• Aktualności

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      • W tym roku uroczyste zakończenie Roku Szkolengo odbyło się już 19 czerwca decyzją Premiera Morawieckiego.

       Podczas apelu pani dyrektor Irena Suprun pożegnała uczniów klasy 8, którzy zostali pasowani na absolwentów  oraz odczytała list nowego Ministra Edukacji Narodowej Piotra Piontkowskiego. link

       Następnie p. dyrektor podsumowała postępy uczniów, podziękowała za pracę wszystkim pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

       Uczniowie klasy 7 pożegnali swoich kolegó i koleżankę z klasy 8 w uroczystej i chwiliami zabawnej akademii.

       Najlepsi uczniowie ze szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za szczególne osiągnięcia oraz konkursy i pracę w kołach zainteresowań. 

     • Warsztaty dziennikarskie
      • Warsztaty dziennikarskie

      • Może w przyszłości będą dziennikarzami!
       Na skraju Białowieskiej Puszczy odbyły się 33 warsztaty dziennikarskie dla młodzieży szkolnej "Sustreczy Zorki". W tym roku wzięli w nich udział aż cztery uczennice z naszej szkoły- Julia, Emilka, Patrycja i Kasia.
        „Sustreczy Zorki” – to kilkudniowe spotkanie młodych korespondentów dziecięcej strony tygodnika „Niva”. Kilkanaście młodych osób ze szkół na białostocczyźnie, gdzie uczą się języka białoruskiego ciężko pracując poznawało tajniki pracy dziennikarskiej. 
       "Sustreczy Zorki" pomagają w nauce języka białoruskiego oraz w budowaniu własnej tożsamości. Wśród gości, którzy pracowali z młodymi dziennikarzami był między innymi redaktor naczelny tygodnika "Niva" Eugeniusz Wappa, dziennikarz Radia Białystok Michał Stepaniuk czy dziennikarka portalu gateta.pl Natalia Kondraciuk-Świerubska.
       Teksty, które powstały podczas warsztatów ukażą się w wakacyjnych wydaniach Zorki. Zachęcamy do lektury!

     • Radio Racja i Tygodnik Niva
      • Radio Racja i Tygodnik Niva

      • O radiu i gazecie wiemy niemal wszystko
       Uczniowie Koła dziennikarskiego odwiedzili Radio Racja oraz redakcję Tygodnika Białorusinów w Polsce "Niva". Wszystko po to, by poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć kolejne cenne doświadczenia.
       Wycieczka, w której wzięła udział grupa dziennikarska z naszej szkoły, miała walor edukacyjny. Najpierw uczniowie wraz z opiekunami Ewą Popławską i Urszulą Szubzda zawitali do redakcji "Nivy". Redaktor dziecięcego dodatku "Zorka" Hanna Kondraciuk-Świerubska opowiedziała o zwyczajnym dniu dziennikarza, którego praca nierzadko kończy się wieczorem, źródłach informacji, składzie gazety, o wadach i zaletach zawodu oraz o cechach niezbędnych do wykonywania tej profesji. Grupa miała możliwość spotkania redaktor Mirę Łukszę, która jednocześnie pisze wiersze dla dzieci w języku białoruskim i polskim. 

       Później odwiedziliśmy redakcję Radio Racyja. Na grupę czekał dyrektor programowy, który oprowadził nas po budynku. Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalnego sprzętu oraz liczby różnorodnych mikrofonów. Uczniowie zajrzeli do niemal wszystkich miejsc, poznali specyfikę pracy dziennikarza radiowego.

       Na koniec wraz z Hanną Komincz szukaliśmy śladów białoruskiego Białegostoku.

       To była owocna wycieczka, ale nie kończy przygody z mediami. Już wkrótce napiszemy o naszych uczennicach, które wzięły udział w tygodniowych warsztatach dziennikarskich "Sustreczy Zorki".

