• Aktualności

     • Jasełka pod hasłem "Zatrzymaj się na chwilę..."
      • Jasełka pod hasłem "Zatrzymaj się na chwilę..."

      • W tym roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach pod opieką nauczycieli zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe jakich jeszcze u nas nie było. Wspaniały teatr cieni oraz piękna gra aktorska naszych dzieci stworzyła niesamowity klimat.

       Pokaz tańca śnieżynek do przepięknego utworu "Hallelujah" oraz szereg niespodzianek: nagroda specjalna dla pilnego ucznia wręczona przez p. Lucję Orzechowską, tradycyjne objazdowe Jasełka z walizki w wykonaniu p. Mateusza Tymura z Teatru Latarnia oraz wizyta św. Mikołaja, który częstował wszystkich czekoladkami - to w skrócie przebieg naszego spotkania.

       Bożonarodzeniowe pieśni i kolędy śpiewali uczniowie ze Szkolny chóru pod kierunkiem p. Doroty Tymińskiej jak również uzdolnieni soliści.

       Po bardzo długiej w tym roku części artystycznej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz wspólną wigilię.
       Atmosfera życzliwości oraz spokoju wpłynęła w nasze serca. Wesołych Świąt.

     • Spotkanie z wolontariuszami w fundacji Dialog
      • Spotkanie z wolontariuszami w fundacji Dialog

      •  

       Uczniowie klasy VIII z Niepublicznej Szkoły w Załukach spotkali się z czworgiem wolontariuszy z różnych krajów europejskich, którzy przyjechali do Polski w ramach programu Erasmus+.

        

        

       Uczniowie porozumiewali się w jęzuku angielskim i trochę po białorusku oraz mieli okazję usłyszeć rodzime języki wolontariuszy. Podczas tej wizyty wolontariusze opowiedzieli o swoich krajach, tradycji i kulturze. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących tematyki uchodźców oraz pracy wolontariuszy i możliwościach wyjazdu na wolontariat zagraniczny. Wolontariusze opowiedzieli, o tym czym zajmują się na codzień: pomagają i wspierają  z dzieci w przedszkolach mieszczących się w ośrodkach dla uchodźców w Białymstoku oraz Czerwonym Borze. 

       Wspólnie zagraliśmy w grę 50tka (ang. Jeopardy), podczas której rozwikłaliśmy trudne tradycje związane ze świętami i tradycjami sylwestrowymi w 4 krajach: Estonia, Portugalia, Turcja, Węgry. Następnie to my układaliśmy zagadki i łamańce językowe na temat polskich tradycji i potrawach.  Na koniec zaśpiewaliśmy kolędy w jęzku polskim, rosyjskim i angielskim. To było wspaniałe doświadczenie, zarówno kulturalne i językowe. 

       Więcej o pracy i pomocy dla fundacji na Fundacja Dialog

     • Rodzinne Mikołajki klasy 3
      • Rodzinne Mikołajki klasy 3

      • Rodzice uczniów klasy trzeciej, 6 grudnia przejęli ,,obowiązki '' MIKOŁAJA, zorganizowali klasowy mikołajkowy  mecz w ,,UNI-HOKEJ', ognisko, wyjazd do POWER-SQUASH i obiad w restauracji w Białymstoku.Uczniowie byli mile zaskoczeni, ponieważ taki prezent otrzymali po raz pierwszy.

     • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego
      • Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

      • W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach dzień 6 grudnia upłynął pod znakiem aktywności fizycznej i wspaniałej rywalizacji zarówno sportowej jak i na polu artystycznym.

       Podczas przerw uczniowie aktywnie spędzali czas ćwicząc układy taneczne poprzebierani w czerwoen stroje. Zorganizowano konkurs pt. "W zdowym ciele zdrowy duch". Wyniki:...

       W turnieju tenisa stołowego po bardzo zaciętej walce w grze pojedynczej 

       Miejsca na podium:

       1.Michał Stankiewicz

       2.Stanisław Łupiński

       3.Dominik Grześ,

       gra w debla

       1.Michał Stankiewicz Jan Radel

       2.Daniel Drobot, Dorota Popławska,

       3.Katarzyna i Sylwia Radel

        

       To był wspaniały dzień, inny niż wszystkie. Oby więcej takich zajęć. Dziękujemy.

     • Strefa wysokich lotów
      • Strefa wysokich lotów

      • 29 listopada uczniowie klas: IV,V,VI uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Celem wyjazdu był park trampolin Strefa Wysokich Lotów, jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Białegostoku. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji min.ścieżek akrobatycznych, kosztów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań sportem,a przede wszystkim uświadomił uczniom,iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa,ale również doskonałe ćwiczenie mięśni nóg. Zmęczeni,ale uśmiechnięci, zadowoleni i zrelaksowani wróciliśmy do domu z nadzieją na kolejny taki wyjazd. Opiekę nad uczniami wycieczki sprawowali nauczyciele: Justyna Wawiernia i Dorota Popławska.