysław Gościk 

       W imieniu Pani Dyrektor Ireny Suprun honorowych gości, jak też przybyłych rodziców, krewnych oraz obecnych uczniów powitała pani Dorota Popławska, która – wraz z dwojgiem swoich wychowanków: Natalką i Krystianem - czuwała nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy.

       Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęły się występy naszych artystów, a jako pierwsze zaprezentowały się maluszki z grupy przedszkolnej. Bardzo istotną częścią uroczystości było przyjęcie w poczet uczniów jedynej tegorocznej pierwszoklasistki – Hani.

       Pasowania na ucznia dokonali wspólnie: Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy. Obecni przy tym wydarzeniu byli rodzice Hani, którzy nie ukrywali wzruszenia i dumy.

       Uczniów starszych klas mogliśmy natomiast podziwiać w części muzykalno-tanecznej. Liczne wiersze i piosenki, pełne ciepłych słów o nauczycielach i podziękowań dla nich, przeplatały się
       z inscenizacjami, wśród których nie zabrakło skeczu. Część żeńska uczniów naszej szkoły zaprezentowała w sposób profesjonalny układ tańca nowoczesnego z odpowiednią choreografią. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie zaangażowani w przygotowanie dzieci do występów spisali się na medale.

       Po zakończeniu występów dzieci i młodzieży szkolnej głos zabrała Pani Dyrektor, dziękując swoim współpracownikom za trud i poświęcenie włożone w wykonywaną pracę oraz wręczając im dyplomy i nagrody. Dodatkowo, każdy z pracowników szkoły oraz gości honorowych otrzymał z rąk uczniów „oskara” w postaci ananasa z jakże ujmującymi i trafiającymi w sedno dedykacjami.

       Pani Dyrektor serdecznie podziękowała uczniom i wychowawcom za piękne przygotowanie części artystycznej, za życzenia i upominki, a wszystkim gościom – za przybycie i uświetnienie uroczystości.

       Gronu pedagogicznemu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach na czele z Panią Dyrektor oraz wszystkim pracownikom administracyjnym składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej: życzliwości i zrozumienia, ogromnych pokładów cierpliwości, zadowalającej współpracy z rodzicami, a przede wszystkim – dobrych i mądrych wychowanków, a co za tym płynie – satysfakcji z wykonywanej pracy.

        

     • Wycieczka integracyjna klas 4 i 5
      • Wycieczka integracyjna klas 4 i 5

      • 8 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Gródka. W wyjeździe brała udział klasa IV i V z wychowawcą p. Dorotą Popławską. Punktualnie o godzinie 12.50 ochoczo i z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy autobusem w kierunku Gródka.

       Udaliśmy się do Gródeckiego kina Gwiazda na bajkę "Angry Birds" . Przy wejściu kupiliśmy popcorn i zajęliśmy miejsca w sali widowiskowej. Bajka okazała się wspaniałą przygodą wrogów, którzy połączyli siły w słusznej sprawie. Podczas jej oglądania dzieci reagowały śmiechem.

       Po zakończonej projekcji udaliśmy się na przystanek, gdzie autobusem wróciliśmy do Załuk. To była udana wycieczka, która pozwoliła nam się lepiej poznać i zintegrować. Towarzyszyła nam radość, dobry humor i wspaniałe.

     • Jesienne biegi przełajowe
      • Jesienne biegi przełajowe

      • 4 października 2019 roku (w piątek) na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe.

       W pierwszych biegach tego roku szkolnego pogoda dopisała, a słoneczna aura wpłynęła na dużą frekwencję biegaczy. Łącznie wystartowało 38 uczniów.

       Uczniowie startowali w 4 kategoriach wiekowych, w tym w dwóch z rozbiciem osobno chłopcy i dziewczęta. Dystans z jakim się zmierzyli to odpowiednio do grupy wiekowej ....

       Dla najlepszych zawodników zostały przyznane medale i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplom pamiątkowy.

       Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

       Kategoria 0-2

       I miejsce Wiktoria Popławska

       II miejsce Małgorzata Popławska

       III miejsce Magdalena Rogacz

       Kategoria Klasa 3

       I miejsce Michalina Konieczna

       II miejsce Marlena Mojsak

       III miejsce Katarzyna Rogacz

       Kategoria Klas 4-5-6 dziewczyny

       I miejsce Julia Lech

       II miejsce Natalia Sołowiej

       III miejsce Klaudia Andrzejczyk

       Klasy 4-5-6 chłopcy

       I miejsce Kacper Grynczel

       II Krystian Mojsak

       III Dawid Martonik

       Kategoria Klasa 7/8 dziewczyny

       I miejsce Emilia Koronkiewicz

       II miejsce Julia Grześ

       III Mają Stankiewicz

       Klasy 7/8 chłopcy

       I miejsce Bartosz Rudziński

       II miejsce Dominik Grześ

       miejsce Adrian Mojsak

       Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za wspólną zabawę i kibicowanie.