     • Wycieczka do Grodna
      • Wycieczka do Grodna

      • Uczniowie NSP w Załukach w dniach 04-05 czerwca w ramach zajęć z Historii własnej i kultury Białorusi wybrali się na dwudniową wycieczkę do Grodna.
       Grodno jest naprawdę blisko, z Białegostoku tylko 80 km. Nie lada wyzwaniem okazało się przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi – kontrolom nie było końca. Udało się! 
       Juz wiemy, że Grodno w czasach Batorego było faktyczną stolicą Rzeczpospolitej. Tu abdykował Stanisław August Poniatowski, tu mieszkała i tworzyła Eliza Orzeszkowa, Uładzimir Karatkiewicz, Maksim Bahdanowicz czy Wasil Bykau. 
       Po przyjeździe do Grodna rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta z przewodnikiem – dziennikarzem Hrodna.life  Rusłanem Kulewicz.  Dzięki wycieczce poznaliśmy bardzo bogatą historię miasta. Odwiedziliśmy miejsca związane z historią Polski i Białorusi. Spacerowaliśmy po brukowanych ulicach historycznego centrum miasta i podziwialiśmy wspaniałe widoki na rzekę Niemen. Zobaczyliśmy dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, Katedrę św. Franciszka Ksawerego, cerkiew św. Borysa i Gleba (Kałożskaja) kościół ewangelicki i żydowską synagogę, muzeum Igora Łapiecho i Janusza Parulisa oraz grodzieńskie ZOO.
       Wieczorem wszyscy udali się na spotkanie z liderem zespołu "Dzieciuki" Alesiem Dzianisavym. Specjalnie dla nas odbył się koncert  w "Centrum życia miejskiego ". O tym spotkaniu pisały też białoruskie media: hrodna.life 
       Oczywiście spróbowaliśmy również lokalnej kuchni - bliny, pielmieni czy draniki tak wybornie smakują tylko na Białorusi, bo tu prawie każdy posiłek zawiera wielką łyżkę śmietany.

     • Festyn Rodzinny
      • Festyn Rodzinny

      • W sobotę 8 czerwca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach zorganizowano Festyn Rodzinny. Uczniowie pod okiem wychowawców i przy pomocy rodziców przygotowali występy dla mamy i taty.

       Były wiersze, piosenki, skecze i taniec.

       Gwoździem programu okazał sie skecz w wykonaniu "Ananasów z ostatniej klasy" czyli rodziców. Brawa wielkie i oklaski oraz łzy ze śmiechu płynęły, kiedy to Kopciuszek na sportowo i jej siostry rywalizowały o względy Księciunia.

       Na boisku odbył sie pokaz Sytaży Pożarnej - pokazane było jak przecina sie samochód po wypadkach i jak trudno jest dotrzeć do poszkodowanego.

       W międzyczasie można było zapozować w naszej fotobudce oraz wykonać artystyczny MURAL.

       Następnie odbył sie pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i każdy chętny został przeszkolony jak ratować życie, kiedy najdzie nagła potrzeba i jak udzilic pomocy osobie nieprzytomnej.

       Oprócz tego nasi uczniowie zorganizowali Loterię Fantową i Kiermasz Ciast. Dziękujemy serdecznie za zorganizowanie fantów oraz za upieczenie ciast. Razem zebraliśmy 700zł.

       Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zawodach sportowych, robiły gniotki z mąki, puszczały gigantyczne bańki i piekły kiełbaski przy ognisku wraz z rodzicami.

       Wrażenia były niesamowite a atmosfera wspaniała.

       Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie wszystkich,którzy się do tego przyczynili. Jesteście The best.

       Poczas Festynu Rodzinnego w  Załukach Podlaskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Trzaskawica wystąpiło z pokazem rekonstrukcji wczesnego średniowiecza pt. "Wczesnośredniowieczne Podlasie - tygiel wielokulturowy". Uczniowie mieli możliwość przymierzenia replik strojów historycznych oraz własnoręcznego odlania pieczęci lakowej. Można było również sprawdzić się w łucznictwie oraz rzucie oszczepem.

