• Aktualności

     • Europejski Dzień Języków
      • Europejski Dzień Języków

      • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

       Z tej okazji ogłoszono w naszejszkole konkurs na projekt/obraz/grafikę, a być może wykorzystany ją do stworzenia oficjalnej koszulki EDJ! Dowiedz się więcej 

       W tym roku 26 września na przerwach można było pograć w gry językowe: zgadywaliśmy jaki to język, czytaliśmy śmieszne łamańce językowe z różnych krajów, odgadywaliśmy zagadki z języka białoruskiego, układaliśmy grę memory z użyciem cyrylicy. Przez cały dzień uczniowie nosili przygotowane wcześniej nalepki/chmurki z wyrażeniem "Porozmawiaj ze mną" w różnych językach. Odnajdowali innych z tym samym napisem. 

       Wykorzystalismy  gry i zabawy językowe ze strony: Oficjalna Strona Europejskiego Dnia Języków 

       Ponadto chętni uczniowie ubrali w ten dzień koszulki własnoręcznie ozdobione z tej okazji, a na ścianach można było zapoznać się z różnymi ciekawostkami o językach Europy. Ponadto urządziliśmy quiz i skanowaliśmy pytania zakodowane kodami QR. 

       Chętnym uczniom przypominamy, aby zaprojektowane koszulki przynosić do końca października. Regulamin w szkole.

       W przyszłym roku kolejne atrakcje. 

        

     • Sprzątanie świata
      • Sprzątanie świata

      • Od dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcję w naszej szkole zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Żednia. W dniu 19 września 2019 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach wraz ze swoimi opiekunami postanowili posprzątać teren i okolice szkoły, najbliższe pobocza wzdłuż drogi prowadzącej do Sofipola oraz pobliski las . W akcji brali udział uczniowie klas I – VIII. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu.

       Na zakończenie sprzątania czekała miła niespodzianka – ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. W doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

       Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Żednia oraz nauczycielom za zorganizowanie akcji.

     • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020
      • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

      • Dnia 2 września 2019 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

       W tym roku była to wyjątkowa uroczystość. W 80 - tą rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Przerwany Marsz".

       O  świcie 1 września 1939 roku wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się trwająca 36 dni wojna obronna Polski. Rozpoczęła się zarazem II wojna światowa. dzieci polskie ni e usiadły w szkolnych ławach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuchy bomb.

       Aby uczcić obchody wybuchu wojny zaprosiliśmy do szkoły przedstawicielki tzw. pokolenia "Dzieci Wojny".  W W sposób sybmoliczny nastąpiło dokończenie tego przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu ówczesnych dzieci i młodzieży.

       Odśpiewano nasz hymn państwowy i pani dyrektor otworzyła uroczyście nowy rok szkolny i życzyła sukcesów. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach powitali zaproszonych gośći oraz odczytali Apel Pokoju do Świata. Przeprowadzona akcja miała na celu okazanie szacunku i wdzięcznośći  dla żywego pomnika historii. 

       Więcej o akcji w podanych linkach Przerwany Marsz Film i Piosenka