       Pokaz był współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

     • Szkolne obchody Tygodnia Książki
      • Szkolne obchody Tygodnia Książki

      • Uroczyście zakończyliśmy obchody Tygodnia Książki. Głównym celem działań jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek oraz rozwijanie zainteresowań książką i zachęcanie do czytania jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego naszych uczniów. W ramach obchodów dzieci i młodzież przebrali się za swojego ulubionego bohatera literackiego, a także samodzielnie wykonali chmury wyrazów dotyczące ulubionych lektur.
       Czym jest chmura wyrazów?
       Jest to ciekawa, graficzna wizualizacja wyrazów. Należy wpisać słowa, które najbardziej kojarzą się z książką, wybrać kształt i w ten sposób powstaje niepowtarzalna praca. Jest to świetny sposób do przykucia uwagi innych osób i zaakcentowania najważniejszych treści.

     • Bezpieczne Wakacje
      • Bezpieczne Wakacje

      • 6 czerwca uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach uczestniczyli w akcji „Bezpieczne wakacje” organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nad Zalewem w Michałowie. Przedstawiciele różnych służb przestrzegali przed zagrożeniami przy pracach polowych, podczas wypoczynku w lesie i nad wodą. 

       W części szkoleniowej prelegenci z Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, KRUS, Nadleśnictwa Żednia, WORD oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej udzielili podstawowych informacji o niebezpieczeństwach czyhających na młodych ludzi w czasie wakacji, przede wszystkim na drodze, w polu oraz nad wodą. W dalszej części spotkania strażnicy graniczni zaprezentowali tresurę psa służbowego, a ratownicy z pływalni „Na fali” w Michałowie pokazali sposoby udzielania tonącym pierwszej pomocy.

       Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, quizy oraz możliwość obejrzenia sprzętu służb mundurowych. Nasi uczniowie wzbogacili wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielili wywiadu dla TVP Białystok.

       Nasze wywiady można obejrzeć tu 

     • Temat Rzeka
      • Temat Rzeka

      • TYTUŁ PROJEKTU: “Temat Rzeka”

       ORGANIZATOR: Fundacja Teatr Latarnia

       terminy warsztatów: 1-13 lipca 2019
       godziny warsztatów : 9:00 - 14:00
       miejsce warsztatów: Załuki 
       UDZIAŁ w warsztatach jest BEZPŁATNY

       Liczba miejsc ograniczona - zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na maila: teatrlatarnia@gmail.com lub pod telefon 517630316

       UCZESTNICY PROJEKTU:
       Dzieci i młodzież: 30 osób (od 8 do 17 lat)
       Prowadzący warsztaty: 7
       Inne osoby zaangażowane w projekt: 3
       Wolontariusze: 1

       WARSZTATY (miejsce i terminy):
       Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Załukach, Załuki 5, 16-040 (tel. 85 718 44 02)

       POKAZY FINAŁOWE:
       1. Załuki: 12.07.2019, godzina 20:00 (Załuki 5)
       2. Borki: 13.07.2019, godzin 20:00 (plac przy działce Borki 8a)

       OPIS PROJEKTU:
       Projekt będzie realizowany w kilku podlaskich wioskach w Gminie Gródek, które leżą w Puszczy Knyszyńskiej nad rzeką  Supraśl. “Temat rzeka” to ukłon w stronę miejscowej przyrody, ale także pretekst do międzypokoleniowych spotkań i wyruszenie artystycznym tropem lokalnych zwyczajów, wierzeń, legend i zwykłych historii zapamiętanych przez najstarszych mieszkańców puszczańskich wiosek.
       Głównymi punktami projektu staną się dwie wsie: wyludniona puszczańska wioska Borki (niegdyś pełna życia, ludzi i historii) oraz tętniąca życiem wieś Załuki, w której od niedawna znów działa szkoła i przedszkole.

       Uczestnicy projektu będą pracowali w 4 grupach realizując maski i formy lalkowe oraz obiekty w inspiracji sztuką land artu, tworząc własne instrumenty z leśnych zdobyczy, a także uczyć się lokalnych pieśni od najstarszych mieszkańców wiosek. Pod okiem instruktorów będą pisać scenariusz do finałowego widowiska oraz tworzyć sceny lalkowe i aktorskie w oparciu o teatr ruchu i ożywionej formy, zbierać i nagrywać puszczańskie legendy i lokalne historia. Na sam koniec z tego wszystkiego powstanie widowisko - spektakl, który będzi zaprezentowany na łące nieopodal rzeki zarówno w Załukach jak i w Borkach.

     • Wycieczka Zakopane - Kraków - Wieliczka
      • Wycieczka Zakopane - Kraków - Wieliczka

      •         W dniach 22 – 24 maja 2019 roku 5 uczniów z klas VII – VIII,  wspólnie z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej w Gródku, wzięło udział w wycieczce na południe Polski, do Zakopanego, Krakowa, Wieliczki  oraz Ojcowskiego Parku Narodowego.  

       W środę około godziny 6.00 uczniowie wraz z opiekunkami rozpoczęli swoją podróż z Gródka. Siedem godzin później znaleźli się na terenie  Ojcowskiego Parku Narodowego.  Tam  zwiedzili zamek w Pieskowej Skale i zobaczyli słynną  Maczugę Herkulesa. Późnym wieczorem nastąpił przejazd do Zakopanego i zakwaterowanie w pensjonacie ,,Alina”.

       Następnego dnia zwiedzanie rozpoczęto od przejazdu pod Gubałówkę, podczas którego uczniowie mogli ujrzeć miejsca wielu zawodów sportowych – zakopiańskie skocznie narciarskie. Na tę chętnie odwiedzaną przez turystów górę wjechano kolejką. Podczas jazdy uczniowie mogli podziwiać różnorodne zabytki architektury regionalnej. W godzinach popołudniowych uczestnikom wycieczki dano czas wolny, który spędzili na Krupówkach, a wczesnym wieczorem grupa ruszyła w drogę do Wieliczki. Wreszcie nadeszła pora na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce . Podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki oczekiwali na zejście 327 metrów w dół. W drodze na dół pokonali około 380 schodów. W trakcie zwiedzania odwiedzili m.in. : Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Michałowice , Komorę Józefa Piłsudskiego oraz Kaplicę św. Kingi. W Kaplicy św. Kingi grupie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Podczas zwiedzania wycieczkowicze zobaczyli wyrzeźbione z soli postacie sławnych osób: św. Jana Pawła II, marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Mikołaja Kopernika. Znalazł się również czas na odpoczynek oraz kupno pamiątek, oczywiście w przepięknym otoczeniu. Po przejściu przez Komorę Wisła uczniowie wsiedli w stary górniczy szyb i wyjechali na powierzchnię. Następnie udali się do nowego miejsca pobytu – hotelu „Koral” pod Krakowem.

        Po smacznej kolacji udali się do swoich pokoi na odpoczynek. Ostatnim miejscem, które zwiedzili uczniowie, był Kraków. Dawną stolicę naszego kraju zwiedzano z przewodniczką.  Uczniowie mieli okazję odwiedzić zamek na Wawelu, czyli siedzibę królów Polski, malowniczy Stary Rynek, nabyć pamiątki w krakowskich Sukiennicach, na własne oczy zobaczyć słynny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza, znajdujący się w Kościele Mariackim, usłyszeć grany z wieży tego budynku hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych ciekawostek o tym mieście. Po pysznym obiedzie wyruszono w drogę powrotną do Gródka.  Minęła ona o wiele szybciej niż droga do Zakopanego i około godziny 01.00 w  nocy wszyscy uczestnicy zakończyli swoją wycieczkę przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Gródku. Uczniów z Załuk odebrali rodzice.

       Wycieczka przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. I nowych przyjaźni.

     • Bezpieczna Szkoła - Bezpieczni Uczniowie
      • Bezpieczna Szkoła - Bezpieczni Uczniowie

      • W ramach prowadzonych przez naszą placówkę działań dotyczących czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowe w Załuakch wraz z wychowawcami przygotowali prezentację sowich przemyśleń oraz swoich działań.

       Wszystko zebrano w prezentacji: Bezpieczna_szkola.ppt

       Ponadto każda klasa zaprezentowała swoje pomysły, a byly to: plakaty informujące i doradzające, pokazy teatralne, taniec, barmetr złości. 

       Uczniowie znają różnicę pomiędzy ptrzemocą a agresją. Wiedzą jakie są rodzaje przemocy. Wiedzą jak radzić sobie zagresywnym zachowaniem.      • Dzień Czekolady - film
      • Dzień Czekolady - film

      • "Dzień czekolady" – dlaczego powinni zobaczyć go uczniowie?
       Film porusza bardzo ważny i niezwykle aktualny temat dziecięcej depresji, spowodowanej nieumiejętnością pogodzenia się z rozstaniem i stratą. W przystępny i piękny sposób opowiada o procesie przechodzenia żałoby, w którym dzieci mogą zrozumieć i odreagować trudne przeżycia dzięki wyobraźni. W baśniowej krainie odnajdują one wskazówki pomagające uporać się z emocjami, gdy rodzice nie potrafią ich wesprzeć i z nimi rozmawiać.

       Moc terapeutyczna filmu
       Obraz Jacka Piotra Bławuta, niosący ze sobą niekwestionowane walory terapeutyczne, może okazać się znaczący także dla opiekunów i wychowawców dzieci borykających się z powyższymi problemami. Niejednokrotnie dorośli odczuwają trudność w komunikacji z młodymi ludźmi, w tym trudnym dla nich czasie. Mamy nadzieję, że ta filmowa lektura pomoże dorosłym widzom w nawiązaniu dialogu z dzieckiem, w potrzebie i zrozumieniu jego sposobu doświadczania i przeżywania.

       Baśniowy świat i plejada znakomitych aktorów
       Obok wspomnianych walorów terapeutycznych, "Dzień czekolady" zwraca uwagę widza niezwykle atrakcyjną, baśniową realizacją i znakomitymi kreacjami aktorskimi (w filmie występują m.in. Dawid Ogrodnik, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Marek Bukowski). Ten porywający popis wyobraźni reżysera Jacka Piotra Bławuta, zainspirowany został pełną magii książką Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.

       Seanse dla szkół
       Zachęcamy do organizacji seansu dla uczniów do końca roku szkolnego, bądź nawet i w wakacje, np. w ramach półkolonii dla dzieci. W przypadku gdyby film zniknął z bieżącego repertuaru, prosimy o kontakt z lokalnymi kinami w Państwa mieście. Dystrybutor umożliwił kiniarzom w całej Polsce opcję dostępu do filmu przez nieograniczony okres.

       Już od 31 maja 2019r. w kinach w całej Polsce. 


        

     • Synapsik 2019
      • Synapsik 2019

      • 02.04.2019r. uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN, zorganizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Był to konkurs o charakterze przedmiotowym. Uczniowie mieli okazję, aby wykazać się wiadomościami zdobytymi w szkole. Pytania dotyczyły treści zawartych w pierwszej i drugiej części podręcznika MEN. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów, 3 z nich osiągnęło wyniki powyżej 90% i zostało laureatami, a są to:
       1.Wiktoria P., wynik 96,2 %
       2.Weronika R., wynik 96,2 %
       3.Małgorzata P., wynik 92,3 %
       Uczniowie otrzymają nagrody, a szkoła - Certyfikat uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy
       Koordynator konkursu – Maria Panasewicz-Dubicka  

     • Świat profesjonalnej fotografii
      • Świat profesjonalnej fotografii

      • Dotknąć świata profesjonalnej fotografii. 

       Dlaczego jedne zdjęcia wydają się lepsze od innych i jak osiągnąć najlepszy efekt? Czy kompozycja jest ważna i jak łamać jej zasady? 
       Na te pytania odpowiedział Paweł Tadejko, który zawitał do naszej szkoły w ramach Kółka dziennikarskiego.
       Doktor Paweł Tadejko jest wykładowcą na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Pracuje również w kilku firmach branży IT, zajmuje się również programowaniem, inżynierią oprogramowania, zarządzania projektami oraz projektowaniem architektur systemów informatycznych.
       Fakt, nasi uczniowie śmiało obsługują urządzenia elektroniczne, ale na zajęciach z naszym gościem dowiedzieli się również jak w praktyce wykorzystywać ich funkcje. Dzięki warsztatom poznaliśmy sztuczki z lampami błyskowymi i innymi gadżetami. 

       Pan Paweł udowodnił, że fotografia jest dziś w zasięgu każdego, kto ogarnia urządzenia elektroniczne. Ale trzeba poznać parę sztuczek, dzięki którym zdjęcia będą naprawdę dobre. 

     • Nocowanie w szkole
      • Nocowanie w szkole

      • Dnia 8 kwietnia p. Maria Panasewicz-Dubicka i p. Sylwia Radel zorganizowały nam popołudniowe zajęcia literacko – plastyczne.
       Zadaniem  uczniów było wyszukać sobie wiersz o wiośnie, albo samemu ułożyć. Mieli dwa tygodnie by się odpowiednio przygotować. 
       Kasia napisała swój własny wiersz. Weronika D ubrała piękną zieloną sukienkę i wyglądała jak Pani Wiosna.
       Mieliśmy prawdziwe jury, pani Justyna Wawiernia i pani Ala Karolak oceniały nasze występy.
       Pierwsze miejsce zajęła Kasia, drugie Weronika R, trzecie Wiktoria. Wyróżnienie otrzymała Weronika D. 
       Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe. 
       Po występach panie zorganizowały zajęcia otwarte dla nas i naszych rodziców. Mieliśmy warsztaty wielkanocne bez użycia nowoczesnych materiałów… no może nie do końca, ponieważ używaliśmy kolorowych serwetek, ale wszystko inne było naturalne. Zamiast kleju było białko jaja, zamiast kolorowych farbek do jajek były łupiny od cebuli. Przygotowaliśmy piękne pisanki do naszych świątecznych stroików.
       Na innym stole mogliśmy zrobić sobie kartki świąteczne, mogliśmy je później wysłać do naszych najbliższych.
       Po warsztatach pożegnaliśmy naszych rodziców i …. Cała szkoła była dla nas!... Hurra!!! Nocujemy w szkole!!!
       Panie przygotowały nam pyszną kolację, później mieliśmy prywatne kino.
       Po seansie poszliśmy do sali zabaw, by przygotować sobie posłania do spania. 
       Rozłożyliśmy poduszki, śpiwory, koce, kołdry, co kto miał. No i się zaczęło…. Panie wysyłały nas spać, a nam się nie chce… Późno poszliśmy spać. 
       A rano… Michalina jak skowronek budziła wszystkich już o piątej rano. 
       Spakowaliśmy wszystkie posłania, posprzątaliśmy sale i trochę zmęczeni gotowi byliśmy do zajęć. 
       Było wspaniale. Nie możemy się doczekać kolejnej przygody z nocowaniem w naszej szkole. Bo szkoła w Załukach, to tak jak nasz drugi dom.

     • Pasowanie na czytelnika
      • Pasowanie na czytelnika

      • 28 maja 2019 r. Przyjaciółmi biblioteki w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach stali się pierwszoklasiści. Pasowanie na czytelnika przygotowała pani bibliotekarz Dorota Popławska
       Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki i czytelni oraz księgozbiorem. Nauczyli się, jak korzystać z katalogów. Zajęcia biblioteczne wzbogacone zostały krótkim opowiadaniem na temat czytelnictwa. Uczniowie poznali Prośby Książek, rozwiązywali zagadki czytelnicze. 
       Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika  wielką książką. Aktu pasowania dokonała pani Dorota. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. Pierwszoklasiści wypożyczyli również książki w bibliotece.
       Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.